majce22

Meduze u Grckoj

138 poruka u ovoj temi

Mog muza je danas u Nei Poriju ujela neka ribica. .sad ima otok na nozi i sve izgleda kao neka ogrebotina sa crvenim tackicama ...kazu obavezno kod lekara...strasno :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Појавиле се медузе у Неи Порију. Ова је била плаве боје пречника око 10цм. На око 3 до 5 м од обале испред паркића у новом делу Н.П. После пар мин још једна отприлике исте величине. Извадио их је неки македонац и однео на песак на обали. Пре ових данас нисам видео ни једну. Била је мало фрка око 3 до 5 мин и после ништа , поново је море било пуно купача и деце.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovih dana na plažama Sitonije ( a verovatno i na Kasamdri) ima puno velikih braon meduza sa plavo-ljubičastim "pipcima" (  tzv. mediteranske meduze Cotylorhiza tuberculata). Velike su i do 30 cm ali su potpuno bezopasne, meke kao plišani jastuci.Ja to, eto, nisam do sad znala, pa sam mislila da će mi propasti letovanje kad sam ih videla.. Ali, nije, propalo nego je postalo još interesantnije. . Bilo bi lepo da ih ne vadite na pesak, možete i u vodi da se poigrate s njima a da ih ne ubijete. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26676
    Ukupno tema
    895542
    Ukupno poruka