majce22

Meduze u Grckoj

137 poruka u ovoj temi

e blago meni... ovih sedan strana mi uspesno skinu osmeh sa lica... treba da provdem 13 dana u nei poriju u semptembru... i nesto odjenom ni malo nisam srecna zbog toga

img0393.jpg Za 21 dan u Nikitiju primecena 1 meduza.Uspesnom akcijom u kojoj sam ucestvovao JA,moj sin,600 Grka, nesto Bugara i nekoliko Makedonaca-dosli smo joj glave.

hehehe moram priznati na svu moju muku sta sam sve procitala i na sav moj strah ovo me dobro nasmejalo hehehhehe.. ovo ko bitka kod Termopila

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Nikitiju u avgustu je bilo ovih braon meduza, ali su potpuno bezopasne. Toliko da su ih cak i deca rukama bacala dalje od plaze.

post-10221-0-68739200-1346754507_thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Нема их на Тасосу.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo ih je par komada ovog kasnog leta na Halkidikiju, baš te braonske, i koristili smo ih za loptanje. One male providne su zeznute, ali ih nije bilo. No, ako vas i pecne ostanite u vodi jedno 5-10 min. i posle toga kao da vas nije ni opekla.

Izmenjeno (Bogalinac)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U moru na plaži kod Pefkija bilo je meduza i jednu smo uslikali u vodi; jednoga prepodneva pojavilo se na nekoliko minuta, iskačući, jeto od tri-četiri delfina, ali njih nismo fotografisali.

post-33111-0-30258400-1376913648_thumb.j

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko prepoznaje ove meduze i da li su opasne? Uhvatila sam ih sa sinom dok smo letovali u Toroniju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

iju prvi put vidim i cujem da ima u toroniju meduza ???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove desno nisu ja mislim jer su se grci sa njima bukvalno igrali,drzali su ih u ruci,a za leve ne znam.

Ili obrnuto.Nisam siguran.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u Parilji je krajem avgusta 3 dana bilo bas dosta meduza ali mislim da su bile samo na delu plaze prema OB-u nisam siguran da ih je bilo na gradskoj plazi tj nisam cuo a i nisam se tamo kupao pa ih nisam ni mogao videti ali prema OB smo ih izvadili gomilu, kad bi se svaka izvadjena placala letovanje bi nam ispalo dzaba :)

svakog jutra oko 10h nas trojica cetvorica udjemo u vodu i pocnemo da ih izbacujemo, to traje jedno pola sata-sat i bukvalno posle toga nestanu, kao da se uplase da ce biti izbacene na obalu i sprzene na suncu pa same pobegnu :)

bilo je i malih i velikih, sve su bile ili boje vode ili tamnije plave nijanse, braon nisam vidjao, najvecu koju sam izvadio bila je preko 20cm precnika kape i isto toliko dugih pipaka a teska nekih 5-6kg a uglavnom su bile srednje velicine cca 10cm precnika a najvecu koju sam video da je neko izbacio na obalu je bila sigurno oko 50cm precnika a teska jedno 15kg jer sam posle na obali pokusao da je podignem i pomerim dalje u pesak da je voda ne vrati, naravno tada me je i fino opekla po ruci ali dobro ko me terao da je cackam :)

ove koje sam ja vadio su znale da ozare ali ne tako strasno, traje 10ak minuta i prodje a opekotina od ove velike me je bogami do veceri peckala.

Izmenjeno (markoni155)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo i par slicica....

ovde ih ima jedno 30ak na gomili ali to nije ni 1/3 ulova od tog dana, bas smo ih mnooogo izvadili

7dg3.jpg

ova je prosecne velicine kakvih je najvise bilo....

g5au.jpg

a ovo je jedna od vecih koje sam izvadio ali takvih je bilo malo, mozda 4-5 ukupno u svakom slucaju nije prijatno videti je u vodi gde izgleda jos vece nego ovako kad se izvadi a velika je toliko da se sa 2-3m daljine bez problema uoci za razliku od ovih manjih kojima treba prici na 1m pa ih onda tek vidis ili onda kad te pecnu :)

7ylz.jpg

inace tih dana kad je bilo puno meduza voda je bila kristalno cista i na 1-1,5m metara dubine se jasno vidi dno, meduze inace vole takvu vodu retko se srecu u mutnoj i zapljanoj vodi a donele su ih struje i talasi zbog kise i vetra prethodnog dana

Izmenjeno (markoni155)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iste takve su bile i u Platamonu od 19 do 29.08.2013. Muž je video i džinovske plave a ja male plave od 500 grama i to u plićaku . Uglavnom te velike predvode jato malih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Generalno,na potezu Paralia-Nei Pori ima meduza preko leta,vise nego na Halkidikiju. Ovih plavih narocito. I zare,peku,bilo da su male i velike. Moj metod za odbranu je- preplivam s naocarama u sirokom luku deo gde ce mi se deca kupati,pa povremeno opet. Ukoliko nadjem neku,vadio sam ih tako sto na ruku navucem kesu. A ispustaju neku sluz koja moze u vodi da iritira kozu bez direktnog kontakta sa meduzom. Dobro je sto su uocljive,pa nema problema. I zabluda je da ih nema na otvorenom moru,ima ih. Mislim da ih nema kad su veliki talasi i kad se podigne pesak,voda bude mutna,pretpostavka moja je da tad plivaju dalje od obale.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Највећа коју сам икада видео је била у Макарској, давно. Барем 80 сантиметара.

У Грчкој, највеће сам видео у Керамотију, у луци где крећу трајекти, имају сигурно до пола метра у пречнику. Беле су.

Ево је нека стара, лоша слика:

14850254203_6c2ce6267b_o.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam ove godine bio na odmoru u Nei Pori u periodu od 11.07 do 21.07 . Nei Pori je malo turisticko mesto sa sirokom plazom idealno za porodicne ljude sa malom decom , prevashodno jer je more biserno cisto a plicak se prostire na oko 50 metara od obale tako da ne postoji mogucnost da se deci ista dogodi. Meduze se po recima mestana pojavljuju pocetkom Avgusta jer im je tad sezona parenja. Inace tokom celog odmora nismo videli nijednu u blizini obale. Inace koristan savet za sve koji imaju neprijatno iskustvo sa njima odnosno koga opece je da odmah ozareno mesto dobro pokvase sa ljudskom mokracom. Deluje gadno ali je odlican lek. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

cuo sam za ovaj LEk ali nisam bio u mogucnosti da ga testiram ali eto :) ako nekad me opeche meduza sa zadovoljstvom cu probati LEk :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868231
    Ukupno poruka