Suncica

Hurgada aktuelnosti

13679 poruka u ovoj temi

Dobro da nije ajkula,j.. gliser..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za 15 000 eura je mogao da mu bude transplantiran bubreg a ne zasivanje i transfuzija krvi. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nije imao osiguranje preko Wayout agencije?

Koje osiguranje preporucujes?

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja zasigurno ne bih davala novac koji skuoljaju po Hrg,na bar 1000e aranzmana ljudima se ne daje jos 2-3000din.za osiguranje.Vrlo zanimljivo.Onda jos odes pa ronis iza bova,a zaaigurno su vidjali banana camce i glisere itd.Ja sam ih se po centru nagkedala,a i prisustvovala kasaoljenju coveka kod Roma hotela,potpuno na isti nacin.Motor ga sve isekao,nisam mogla da gledam od uzasa.

U svakom slucaju pare se mogu poalati iz Srbije.U soku sam sto se uopste prica da skuoljaju pare,jedna totalna neosvescenost,neozbiljnost i sta sve ne.

Drugo je bilo kad 2007.stradalo 13 nasih u kombiju ka Luxoru.Krv dati za povredjene itd.Niko i nije govorio o skuoljanju para.Svasta!13 poginulih je bilo,da podsetim,i vise povredjenih tesko.

Ko da to zadruzni vasar,a ne letovanje pa skuoljaju pare,cuj.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nece umreti..bice u bolnici,pobogu,10dana ili koliko treba.I ispostavice racun.To je sve.

I racun se plati.Nikakva mudrost.Imate Western Union,banke,meni su iz Bgd po avionu pare slali..ccc..svasta.

 

Ko je human,evo moze redakciju Blica i da pita gde i sta i posalhe novac.To bar nije problem,ako zelite.

 

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je cudno da se ovo desilo 13.09. a nase novine to objavile tek danas. Bas cudno

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu imali saznanja..i ona doktorka prosle god.sto umrla u Palaciu tek posle par dana su napisali.

Nadam se da se sve zavrsilo koliko toliko srecno,to su strasne stvari.

Osnovno je da ljudi ne krecu na put bez osiguranja,kao i da vode racuna gde plivaju i o nekim zabranama,jer ne stoje zalud tamo.

Covek koji je stradao tako kod hotela Roma,stradao je bezveze.Naime,banana camac je ludovao i vozio jako blizu,a sve zato sto su ljudi sa obale hteli da naprave super slike onih koji su bili na camcu.I mnogo se priblizio,a Austrijanac je ronio bas tu.Camac je u ovom slucaju bio kriv.

Bilo je opasnih situacija i u Makadiju,u Sanrajzu.Tu i kod Tije ima dosta brodića,skutera,glisera koji cesto idu,kako ko plati.i voze uz samu liniju sa bovama,malo iza..ali ne ulaze gde ne smeju.Vodite racuna o ogranicenjima.

U Citadeli u Marini je npr.zabranjeno plivanje.Tu ulazi i izlazi onaj veliki brod,jahte i camci.Tu je i banana i onaj veliki krug.I opet se desi da neko krene tu da pliva i snorkla,pa odmah reaguju cuvari.Jednom se jedan rasplivao,a onaj veliki brod se vracao sa Rajskog..trubio je iz daljine da se zna da ce uci tu.Ovi cuvari su jurili budalu da ga vade iz vode.A ima 5 tabli gde pise da zabranjeno.Brod bi ga sasekao nit moze da se zaustavi..

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SAMO POBEGAO" Potresna ispovest Srpkinje koja je spasila muža posle jezive nesreće u Hurgadi

21.09.2019. - 10:09
0
 

"Bilo je strašno! Uživala sam na plaži, a onda sam čula kako moj muž doziva pomoć iz vode. Videla sam gliser i krv u vodi. Bez razmišljanja sam skočila u more i ko bez duše plivala do muža. Bila sam užasnuta kad sam shvatila da je teško povređen i da obilno krvari."

Ovako je za Kurir prepričala dramu Kragujevčanka Ruža Stojanović, koja je 13. septembra smrti spasla svog muža Miloša (33), koga je udario gliser dok je ronio. Kako kaže, sve se desilo u Hurgadi u Egiptu, gde su suprug i ona bili na letovanju.

Molio za spas, a vozač glisera samo nastavio dalje

Hrabra žena objašnjava da se nesreća dogodila pretposlednjeg dana odmora.

- Miloš je površinski ronio. Jeste bio iza bova, nekih dvadesetak metara od obale. Kako mi je rekao, uopšte nije video da mu se približava gliser, već je samo osetio udarac. Pošto ga je udario, vozač tog brodića se samo okrenuo, pogledao ga i nastavio svojim putem. Šokirana sam činjenicom da nije stao i prišao da pomogne povređenom čoveku - priča Ruža i dodaje da je njen muž bukvalno molio za pomoć.

- Sva sreća pa sam ja čula Miloševo dozivanje. Čini mi se da sam za nekoliko sekundi došla do njega. Mnogo sam se uplašila za njegov život. Kad sam stigla, pokušavala sam da ga smirim, oko njega je bilo mnogo krvi. Ruka mu je bila teško povređena, ali je imao povrede i po grudnom košu i po boku. Trojica momaka iz Srbije prišla su nam i pomogla da izađemo iz vode, dok spasioci nisu reagovali. Razočarana sam - objašnjava Ruža i dodaje da tu nije bio kraj mukama.

Nisu znali da nemaju zdravstveno osiguranje

- Prevezli su ga u bolnicu. Tu sam shvatila da nemamo plaćeno osiguranje. Nismo znali da agencija nije uračunala u cenu i zdravstveno osiguranje, da smo znali, sigurno bismo ga uplatili naknadno - kaže ona i dodaje:

- Miloš je u bolnici u Hurgadi bio pet dana. Za to vreme trajala je borba da mu sačuvaju ruku i u tome su srećom uspeli. U Srbiju smo se vratili u četvrtak i Miloš je odmah prebačen u KC Kragujevac, gde nastavljamo borbu za njegovu ruku. Pokidani su mu ligamenti i mišići i pitanje je da li će uopšte moći da je koristi - kaže naša sagovornica.

Srbi im pomogli da skupe novac za lečenje

Kako kaže, račun u bolnici u Egiptu iznosio je 11.700 evra.

- Turisti i vodiči su skupljali novac za lečenje. Sakupili su ukupno 750 evra, a ostatak je poslala porodica - kaže Ruža.

Ona se zahvaljuje se svim dobrim ljudima koji su im se našli u nevolji o kakvoj nisu mogli ni da sanjaju.

- Veliku zahvalnost dugujem našim ljudima koji su bez reči prikupljali novac za račun u bolnici, konstantno zvali i raspitivali se o Milošu. S druge strane, neizmernu zahvalnost dugujemo i njihovim lekarima, koji su se pokazali kao pravi stručnjaci i izašli mi u susret da prespavam u bolnici. Pored njih, tu su i turistički vodiči iz Hurgade, koji su non-stop bili s nama - rekla je Stojanovićeva.

 
NAJČITANIJE
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ekstremna neodgovornost. Srećan je što je živu glavu izvukao.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka