Suncica

Hurgada aktuelnosti

8786 poruka u ovoj temi

Nema na čemu...našla sam na jednoj od tema, ovde na forumu, al vidim da niko nije na to reagovao pa rekoh da odradim Resavsku školu...

:D

Izmenjeno (InfUse)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sanjar

Ja sam bila sa sestrom, dobile smo odvojene krevete, a kakva je procedura za bracni ne znam. Da li se to automatski dobija kad su musko i zensko u sobi ili se trazi nemam pojma, a nije mi palo na pamet da pitam parove iz grupe.

E sad, vezano za trzni centar, u njemu ima sve i svasta, sve moguce marke garderobe (nike, puma, replay, miss sixty, springfield, nafnaf, benetton, women'secret, etam, H&M...), nakit, obuca, tehnika, ali uglavnom nista povoljnije nego kod nas, mozda cak i skuplje, jedino sto su neke radnje na snizenju 30-50% pa moze da se nadje ponesto. Postoji i jedan deo sa radnjama prepunim raznih suvenira, nargila, zlatare, parfimerije, marame...kao da si dosao na onaj bazar u Kairu samo sve to u buticima gde mnogo lepse i luksuznije izgleda, a samim tim i cene su vece.

U centru postoji i brdo fast food restorana i kafica, i ogroooman entertainment deo, mislim da imaju cak i 6 bioskopa! Sve u svemu, shopping ipak treba obaviti u Hurgadi.

Ako vam bude dosadno na plazi tih 11 dana uvek mozete da odete na neki izlet, grupe se stalno smenjuju tako da ne morate sa svojom, a mozete i sa lokalnom agencijom.

Ljudi kazu da je lepa El Guna, ja nisam bila, ali eto ideje za obilazak ako niste ni vi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

huh h&m i etam nema kod nas, bar ne etam onakav kakav je npr u grckoj, nazalost... ipak cu ja ostaviti parice za svaki slucaj garant cu naleteti na nesto povoljno.... jesi li mozda videla gap da li ima?!

Suvenire i ostale zezancije ne kupujemo to smo doneli sve prosle godine tako da ima jos parica za shoping ;)

Tako nesto smo i planirali, da odemo do El Gune i na ronjenje, ostalo me neinteresuje, safari i Luxor vec vidjeno bolje da te parice potrosim na nesto pametnije.

P.S. 6 bioskopa... sta da gledam filmove na arapskom... neka hvala ;)

P.S.2. Hvala na informacijama!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja bih sada u septembru u hurghadu.jel moze neko da mi da svoje misljenje,da mi pomogne,izmedju sledeca dva hotela,da se odlucim.u pitanju su marriott i Steigenberger Al Dau Beach Hotel.voleo bih da mi neko odgovori ko je bio dole,ali ko i poznaje i ostale delove sveta i kako se tretiraju gosti u takvim hotelima.jeste da je to afrika,ali...hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nisam bila ni u jednom, ali sam dosta iscitala i ispitivala ljude koji su bili..po mojim saznanjima, dobar su i jedan i drugi, ali Marriott ima bolje kritike. Ne znam da li ti je to bitno, ali u Marriottu ima samo polupansion i koliko znam, sve sto pijes i jedes van dorucka i vecere je prilicno skupo, dok u Steigenbergeru imas AI. Ukucaj i jedan i drugi u search, pa procitaj sta ljudi kazu, ubedjena sam da ima dosta komentara i za jedan i za drugi..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lili, sta znaci da je "sve sto pijes i jedes van dorucka i vecere je prilicno skupo"? Zar nismo ustanovili da je sve poprilicno jeftino u Egiptu?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Beren, jeste jeftino u gradu...stvarno ne znam tacno cene u Marriottu, ali ako npr. popijes pivo u gradu za 12 funti ( a ja sam pila i za 6 ) u marriottu je verovatno preko 20 funti..a ne moze covek na plazi da umire od zedji ili da trci sa isplazenim jezikom do prve prodavnice, svaki cas..mozda su nekome ok i te cene u marriottu, jos uvek je sigurno jeftinije nego da popije pivo u marriottu u londonu ili parizu..kapiras, sto je meni skupo, mozda tebi nije..mislila sam skupo u odnosu na prosek hurgade..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

aha, ti si mislila na cene u hotelu, sada mi je jasno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

