Suncica

Hurgada aktuelnosti

13679 poruka u ovoj temi

 

Iz te grupe sam izbačen kad sam postavio pitanje reklamiranja raznih momoalija i ostalih agencija koje organizuju izlete. Admin tim je blagi užas, nemaju pojma o Egiptu.

Imate i mnogo bolje uredjenu grupu sa adminom i  moderatorima koji znaju nešto o Egiptu:

Egipat za početnike i one iskusnije - كل من يحب مصر

 

mene takodje izbacili kad sam ukazao na neku spodobu koja je srbomrzac, Hakuna Matata , inace iz Bosne je rodom. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne znam gde ovo da napišem? Ako ne treba nigde, nek' moderatori obrišu. 

Dakle sedimo u kući već četvrti dan u dobrovoljnoj samoizolaciji da niko ni ne zna sem, evo sad vas koji čitate i naše bliže rodbine i prijatelja. Dakle mali broj ljudi.

Doputovali smo iz Hurgade 11.09.21 g. avionom Air Caira koji je poleteo u 02h.

Jedna ženska osoba koja je sedela negde u sred aviona koji je bio dupke pun je jako kašljala, bolje rečeno davila se u kašlju i često brisala nos. Pošto nisam doktor ne mogo da tvrdim da je bila infektivna, ali kao laik rekla bih da je bila. Zato mi sada sedimo u kući bez kontakata sa ostalim ljudima (k'o budale) ne znajući šta drugo da radimo. Vakcinisani smo protiv Covida-19, ali znamo da to ne znači da možemo da se zarazimo i obolimo ili prenesemo bolest. 

Inače, oni zeleni sertifikati koje smo nosili mogli su da budu i "žuti". To niko ozbiljno ni ne gleda. Ako je neko i gledao uporedjivao je ime sa imenom na pasošu. Isto je bilo u junu sa potvrdom o PCR testu. Neke istinske kontrole tih papira nema u 99% slučajeva. Zato nam i jeste ovako kako je. 

Stjuadese koje su bile u avionu su prolazile pored te ženske osobe više puta. Nisam videla da su išta preduzele, jer se to dešavalo iza nas. 

A mi? Kad smo je čuli kako se davi u kašlju, stavili smo duplu masku i nismo ih skidali dok nismo izašli sa koferima. 

Eto! Sad mi je lakše kad sam vam ovo napisala. Baš me zanima kako su se osećali ljudi koji su sedeli blizu nje? Bilo je i beba i sasvim male dece. Ako je ta osoba bolesna od na primer astme ili neke alergije, mogla je jasno da nam kaže da ne brinemo. Ovako, ako je imala Covid-19 ugrozila je najmanje stotinak ljudi. 

I šta sad? Jel da i dalje sedimo u kući (k'o budale)? 

 

Mislim da bi bilo dobro posavetovati se sa psihoterapeutom, oni dobro rešavaju panike i strahove koliko sam ja upućena. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Iz te grupe sam izbačen kad sam postavio pitanje reklamiranja raznih momoalija i ostalih agencija koje organizuju izlete. Admin tim je blagi užas, nemaju pojma o Egiptu.

Imate i mnogo bolje uredjenu grupu sa adminom i  moderatorima koji znaju nešto o Egiptu:

Egipat za početnike i one iskusnije - كل من يحب مصر

 

@jaksa da li si primetio da su u toj grupi admini pored Dejana S. i vlasnica agencije matico, kao i  bivsi vodic iste agencije Jelena Nikolic?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, ne poznajem ih. Ne znam ko je vlasnica Matica niti ko je Jelena Nikolić.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako nekoga interesuje, nad turističkom agencijom Faros Tours je otvoren stečajni postupak. To bi otprilike moglo da znači da ćemo svi koji imamo vaučere najverovatnije moći da se slikamo i da od para neće biti ništa  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je ikad bila ovolika gužva za Hurgadu?
Opušteno sam birala hotel a kad sam se odlucila (za Sheraton) kažu da je popunjen sledecih nekoliko nedelja, Fort popunjen do pred kraj novembra.
Odlučim se za drugi hotel, pošaljem mailove agencijama, neko mi odgovori, neko ne, sve u svemu - iako ima letova nekoliko puta nedeljno, izgleda da se brzo popunjavaju. Teško je dobiti ono što želimo. Imate taj termin pa - take it or leave it.
Na Bookingu ima mesta, ali izgleda da se Air Cairo  karta vise ne može kupiti posebno.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rusi idu masovno u Egipat pa nema mesta u hotelima, nase agencije rade preko lokalnih agencija koje zakupljuju odredjen broj soba, booking radi direktno sa hotelom, pa ima mesta to je obicno po 1 soba

