Makili

Koji je hotel bolji u Hurgadi: Safir 4* ili Hostmark 4+*

35 poruka u ovoj temi

Da li neko zna koji je hotel bolji u Hurgadi: SAFIR 4* ili HOSTMARK 4+* ?

Kažu da je hotel Safir kao 15min peške od centra, da li je to pešačka staza okružena kafićima mislim da li je bezbedno noću za šetnju? A ovaj hotel Hostmark kažu da je 10tak km udaljen od centra, da li ide taxi celu noć i da li je bezbedno da se vraćam taxijem noću?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj savet je da se prvo raspitas da li uopste ima mesta za jedan i drugi hotel

ja sam skoro uplatila hostmark preko argusa za 10 sept sve pre toga je bilo rasprodato, a juce cujem da je i za 10 sept sve otislo.

dok se ne jave ljudi koji su videli i jedan i drugi hotel imas moju temu "Argus ili Follow me Hurgada" na sledecoj strani, gde imas nekih korisnih info vezano za Hostmark.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kažu da je hotel Safir kao 15min peške od centra, da li je to pešačka staza okružena kafićima mislim da li je bezbedno noću za šetnju? A ovaj hotel Hostmark kažu da je 10tak km udaljen od centra, da li ide taxi celu noć i da li je bezbedno da se vraćam taxijem noću?

Moram od starta da se ogranicim jer nisam bila ni u jednom od ovih hotela. Ali videla sam lokacije oba hotela i izuzetno sam dobro pretresla sve forume o Egiptu, sto nase, sto strane.

Safir

Sta reci za njegovu lokaciju, tako blizu a tako daleko. Do starog dela, tj. Sakale, mozes mozda i ici peske, ali nepostoji nikakvo setaliste, a pogotovo nema kafica i restorana, postoje neki restorani i kafici, ali je daleko od onoga na sta ti mislis pod setalistem punom restorana i kafica. Nije bas mozda uvece preporucljivo ici peske, a danju verovatno mozes. A do novog dela Hurgade nemoj ni da razmisljas da ides peske, jer bi isao kroz nedodjiju u kojoj nema ama bas nista, pa ni pesacke staze. Znaci kako god okrenes koristices usluge taxi-ja ili njihovih tih kombija (lokalnog prevoza).

Hostmark

Smesten je 10km od Hurgade, takodje u pustosi. Ali vazi za izuzetno dobar hotel, i sigurno je bolji od Safira, bar sto se tice hrane, smestaja, plaze... Taxi saobraca celu noc i bezbedno je da se vozis sa njim, a cena najvise zavisi od tvoje sposobnosti cenjkanja.

Ako vec treba da biras izmedju ova dva hotela, a razlika u ceni ti nije presudna, onda izaberi Hostmark. Jer gde god da si smesten, u Hostmarku ili Safiru, koristices usluge taxi ili lokalnog prevoza, pa onda bar izaberi bolji hotel , a to je Hostmark. Da se razumemo nije ni Safir los hotel, cak sta vise verovatno je dobar, ali Hostmark je bolji.

Moja preporuka hotela je Charm Life, u kom smo mi bili. On je u rangu Safira, mozda losiji a mozda i bolji (ko ce ga znati), ali je zato na fantasticnoj lokaciji, gde imas pristup radnjama, trznim centrima, kaficima, restoranima, predivnom setalistu .... a za nista ti netreba taxi, osim ako zelis da odes do Sakale.

Nadam se da ce ti neko ko je bio u ovim hotelima bolje preporuciti od mene. :D Ovo je samo moje subjektivno misljenje, sto nemora da znaci da sam u pravu. :bez-zuba:

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Safir slike

Bila ja prosle godine u Safiru. Meni se svidela lokacija hotela, isto je rastojanje i do starog i do novog centra.

Do starog centra je osvetljena staza, pa mozes i nocu da setas peske do centra i nazad, ja setala i nikakvih problema nisam imala. Do novog centra i nije bas nesto za setnju peske, ima nekih mracnih delova, ali zato tu je taksi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Safiru nisam bila. Bila 2 puta u Hostmarku. I meni se svidja :bez-zuba:

Sobe u kojima smo bili su super (u stvari, bili smo smesteni u apartmanima). Klopa super,plaza i bazen ok. Da je u nedodjiji i da ti treba taxi-treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo postavila sam link, filmic o hostmarku. lepo izgleda.

za ove koji su bili moze jos jedno pitanje?

da li se dobija fen za kosu? i da li ima potrebe nostiti peskire za plazu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad sam ja bila zadnji put (2006) bio je fen za kosu u sobama, a na plazi se dobijao peskir

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila u septembru prosle godine,ima fen,peskiri se dobijaju na karticu.Mi nismo nosili peskire za plazu vec smo koristili njihove i super su.Preporucujem Hostmark,jeste dalje od centra,ali mi smo se vozili njihovim busevima u 1h nocu i nista nam nije bilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mladi bracni par koji je sa nama bio u avionu odseo je u Hostmarku i bas ga hvale....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala na odogovorima. super za peskire i za fen. da li mogu peskiri da se iznose sa plaze, tj iz hotela, recimo da se nose na izlet u giftun?

vezano za hotel, u principu nisam cula ni jedan los komentar za hostmark osim toga sto je plicak. sve ostalo se cini ok.

nadam se da cu i ja imati takve utiske...jos malo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, peskiri mogu da se iznose. Bas su ih ljudi i nosili na izlet na Giftun. Jednostavno funkcionise, dok ne vratis peskir, ne dobijes karticu nazad bez-zuba.jpg . A ako kojim slucajem na kraju,kod odjavljivanja iz hotela, nemas karticu, placas nekih, recimo 20 funti (ovo sam lupila, ne znam tacan izos).

I da, meni je hotel stvarno bio ok.

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i jos jedna stvar, koliko je hotel hostmark udaljen od novog centra (onog setalista)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od one ulice gde se šopinguje (to je, valjda, stari centar crven-od-stida.jpg ) oko 10-ak minuta vožnje. A od novog centra,nažalost,stvarno ne znam

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mnogo je bolji Hostmark

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26051
    Ukupno tema
    869347
    Ukupno poruka