si, na cene u hotelu..na konto onog: marriott, bolje ocenjen - ali pp..steigenberger, ima vise kritika - ali AI..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prijatelji su mi bili i u Meriotu i u Štajgenbergu,kazu da je njima ipak bolji Štajgenberger.Ja sam došla iz Štajgenbergera i puna sam utisaka .Bila sam u varijanti al i prezadovoljna sam.Ne zaboravite da je u pitanju relativno nov hotel i da mozda zato vise pohvala ima na racun Meriota.Ko ode u Štajgenberger neće se pokajati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prijatelji su mi bili i u Meriotu i u Štajgenbergu,kazu da je njima ipak bolji Štajgenberger.Ja sam došla iz Štajgenbergera i puna sam utisaka .Bila sam u varijanti al i prezadovoljna sam.Ne zaboravite da je u pitanju relativno nov hotel i da mozda zato vise pohvala ima na racun Meriota.Ko ode u Štajgenberger neće se pokajati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ćao! Reci mi koje izlete ne treb propustiti? Mi idemo kombinacija Kairo-Hurghada. Čula sam da je safari extra. Nisam razumela da li je u sklopu tog izleta na ljubavno ostrvo i ronjenje uključeno?

Izvini sto kasnim s odgovorom ali sam u poprilicnoj post-odmornoj guzvi! Na ljubavno ostrvo se ide preko egipatske agencije Magic Lamp (nalaze se na plazi hotela Sun and Sea). Ronjenje nije ukljuceno vec snorkling, cena izleta podrazumeva koriscenje maske, peraja i disaljke, klopu i pice! Izlet je fenomenalan!

:)

Pitas me koje izlete ne treba propustiti?! Pa je ne bi ni jedan! Ja sam toliko odusevljena svim izletima da vec sada planiram "veliku egipatsku turu" na prolece! Ali... Luxor mi je najlepsi i taj izlet NIKAKO ne bi trebala propustiti. Kairo je takodje super izlet, muzej, piramide i sfinga je nesto sto MORA da se vidi, Safari - fenomenalan dozivljaj, super osecaj dok se vozis u dzipovima, gledas zalazak sunca u pustinji. Rajsko ostrvo je takodje super, tirkizno more, fenomenalni veeeliki suncobrani od palminog lisca. Ronjenje (diving) e to je nesto sto je na mene (kada su morski izleti u pitanju) ostavilo najjaci utisak, to svako treba doziveti, imala sam ogroman strah i dvoumila sam se da li da idem ili ne, ali to, to stvarno covek treba doziveti, pogotovo u Egiptu zato sto tamo stvarno imas sta da vidis, najlepsi podvodni svet!

Znam da ti nisam ni malo pomogla, ali tesko je izdvojiti izlete kada nisu slicni. Razmisli, citaj komentare, moj ti je savet da ides na sve izlete (ako mozes) a Luxor i diving NE SMES propustiti! :)

Uzivaj u Egiptu! :)

Izmenjeno (Natasa_Bgd)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... Ronjenje (diving) e to je nesto sto je na mene (kada su morski izleti u pitanju) ostavilo najjaci utisak, to svako treba doziveti, imala sam ogroman strah i dvoumila sam se da li da idem ili ne, ali to, to stvarno covek treba doziveti, pogotovo u Egiptu zato sto tamo stvarno imas sta da vidis, najlepsi podvodni svet!

:)

I, kako si resila problem sa strahom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav strah.. i ja sam bila full uplashena pre nego shto sam zaronila.. i zbog opreme i zbog dubine i zbog osecjaja da se nalazish u nechem ogromnom, sa toliko prostora i vode iznad, ispod i oko tebe.. strah od velichine, nepoznatog..

Kad zaronish - nestaje strah.. samo uzhivanje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I, kako si resila problem sa strahom?

Preporucujem vezbanje na plazi. Sa maskom, disaljkom i perajima.

Prvo obicno plivanje, na povrsini, sa glavom u vodi, gledanjem levo desno, vezbanjem pokreta za izbacivanje vode ako udje u masku ... a onda i ronjenje na dah, ispod povrsine, 3D.

Posle ni sa opremom ne bi trebalo da bude problema. Nema potrebe da se svaki cas izlazi na povrsinu po vazduh, stalno ste dole, cisto uzivanje.

Seti se da uvek mozes i nije nikakav problem da odes na povrsinu, ako bas zelis.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868259
    Ukupno poruka