srdjan79

Suncev Breg

86 poruka u ovoj temi

Verujem da su mnogi bili u ovom vremenskom intervalu,pa bih molio za neke korisne informacije.Inace radi se o poslednjoj nedelji Avgusta i prvoj Septembra.Nisam jos uvek uplatio jer idem sopstvenim prevozom sa zenom i detetom(3 godine),pa ne bih da rizikujem sa veoma losim vremenom.Kao sto svi znamo i u julu zna da bude po par dana kise,ali cisto neka vasa iskustva iz Bugarske,jer idem prvi put.

Hvala unapred i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolje vreme za letovanje u Bugarskoj je kraj jula-pocetak avgusta (i to negde do 5-avg), tada vec mesta krecu polako da se prazne i bukvalno ostaju samo mestani. Ali s obzirom da ides porodicno i da ti verovatno godi apsolutni mir i tisina, onda ti manjak turista i prazne ulice verovatno nece predstavljati problem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine imali aranzman od 27.8, i super je bilo. Temperature oko 26-27 stepeni, jedno vece je padala kisa, ali je vec ujutro bilo suncano, znaci samo napred ;) Doduse ja sam za svaki slucaj pratila dugorocnu prognozu, cisto da ne bude iznenadjenja.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam isao 8.09. prosle godine i vreme je bilo super.Samo je jednu noc padala kisa.A gde moze da se pogleda dugorocna prognoza za bugarsku?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram sa drustvom letovanje u Suncevom Bregu. I s obzirom na nase godine (18-21) ne trazimo,ne znam ni ja kakav,luksuz...

Zanima me,da li je stvarno dobar provod,more,i koji hotel bi nam odgovarao?

Hvala unapred... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel Kotva *** bi bio dobar izbor za Vas. Blizu je plaže, usluga je polupansion, sobe su više nego pristojne, hrana dobra a cena korektna. Hotel poseduje i dva bazena, od kojih je jedan sa toboganima i šankom u vodi :D . Do centra sunčevog brega ima koliko se sećam oko 3 km ali to nije za sekiraciju je ima raznih prevoza (vozić oko 120 din, bus oko 40 din, taxi oko 400 din). Uživajte

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno...

Razmisljali smo o Kotvi,al je bzvz samo to sto je dosta udaljeno od centra...

Razmisljamo i o Tia Maria hotelu,deluje skroz ok...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka informacija nam puno znaci,hvala ti...

Planirali smo da uplatimo do 250-300e sa prevozom... koliko sam do sada gledala ponude,moze se naci solidan smestaj za te pare...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze i odlican smestaj da se nadje za taj novac.Koji vas termin interesuje?

Hmm...pa negde pocetak,eventualno sredina jula...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel isao neko za Bugarsku tako sto je samo uplatio prevoz a tamo sam trazio smestaj?

Ja bih isla u Nesebar, ali ne mogu ranije nista da planiram jer ne znam hocu li dobiti odmor, pa mi odgovara varijanta da na brzaka uplatim prevoz a tamo da jurim smestaj... Ako neko ima iskustva nek podeli sa mnom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmm...pa negde pocetak,eventualno sredina jula...

...ili pocetak avgusta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel isao neko za Bugarsku tako sto je samo uplatio prevoz a tamo sam trazio smestaj?

Ja bih isla u Nesebar, ali ne mogu ranije nista da planiram jer ne znam hocu li dobiti odmor, pa mi odgovara varijanta da na brzaka uplatim prevoz a tamo da jurim smestaj... Ako neko ima iskustva nek podeli sa mnom...

Bila sam ja u Nesebaru tako dva puta, ali pre nego sto su nam trebale vize. Mislim i da je to najbolja varijanta, izaberes smestaj na licu mesta koji ti se najvise dopada. Gde god te ostavi bus, brzo ce vas primetiti neko ko nesto izdaje, odvesce vas da pogledate, pa ako vam se svidi svidi, ako ne, naici ce neko drugi. Takodje ima i puno lokalnih agencija koje nude smestaj razlicitih kategorija, cesto se ispostavi da je najbolje otici odmah kod njih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svaka cast, i puno hvala na ovakvom odgovoru, sigurno da ce mnogo znaciti svima koji idu u S. breg. Kakvi su ti utisci kad je Nesebar u pitanju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao prvo izvinjavam se sto oisem tek posle 6 dana,jer samo zbog stalne zauzetosti imao veoma malo vremena da odgovorim na sve vazne detalje oko letovanja u Bugarskoj.

