majce22

Meduze u Grckoj

141 poruka u ovoj temi

prosle godine sam letovala u Nesebru I navukla strah od meduza, odvratne su mi, velike, ima ih svuda, u plicaku do kolena I to sve kad je dobro vreme, a ne mogu ni da zamislim sta se desava kada ih talasi I vetar nanesu jos vise.

Ove godine idemo u Grcku 28.29.ili 30.8. jos nismo odlucili gde tacno, I citajuci opise posetilaca videla sam da I tamo ima u nekim mestima meduza. Mozete li da me uputite,kakvo je stanje tamo po tom pitanju, procitala sam da se bas u septembru mreste I da ih zbog toga ima vise tad. bas me to zabrinjava .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prosle godine sam letovala u Nesebru I navukla strah od meduza, odvratne su mi, velike, ima ih svuda, u plicaku do kolena I to sve kad je dobro vreme, a ne mogu ni da zamislim sta se desava kada ih talasi I vetar nanesu jos vise.

Ove godine idemo u Grcku 28.29.ili 30.8. jos nismo odlucili gde tacno, I citajuci opise posetilaca videla sam da I tamo ima u nekim mestima meduza. Mozete li da me uputite,kakvo je stanje tamo po tom pitanju, procitala sam da se bas u septembru mreste I da ih zbog toga ima vise tad. bas me to zabrinjava .

Tacno je da ih ima u Grckoj i to svuda,nisu opasne ali zaista malo ljigavo deluju.

Vi ste izabrali period odlaska bas kad ih ima.Bila sam u svim mesecima u GR i vidjala sam ih iskljucivo krajem avgusta i u septembru.Najvise ih ima u olimpijskom delu u tom periodu.Resenje je jedino da se naviknete i ne obracate paznju(ako mozete).

Pozdrav i prijatan odmor!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao Majce.

razumem te u potpunosti i slozicu se da ih u Bugarskoj ima "za izvoz" [letovao sam pocetkom jula]. ja sam ovog leta [pocetak juna] bio u Pefkohoriju [Halkidiki]. iskreno, ni jedne meduze nisam video. voda je biserno cista, sjajna, predivna. bugarsko crno more je bara za grcko. obzirom da mi je ovo prva poseta grckoj, ne pada mi na pamet da se vracam u bugarsku. automobilom sam obisao citavo priobalje [plaze] Kasandrije [prvi prst na Halkidikiju gde je Pefkohori] i takodje nisam primetio meduze... kako je kasnije u avgustu, ispricaj nam kad se vratis.

srecno i uzivaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U junu ih sigurno nema u Grčkoj, jer ih nikada nisam videla iako smo najčešće tada letovali (doduše, ne znam za Olimpijsku revijeru). Prošle godine smo letovali na II prstu Halkidikija poslednjih 10 dana avgusta i obišli smo bezmalo sve plaže, takodje nijednu meduzu nismo videli.

Zaista ne znam kako je u septembru, jer nismo skoro letovali u tom periodu. Poslednji put je to bilo pre jedno petnaest godina i zaista se živo sećam čitavih jata ogromnih meduza žuto-braon boje, činilo mi se milioni njih, kako lebde u luci Halkide (glavni grad Evie), i plutaju kao veliki tepih na otvorenom moru na izletu do Skijatosa.

Ali, mnogo je vremena prošlo od tada i ko zna da li je to još uvek tako -_- ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prosle godine sam letovala u Nesebru I navukla strah od meduza, odvratne su mi, velike, ima ih svuda, u plicaku do kolena I to sve kad je dobro vreme, a ne mogu ni da zamislim sta se desava kada ih talasi I vetar nanesu jos vise.

Ove godine idemo u Grcku 28.29.ili 30.8. jos nismo odlucili gde tacno, I citajuci opise posetilaca videla sam da I tamo ima u nekim mestima meduza. Mozete li da me uputite,kakvo je stanje tamo po tom pitanju, procitala sam da se bas u septembru mreste I da ih zbog toga ima vise tad. bas me to zabrinjava .