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pročitah ovo pa odoh na sajt karibijena i probah da kažem na prazno da napravim rezervaciju za termin kad inače idemo, pičetak novembra.... Dočeka me iznenađenje... Nema mesta. Pritom poslah mail hotelu pre koji dan, odgovora nema pto znači da su u gužvi.  @Kristinka, hvatajte onda Piramisu da Vam ne propadne "rad od kuće", šteta bi bilo, pozavideh Vam na ideji, red je da je realizujete:rolleyes:

Ja pročitah ovo pa odoh na sajt karibijena i probah da kažem na prazno da napravim rezervaciju za termin kad inače idemo, pičetak novembra.... Dočeka me iznenađenje... Nema mesta. Pritom poslah mail hotelu pre koji dan, odgovora nema pto znači da su u gužvi.  @Kristinka, hvatajte onda Piramisu da Vam ne propadne "rad od kuće", šteta bi bilo, pozavideh Vam na ideji, red je da je realizujete:rolleyes:

Probajte da pozovete predstavništvo air Caira u Bgdu, možda iznenade pa ponude karte... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hurgada je puta kao što je bila pre 10 i više godina. Rusi se vratili na velika vrata, tako da i pored toga što vole Sakalu ipak su odlučili da malo šire upoznaju Hurgadu pa ih ima u svim hotelima. Nadam se da su malo finiji nego što su bili ranije. Broj letova je smanjen, posebno Air Serbia tako da em ograničen broj mesta na letovima em puni hoteli. Veselo :kapetan: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobila sam za 27.10 na 10 noci ponudu i opet opusteno nisam potvrdila, cekajuci drugu agenciju. Valjda ce jos biti sutra ujutru. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sam vec negde stavila, ali mi je mnogo interesantno pa ponavljam.
Plima i oseka je po vertikali ista u celoj Hurgadi ali se svaki dan menja tako da je nekome moze ista plaza biti dobra jedne nedelje a vec sledece je nivo pola metra nizi, pa je i utisak drugaciji.
 

Screenshot 2021-10-21 at 09.56.15.png

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

28-og oktobra ce ici samo 20-ak cm gore dole,  a 6-og novembra cak 80cm. Ali ko hoce da uziva u toj dubokoj vodi mora rano da ustane :) Ovde gledamo vremensku prognozu a tamo cu da gledam ovu "plimsku" prognozu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli bismo za NG, dvoje odraslih, zrelih godina. U Egiptu smo bili samo jedanput, pa uz to malo iskustvo i forume trebamo pomoc iskusnih.

Mozemo li se nadati plivanju ( more, grejani bazen). 

Voleli bismo u hotel bez domacih gostiju, mozda blize gradu zbog setnja i shoppinga, ne prevelik ( od 800/1000 soba). Iz trenutne ponude cini nam se da bi Continental ili Swiss inn bili dobri, 300/400 soba, basta solidne velicine. Nemamo predstavu koji tip putnika ide u ovom periodu, pretpostavljam ne porodice s decom, bez ljutnje, mi smo svoje podigli i nismo raspolozeni slusati tudje. Iz tog razloga biramo Adults only gde god je to moguce, medjutim koliko videh jedini u ponudi bio bi preko 3000€, sto je bas previse.  Obzirom da ovaj paket trenutno kosta preko 2000€, sto uopste nije malo bili bismo zahvalni za pomoc. Dakle, odmor, plivanje, setnje, mozda malo spa i sto manje ljudi po m2.

Izmenjeno (matata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka