Suncica

Hurgada aktuelnosti

13679 poruka u ovoj temi

O teletabisima poput tog lika ne bih. Nadam se samo da nije u pravu :)

Razmišljam kakve li će cene biti kada krene sve, kakav će haos biti sa mestima ... Paničim u najavi :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

И ја. Ово ме испресеца. За собу у хотелу ћу се некако углавити, око цене ћу преговарати, али да ли ћу наћи авиокарте тако касно, а сада су стопирали продају. :shok: :sad2:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja želja je bila Sharm u junu o.g.. Ali na žalost izgleda ništa od toga.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

И ја. Ово ме испресеца. За собу у хотелу ћу се некако углавити, око цене ћу преговарати, али да ли ћу наћи авиокарте тако касно, а сада су стопирали продају. :shok: :sad2:

 

Dobro se mučenici drže za sada, na cca 98 mil stanovnika nemaju mnogo zaraženih. Živeo UV :D:) Mada kakva su sirotinja pitanje i šta rade sa testiranjem. 

Ma nalazimo mesta na bezobrazluk, samo da nas vođa pusti da izađemo, sada će Bg da zatvori, bežite kod nas u Šumadiju svi :) 

Nikada nisam spajao smene, to ću Sanja Tebe da iscimam kako šta :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам једном спојила смене када је Ер Каиро увео редовне линије и није било проблема, платила једном авиокарте и хотел 3 недеље преко Матика 2015. Прошле године су се наше агенције избезобразиле, па за спајање смена хоће да наплате нама дупло авиокарту за редовне линије и то све агенције (наравно да ће агенција купити само једну повратну карту, а другу коју нам наплати је чиста отимачина пара). Једино су ми у Вејауту рекли да могу да купим авиокарте код Ер Каира и онда код њих резервишем хотел колико хоћу дана. Агенције су прошле године направиле и договор са људима из представништва Ер Каира овде да се не пуштају карте у слободну продају док нам агенције не продају већину аранжмана. Знате да сам писала мејл дирекцији Ер Каира (15.2.2019.) и 4 дана касније су карте и овде пуштене у слободну продају. Ове године су биле пуштене још у фебруару, али сада их нема због ове ситуације. До прошле године су многи наши договарали директно преко египатских агенција (од њих наше агенције узимају аранжмане и нама препродају много скупље, најбољи је Фан трип, али ту водите рачуна, има превараната), али ове године и египћани зезају, па Хасан из Фан трипа неће ни преко дупле везе него упућује на наш 1А. :angry:

Ја сам пробала преко египћанина који је представник Карибијена, а има и своју агенцију тамо и таман да се договоримо све (он је био у Шпанији тада и још увек је тамо заробљен), да ми резервише хотел, ја да пазарим авиокарте и овај нам уведе ванредно стање и све је стопирано, измаче ми за дан-два. Сад чекамо да се све среди, па да видимо и средимо за летовање. Ако се ситуација среди до лета. :neznam:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čekaj, a može li direktno sa hotelom da se dogovori sve i plati elektronski, a let posebno da se rezerviše, naravno kada se usklade datumi ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Може, али преко хотела је осетно скупље него преко агенције и цене преко хотела расту како време одмиче и приближава се сезона. Ја сам као стални гост добила добру понуду у фебруару од хотела (веома снижена цена у односу на регуларну која је за остале госте јер сам стални гост) али ми је речено да могу да добијем бољу понуду преко египатске агенције. У марту је већ цена за мене била осетно виша преко хотела. Дакле, до фебруара имају једну цену, од марта другу и тако редом сваког месеца расте цена преко хотела за исти термин у току лета.

Друго је египатска агенција. Они закупе одређен број соба за целу годину (склопе уговор са хотелом) и то продају нашим агенцијама или египатским туристима преко аранжмана. Зато добију бољу цену по соби по дану, морају да плате хотелу све по уговору (продали туристима или не), а по којој цени ће даље продавати резервације за закупљене собе је њихов проблем.