Iako vec poslednje 4 godine letujem na Bugarskoj obali(2 puta Nessebar,Kiten,Suncev Breg) ostacu na opisu poslednjeg,Suncevog Brega.Za pocetak bi otklonio sve nedoumice vezane za lokaciju letovanja.Svi oni koji prvi put idu na more ili su letovali do sada samo u Crnoj gori,a zele da idu negde drugde radi provoda i sto povoljnije,ne treba ni u kom trenutku da se dvoume i izaberu Bugarsku.Najveca mana Bugarske obale je sto je voda u moru najgora u okruzenju,tako da ako idete iskljucivo radi mora na letovanje,izbegavajte Bugarsku u sirem luku i izaberite Grcku ili Hrvatsku,u suprotnom pun pogodak.

2008. godine sam letovao pocetkom Septembra i sto je rec o 9. mesecu podrazumeva se da je kraj sezone.Ali?!Dolaskom u Suncev Breg nije izgledalo bas tako.Bilo je prilicno dosta guzve na ulicama i skoro da se nije moglo primetiti mesec Septembar.Znaci ako zelite skoro isti provod a da pritom platite za isti aranzman duplo manje para,izaberite mesec Septembar.Pitao sam se ako je ovoliko ljudi prisutno tada,kolika je onda guzva tek u Julu,Avgustu?

Vecina polazaka za Bugarsku iz Beograda krece izmedju 16h i 18h tako da ocekujte(nema bar ne u Septembru,mnogo cekanja na granici) dolazak u Suncev Breg ujutro izmedju 6h-8h.E tu nastupa glavni problem ako ste rezervisali hotel ili u najcescem slucaju apartman.Iscrpljeni od puta zelite da sto pre udjete u sobe,ali je to prosto nemoguce,jer gosti iz predhodne smene moraju da napuste sobu,da ih sobarice srede i tek potom cete imati pristup odajama.U najcescem slucaju u sobe necete uci pre 14h,ali ce vam dozvoliti da u posebnim prostorijama ostavite vas prtljag,pa kud koji mili moji :P .Vec tada cete biti ljuti i ogorceni na Bugarsku,ali ce kasnije sve da se iskristalizuje.

Suncev Breg ima uredjeno kilometarsko setaliste duz obalu,sa mnostvo gol terena,supermarketa,fast fooda,kafica,klubova i sto sta za svakoga od 7-77 godina.

Jedno od prvi stvari koje treba uraditi ulaskom u Bugarsku tj. Suncev breg je razmeniti novac.Neki su mozda culi,ali za oni koji se sa ovi susrecu prvi put,postoji mnostvo menjacnica koje VARAJU!!!Treba sirom otvoriti oci kad menjate novac i najbolje se raspitati kod ljudi koji su vec bili da ne dodjete u nezgodnu situaciju.Znaci sta se desava,ispred menjacnice pise jedan kurs,a unutra drugi tj. ispred pise stvaran kurs ali u zaglavlju malim slovima pise da se dobija druga svota tj. da je kupovni na prodajnom,a prodajni kurs na kupovnom.Kurs u Bugarskoj se krece od 1.8 lev za 1 euro po hotelima(jedna od najpouzdanijih varijanti a njmanje placa) do 1.95 u Alfa banci(koja se nalazi preko puta autobuske stanice,na glavnom putu,sa desne strane idevsi iz Nesebra).Dobro zapamtite ovu lokaciju jel imaju najbolji kurs a ne morate da brinete o prevari.Licno provereno,samo pratite rad Banke posto rade dvokratno,ako se ne varam i ne rade Nedeljom.Svaki drugi kurs koji vidite na ulici veci od 1.92(pitajte koliko dobijate za recimo 10eura) tj 1.95(nego sto je u Alfa Banci) je sumnjivog porekla.Otvorite sirom oci,jel kad vas predju ne postoji nikakva varijanta da vam vrate novac.

SUPERMARKETI su vam na svakom cosku i vecina radi 0-24 tako da u bilo kom trenutku mozete kupovati a da se ne setate duze od 2-3 minuta,ma gde da se nalazite.Moj savet je da kupujete u supermarketu Bali(kod pijace u maloj ulicici,sa leve strane glavne ulice,krecuci se iz Nesebra) jel su u odnosu na druge povoljniji i imaju sirok asortiman robe.Isto tako mozda jos povoljniji je market kod restorana Djani isto kod pijace i mislim da se zove market Kondor,samo sto nemaju toliki asortiman robe i daleko je manji od Balija.