Prošle godine, u drugoj polovini avgusta, na Hlkidikiju ih je bilo baš puno. Na svim plažama :ljutko: . Bile su to one veeeelike, ali nismo videli da je iko bio "pecnut". Grci su ih vadili rukama i izbacivali na obalu, pa su nam tek poslednjeg dana rekli da one ne "peckaju" samo su onako, malo, neprijatne!!!

Ali ne daj da te to odvrati od Grčke. More je toliko lepo, ljudi divni, da zaista poneka "neman" ne može da razočara! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna ima li meduza na Rodosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima li ih u plicaku, na 1.5m?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine u priodu od 23.06. - 05.07. na Tasosu meduza je bilo jedino na plazi u Pefkariju, bilo ih je u plicaku, vrlo mali broj, male, providne, staju u saku, vadio sam ih rukom napolje, bezopasne, zanemarljivo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da dodam i ja svoju "ljubav" prema meduzama koje me očigledno čekaju ove godine - ja u životu NISAM videla meduzu i ne želim. U Grčkoj ( na Jonskim ostrvima ) nikad, nikad, nikad NIJEDNU videla nisam. I eto, sad znam da ću ih u Egejskom moru videti... Jako ih se bojim i uopšte mi ne pada na pamet da se kupam u toj vodi, da brinem hoću li se opeći, hoće li mi ostati prilepljena na glavi kad izronim, hoće li ovo, hoće li ono.. Pakujem se lepo na autobus i odoh na zapadnu obalu Grčke :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros je moja svekrva došla iz Olimpik biča i iznenadila me je komentarom da su se tamo pojavile neke ribe koje bukvalno "iskaču" iz peska i ujedaju. Ostavljaju ujed poput zmije i otok se strašno brzo širi da je neophodna hitna pomoć! Ne znam detalje, ali kada mi ispriča nešto više, javljam! Kaže da je bilo i mnogo meduza i da nije bilo prijatno biti u vodi (ovo se sve odnosi na plićak). I pre dvadeset godina u Paraliji i O. Biču je bilo mnogo meduza i to nekih malih kojih je bilo na sve strane i bilo je jako bolno ako vas neka pecne, ali "ujedajuće" ribe :o

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' se to samo "praćnuo šarančić" ili zeza ? Ujedajuće ribe ? Wtf?

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros je moja svekrva došla iz Olimpik biča i iznenadila me je komentarom da su se tamo pojavile neke ribe koje bukvalno "iskaču" iz peska i ujedaju. Ostavljaju ujed poput zmije i otok se strašno brzo širi da je neophodna hitna pomoć! Ne znam detalje, ali kada mi ispriča nešto više, javljam! Kaže da je bilo i mnogo meduza i da nije bilo prijatno biti u vodi (ovo se sve odnosi na plićak). I pre dvadeset godina u Paraliji i O. Biču je bilo mnogo meduza i to nekih malih kojih je bilo na sve strane i bilo je jako bolno ako vas neka pecne, ali "ujedajuće" ribe :o

E ja nisam verovao za to ali ssam se i sam uverio prosle godine na Zakyntosu na jednoj plazi tj onom ostrvcetu sto preko obale uz pomoc mosta mozete doci do njega. Tu su u plicaku imale verovatno te ribice, jer me je bukvalno i mene i sve koji su bili u plicaku non stop nesto ujedalo za noge... Nije nista toliko bolno ali jje bilo neprijatno strasno i stalno vas prepadne!

Pa eto moguce da je to to... Mada mi nismo morali u hintu pomoc ne daj boze ili da trazimo pomoc lekara! Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, gde vi vidjate sva ta čuda, bila sam i na Zakintosu i na lepim i ne tako lepim morima, i u mračnim dubinama i u trista miliona čistih i ne čistih plićaka, i ne znam gde sve - kakve ujedajuće ribice i meduze, hitna pomoć i čuda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meduze doduše neke beličaste viđene u Asprovalti pre 7-8 dana i to samo ujutru na 1.5 m od obale. Posle toga pre tri dana sam video samo 2 iste takve. Kako su mi objsanili na samoj plaži ove nisu uopšte opasne.

Izmenjeno (miletovmile)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisu opasne ali su grozne!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka