majce22

Meduze u Grckoj

137 poruka u ovoj temi

Da li neko zna ima li meduza na Rodosu?

Na Rodosu proslog leta NIJE BILO meduza ni na jednoj plazi a obisao sam ih dosta! Cakstavise, nisam nigde ni cuo ni procitao da je iko na Rodosu video meduze! Rodos je sto se toga tice stvarno free. Prema tome, nemoj da se plasis meduza nego slobodno uzivaj na prelepim plazama bozanstvenog Rodosa.

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Listah ovaj forum i nadjoh meduze. Pa reko da i ja kazem neku. Prosle godine smo bili u Olimpic Beachu u periodu od 12-25 avgusta i prvi dan kada smo dosli i otisli na plazu jedva smo cekali da se okvasimo i osvezimo. Uleteli smo u vodu (bilo nas je 4) i zaplivali napominjem da se nismo informisali, i onako racunajuci kao i u CG zaplivali prema pucinu i bogami se udaljili od obale stigli do onih granicnika. Na momenat smo zastali i kada smo pogledali oko sebe bili smo u jatu meduza taj trenutak ne mogu da vam opisem koliko smo se uplasili jer su bile ogromne a mi nismo znali jos sta je. I sad kad se setim najezim se uzas, ostatak leta smo proveli u plicaku sto je sigurno sigurno je. A da i moram da dodam da one ispistaju nesto iz sebe pa te kad izadjes iz vode koza jako pece da ne mozes da se lako isperes.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Davne ' 95. letovali u Pefkohoriju, u septembru, vreme bilo divno i mirno more, kupala se k'o nikad; jednom bili talasi i doneli jednu sinku za uspomenu- brck' o se u plicaku i opekla ga po nozi, nosio je " oziljak" pola godine.

Godinama unazad letujemo u julu na Tasosu, NIKADA ni videli meduze, do ove godine. Srecom bile su male mlecnobele boje, nisu nas opekle, samo je osecaj malo ljigav kad promakne pored tebe. Prosle godine bila sam i u trecoj dekadi avgusta- naplivala se i u plicaku i u dubini- nista, nije ih bilo! Ne znam postoji li vreme kad se razmnozavaju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ej,Pefkari-divne su ti MFT...probudise mi uspomene...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ej,Pefkari-divne su ti MFT...probudise mi uspomene...

Hvala, trudila sam se! Mislim, ne da mucim drustvo, vec da svi zajedno ozivljavamo uspomene! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li zna neko jel ima meduza u Neos Marmarasu, putujem karjem avgusta.Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko informaciju iz prve ruke da li su te tasoske male, providne, bezopasne meduze iz jula meseca, sad vec otisle dalje ili su porasle i postale opasne i samo cekaju avgustovske turiste da ih pecnu za guzu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko informaciju iz prve ruke da li su te tasoske male, providne, bezopasne meduze iz jula meseca, sad vec otisle dalje ili su porasle i postale opasne i samo cekaju avgustovske turiste da ih pecnu za guzu?

Koliko za 2 dana cu da ti javim, cim nas dete obavesti! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vazi se Pefkari !!! :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li zna neko jel ima meduza u Neos Marmarasu, putujem karjem avgusta.Pozdrav!

Kupao se u Porto Carasu - Neos Marmaras, divna plaza, ni "m" od meduza ili slicnih nemani. Te zivotinje nikada nisam video do pre dve godine u Bugarskoj... Tada sam video prvi put i one male bele rakove sto ih more izbaci na plazu. U Grckoj, Crnoj Gori i Turskoj nikakvu zivotinju nisam video u moru. U Hrvatskoj sam jednom video krabu kao klinac i pomislio da je tarantula.

Uvek naocari ili masku za ronjenje vucaram sa sobom na more ali nikad nesto preterano ne zagledam cega sve dole ima... ko zna, mozda i bolje ne proucavati nista da ne bi navukli neke fobije posle

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Halkidikiju, u Polihronu, sredinom jula 2003. nisam videla nijednu! :)

Ove godine na Tasosu, kraj juna-pocetak jula, nijednu! :)

PS Jel' se pise odvojeno ili zajedno-ni jednu ili nijednu??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma, koga briga za pravopis, vazno da nemani- NEMA! :P :srce:

A u Pefkariju ih nisam ni primecivala dok nasi turisti nisu izazvali paniku. Stalno su vristali: " Meduze, jao, koliko ih je! " i ja onda bas pocela da gledam! Videla sam 5-6 u 3 dana, ali zbog tog stalnog " podsecanja " da su tu pocela sam da osecam nelagodu i kao da mi nesto proklizne ispod ruke, pazuha, dok plivam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

danas je bilo u vecernjim novostima MEDUZE STIZU U CG NAREDNIH NEDELJA, procena tamo nekog biologa a ja se pitam da li ce ih biti pocetkom sept u GR?????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo na Tasosu od 28.07 - 7.08. a meduze smo primetili tek zadnja 3-4 dana. Jako su male i providne. Najveca koju smo videli je oko 5 cm precnika a uglavnom su oko 2 cm. Ali su potpuno BEZOPASNE!!! Zaista ! Igrali smo se njima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo na Tasosu od 28.07 - 7.08. a meduze smo primetili tek zadnja 3-4 dana. Jako su male i providne. Najveca koju smo videli je oko 5 cm precnika a uglavnom su oko 2 cm. Ali su potpuno BEZOPASNE!!! Zaista ! Igrali smo se njima!

Te "meduze " se zovu Morski klobuci (latinski naziv RHIZOSTOMA PULMO vise na ) i javljaju se u toplim i plitkim morima(uglavnom uz obalu) prvi put sam ih video u Porecu davne 1983-4. Totalno su bezopasne. Nisu kao one "okeanske sa po 2-3 metra bicevima gde kad vas opece tesko da mozete zivi stici na obalu.Inace prvo sredstvo protiv otoka i pecenja je da se sami ili neko popiski po tom mestu gde vas je opekla meduza ili pospricati alkoholno sirce ili samo ispiranje morskom vodom

9_8634_P9010040.jpg

2005714231556_medusa.jpg

200461091013_DSC06364.JPG

2005820191319_Immagine1.jpg

44700.jpg

Izmenjeno (locoboy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25907
    Ukupno tema
    862868
    Ukupno poruka