RESTORANI su posebna prica.Ni sami niste svesni koliko ih uopste ima i skoro na svakom postoji neko ko stoji ispred njega i animira ljude da jedu bas kod njih,jer su najbolji,najjeftiniji i tako to.U svakom slucaju za svakog posoji nesto,a ja cu da vam predlozim 3 restorana koja sam i licno probao,gde je cena i kvalitet na prvom mestu.

@Restoran DJANI se nalazi cim prodjete pijacu(koja se nalazi u samom centru,sa leve strane puta,krecuci se iz Nesebra) ili ti Paralelna ulica sa supermarketom Bali.Nemojte se cuditi ako cete morati da cekate i do pola sata da udjete u ogroman restoran,zbog guzve.Ovde je redovno puno i najbolji poseceni restorana u celom Suncevom Bregu gde mozete jesti za 10 eura-2 osobe.NPR CENE(sopska,pomfrit,pileca snicla,pileci file,hleb,sok breskva,pivo 0.5=11 eura)

@Restoran KONDOR se nalazi isto u centru,tacno na glavnom putu sa leve strane.Drugi po redu popunjeni,isto tako ogroman restoran.Klopa je izuzetno dobra i moja preporuka je da probate pilece meso sa pecurkama,izvrsno je.NPR CENE(2*pilece sa pecurkama,mesana salata,kondor salata,toceno pivo 0.5 i coca cola=11 eura)

@Restoran ASTRA(obavezno posetiti iako na prvi pogled izgleda krs,ali nije zlato sve sto sija) se nalazi u prvoj paralelnoj ulici od glavne ulice kod Autobuske stanice.Mozda izgleda malo komplikovano pronaci a isto tako mislim da za ovaj restoran tacnije kafanu malo ljudi zna.Ono sto se razlikuje od predhodna 2 restorana jeste odnos prema gostu.Za razliku od ostala 2 restorana ovde su i vise nego ljubazni,kao da nisu Bugari :P .Ovde smo vecerali 4 puta pa mozete da mislite zasto.Sve sto smo probali je bilo obilno i izvrsno a usluga na nivou.Probajte pilece Drobcheto(dzigerice) i necete se pokajati.NPR CENE(spageti od 1.25-2.25e,pohovane dzigerice 1.5e,supa 0.6e,pasulj 0.4e...)

Da napomenem da su u sva tri restorana porcije obilne.

KLUBOVI I DISKOTEKE!!!Moracu da skratim :P :P :P .Na svakom mestu je provod zagarantovan.Posetite jedno od ovih mesta pod razno LAZUR(na plazi,klub gde mozete da se okupate u bazenu,otvorena-zatvorena varijanta,ulaz 2e,happy hour na koktele),

MANIA(na glavnom putu,centar,2 nivoa-turbo folk i dance,zatvorena varijanta,ulaz 2.5e,izuzetan enterijer,savet samo dance varijanta jer je njihov turbo folk ocajan)

MEXO BAR(na plazi,otvorena varijanta,besplatan ulaz,happy hour do 1,extra atmosfera,djuskanje na sanku,vatra na sanku)

KORNER BAR(centar,glavno setaliste koje spaja glavnu ulicu sa setalistem na moru,ulaz besplatan,dva kluba jedan pored drugog-ista muzika,otvorena varijanta,sjajan enterijer,happy hour)

DISCO ORANGE(na severu S.brega,ulaz 2e,happy hour do 12h na sve,dance-rnb-house muzika,sjajna atmosfera)

Kafic kod Hotela Planeta(pocetak setalista ka moru,4 tekile za 1 euro)

HAPPY HOUR-Narucis 1 pice a drugo dobijas gratis 1+1=1 platis,2 dobijes

Ima jos mnogo toga da se kaze o S.B. a ako nekoga jos nesto interesuje neka pita kako ne bi bio preterano dosadan i nepregledan :D:D

Hvala puno na odgovoru,dosta nam je pomogao...

Oticicemo 5.7... tako da cu sredinom jula i ja moci da napisem svoje utiske...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26366
    Ukupno tema
    880827
    Ukupno poruka