Дакле, египатска агенција има много нижу цену собе јер ће платити много соба хотелу попунили или не (одговара и хотелу), наши купе од египатских агенција и добро се уграде, па нама продају (за авиокарте се још више уграде јер их добију још јефтиније него ми кад купујемо соло, а видим да су карте у нашим агенцијама скупље у оквиру аранжмана него што бих ја платила ако купим две карте директно од Ер Каира). Када питаш директно хотел за једну собу онда је пуна тржишна цена (не нижа због количине како дају агенцијама), може се можда добити неки попуст ако си поновни гост... И како време одмиче то су тржишне цене хотела више. Тако су мени објаснили менаџери хотела.

А и овај човек преко кога ја хоћу у Карибијен ми је још прошле године тамо рекао да ће ми дати најбољу цену, само да га позовем и кажем датуме и број соба, што више соба то боља цена по соби. То значи да би средио и резервисао и за друге форумаше Карибијен по најбољој цени коју може да ми понуди.

Кад сам га најзад контактирала рекла сам му да сам до сада плаћала собу 40-50 евра за мене и ћерку (сада су преко наших много скупље) и ако желе да ме поново виде даће ми добру цену. Он рече да ће бити добра цена, тражио ми датуме да резервише, ја му дадох кад има слободних карата Ер Каира и таман да договоримо и да ми каже кад је резервисао и како да платим уведоше овде ванредно стање и стопирана је продаја карата, а ја нећу да резервишем хотел пре него што имам карте у руци.

Шта год могу да помогнем нашима ја ћу урадити, као што сам и до сада.

Само да нас овај пусти ван земље у лето, мада по кампањи коју води мислим да неће. Изгледа да ћемо море ове године гледати само преко екрана. А мени се толико иде, потребно ми је да одем после оволиког стреса и рада!!!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego, Sanja, da u pravu si. Tako je najbolje. Tako ću da probam da uradim, javim Ti samo ako se odlucim za tvoju bazu u HRG :) Ma ne verujem da će tako biti, jedino ako ne želi da onih 100 jura da kao vaučere, pa Prolom banja VB i ostalo (Kim već preti ljudima "srpskim scenarijom") :) Ići ćemo sigurno već od juna !!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spasavaj nas Sanja :hahaha:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sad razmisljam nisam ni zvao agenciju za onih 100e što sam dao za rezervaciju.

Izmenjeno (Djilas.M)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ма какви ја за било какву позицију при власти. Ја сам поштена жена! :rolleyes: :hahaha:

Где сад агенција! Знаш ли колико пара треба за то, а и нови закони су подешени за монопол и само за одабране јаке играче, нове мале би здробили у року од одмах. Зато и дивљају са ценама, може им се.

Али идеја за нас овде да се скупимо, изнајмимо и напунимо авион је добра. Једини је проблем што сви идемо у различито време. :hahaha:

Ђилас, вратиће ти тих 100 еврића као ваучер за летовање у некој нашој бањи. Можда. :pardon:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Imaju,  ali sa duplom kartom za avion. To izađe još više od ove varijante

Sta ovaj nas prica, pojma nemam, tv ne gledam. 

Ali mi juce moji Austrijanci rekose da njima Kurc vec najavio da odmor planiraju u Austriji i da na leto izlaska iz zemlje nema. 

100ml dezinfekcionog sredstva im naplacuju 9€

 

Po njihovoj prici, kod nas je daleko bolja situacija trenutno u svakom smislu. Vecina firmi ne radi

Nemaju policijski cas, ali ako ih uhvate da nisu posli u apoteku ili prodavnicu, eventualno park, 550 evra kazna. Kaze, pisu pa ne zale.

Meni licno odgovara i septembar za letovanje, ali se ipak nadam da cemo moci nesto ranije, bar u julu ?

 

A meni iskreno muka od ovih ogranicenja koja imamo. Nisam tako navikla da zivim

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskoristicu za oktobar.. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka