Tomislove

Vozom po Evropi

9 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

zanima me ima li nekog ko mi moze dati vise informacija o nekoj voznoj karti (INTERRAIL) kojom se navodno moze neograniceno putovati po celoj evropi ili odredjenoj zemlji, po ceni kostanja samo te kartice. Cuo sam nesto o tome da su je dobili neki studenti u okviru nagradnog putovanja pa me zanima gde se ista moze nabaviti, kolika joj je cena i kako to sve funkcionise sa njom.

Ako neko zna nesto o tome ili je imao iskustva zamolio bih ga da mi sto detaljnije objasni.

Unapred hvala! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uz ogranicenje da se ovo sto cu napisati odnosi na godine kada sam ja putovala Interrail-om, a to su 2004. i 2005., evo informacija: kupis je na zeleznickoj stanici (u Beogradu taj salter nije na glavnom ulazu). Zavisi da li hoces jednu zonu, dve zone ili sve zone. Ja sam oba puta imala Global Pass, koji podrazumeva sve zone i traje oko mesec dana. Cena je, ako me pamcenje dobro sluzi, bila 300 evra za one do 26 godina i 400 evra za one iznad 26. Vazno je napomenuti da Interrail karta vazi samo za inostranstvo, znaci u Srbiji je ne mozes koristiti, ali uz nju imas pravo kupovine karte sa popustom od valjda 50% od polaznog mesta do granice.

Dakle, za vreme vazenja karte neograniceno krstaris Evropom, ali to "neograniceno" ne treba bukvalno shvatati, jer za mnoge vozove treba da platis "supplement" ili rezervaciju, sto znaci da ne mozes tek tako da usetas u voz i trazis slobodno mesto. Dobro se pre puta raspitati koje kompanije ucestvuju u Interrail-u, kao i za koje se doplacuje, da ti se ne bi desilo na primer da ti kao meni u vozu Brisel-Pariz preko kompanije THALYS (za koju se inace doplacuje) kazu da Interrail ne vazi i da treba tek tako da "pljunes" 70 evra! Za regionalne vozove obicno nema doplata. Sve u svemu, sve te silne doplate za mesec dana te izadju izmedju 100 i 150 evra, ali ponavljam da to mora da se plati, i to bolje na stanici pre samog puta. Stalno prosiruju listu zemalja za koje Interrail vazi, pre neke istocne zemlje nisu bile u opticaju, ali mene one nisu ni zanimale. Interrail mogu koristiti samo Evropljani, ostali mogu da kupe kartu na istu foru, ali se ona drugacije zove.

Ja sam se pre puta informisala na sajtu www.sbb.ch o redu voznje. Tu dobijes vreme polaska i dolaska voza, trajanje putovanja i broj eventualnih presedanja. Mi smo za nas napravili u minut precizan plan kad se gde ide, i na njega smo se komotno mogli osloniti, jer nema kasnjenja vozova kao kod nas. Cak mislim da u nekim zemljama tipa Nemacka putnik ima pravo da refundira deo troskova za kartu ako je voz kasnio! Na ovom sajtu ukucas koji te gradovi interesuju, a ako ti izbaci veliko slovo R u kvadraticu to znaci da je rezervacija obavezna ili ako ti izbaci slovo Z to znaci da se placa doplata. Na tom sajtu svajcarske zeleznice smo mi nasli skoro sve sto nas je zanimalo i napravili kombinacije (a to je bilo obe godine po 15 drzava), jedino znam da nisu imali red voznje u Portugaliji, pojma nemam zasto, i to se nije promenilo.

Sama karta ima nekoliko listica, na prvoj strani su tvoji podaci, a posle idu listici na kojima je odstampana tabela u koju ti upisujes polaznu stanicu i odrediste, kao i vreme polaska. Ako ti zafali ovih listica sa tabelama u toku putovanja, jednostavno na bilo kojoj vecoj zeleznickoj stanici zamolis da ti daju jos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast, ovo se zove objasnjenje i opsiran odgovor!

Hvala ti puuuno! ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Ako moze mala pomoc. Da li postoji nacin da se od Praga do Pariza dodje vozom? I gde nabaviti karte?

Prilicno je hitno! Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozes doci, ali uz najmanje jedno presjedanje, s time da taj put traje skoro 16h. imas i kracih mogucnosti, koje traju 12-13h, ali tu presjedas 2 ili 3 puta.

moj bi ti prijedlog bio da pogledas avion, skyeurope, let traje oko 2h, vozi direktno od praga do pariza, a kompanija je low-cost, pa uz malo srece mozda uhvatis jeftinije karte wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na brzom odgovoru!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram sa društvom krstarenje Evropom narednog leta. Interrail se čini kao finansijski super opcija, a i što se avanturističke strane tiče, zvuči fenomenalno. Dakle jel već neko putovao interrailom, kakva su vam iskustva? Kako ste rezervisali hostele, i kolika je njihova cena otprilike? Pozdrav i hvala unapred za svu pomoć. :))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za vozne karte unutar evrope sam naisao na neku aplikaciju goeuro....radi sasvim ok sa srpskim platnim karticama....elem platio sam 4 puta i nagradili me vaucerom

pa ako neki oce moze da plati 10 evra manje za recimo prag-berlin.. Trebalo bi da vazi za celu EU....  https://www.omio.com/travel-bonus?ic=bojans6c2y5k&fbclid=IwAR1VWDQSr_bjK80gJ5G7PDB2C-XiwzsQwwHFDVdUBIjJNmcmInaMAWJ_IaM  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka