Teana

Djerdapska klisura

143 poruke u ovoj temi

Nije jos ogradjeno, ali nema cuvara niti vodica pa svako moze probati na vlastitu odgovornost,

Ali nije uopste prijatno posmatrati kako se neko penje na 5 metra visine neogradjenim stepenicam sirne 50 cm ...

Ja nisam smeo, i moj savet je da ne pokusvate!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne pokusavaj da se penjes! Nikako. Tvrdjava je u trosnom stanju. Pre nekoliko meseci je devojcica koja je bila sa skolom na ekskurziji pala, kada se odvalio deo na kom je stajala. Bila je u kriticnom stanju, ne znam da li je preživela. Pisale su novine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije jos ogradjeno, ali nema cuvara niti vodica pa svako moze probati na vlastitu odgovornost,

Ali nije uopste prijatno posmatrati kako se neko penje na 5 metra visine neogradjenim stepenicam sirne 50 cm ...

Ja nisam smeo, i moj savet je da ne pokusvate!!!

Ne pokusavaj da se penjes! Nikako. Tvrdjava je u trosnom stanju. Pre nekoliko meseci je devojcica koja je bila sa skolom na ekskurziji pala, kada se odvalio deo na kom je stajala. Bila je u kriticnom stanju, ne znam da li je preživela. Pisale su novine.

Strašno! Nije mi jasno dokle će propadati turistički potencijali ove zemlje!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Video sam da postoji ponuda za krstarenje brodom do Đerdapske klisure, da li je neko bio?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Roli Koga pitas jer i mene zanima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Par dana jula 2011. godine bilo je rezervisano za obilazak Đerdapske klisure.

Smeštaj u Donjem Milanovcu smo jedva našli i ne moram ni da napominjem da nismo baš bili oduševljeni, ali boljeg u tom momentu nije bilo. Naravno, moja je greška bila što nisam unapred rezervisala ono što sam želela (jedan od apartmana Marković) i što smo počeli da telefoniramo tek kada smo stigli u D.Milanovac.

Kada smo videli da to i ne ide tako lako, a da je noć sve bliža, obratili smo se i TO D.Milanovca, ali bolje da nismo. Nudili su sve te smeštaje za koje smo i mi znali ali po dosta višim cenama. Nekako mi se činilo da pokušavaju da drže pod kontrolom sve te ljude koji izdaju sobe i apartmane, a oni željni da bilo šta zarade iste izdaju po nižim cenama, mimo TO, ali sa strahom da ovi ne saznaju.

Čudan je bio razgovor, jedva sam čekala da izađem iz prostorija TO.

Uglavnom, nekako mi nađosmo neku vikendicu. Kada smo platili i malo bolje pogledali ispalo je da je to baš ona koju sam par nedelja ranije videla na netu i rekla da u nju nećemo ni slučajno! :retard: Komedija, znam.

Ali, na putu dugom skoro 15 dana i 3000 km nešto takvo moralo je da se desi.

Umorni od puta i traženja smeštaja, pa potom i kompletne dezinsekcije objekta, nekako zaspasmo.

Dan osvanuo nikakav. Pljušti kiša iz neba i zemlje, spustili se oblaci...propade dan, vidim da ni do centra nećemo moći da mrdnemo. Bilo mi je već dosta svega, htela sam da se spakujem i vratim kući.

Srećom pa me je ta ideja uz kaficu prošla. :)

Uglavnom, za tih par dana, između dva pljuska, obišli smo deo Đerdapske klisure - Donji Milanovac gde smo bili i smešteni, Kapetan Mišin breg nedaleko od njega, Lepenski Vir, Kladovo i neke od njegovih znamenitosti, te Golubac u povratku za Novi Sad.

Kiša je s vremena na vreme kvarila utisak, a i fotografije, ali šta da se radi, vratićemo se jednom po lepšem vremenu jer smo NP Đerdap tek načeli.

Evo i foto-ture, za početak iz Lepenskog Vira, a nadam se da ću uskoro postaviti i ostatak.

:hello:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ste bili da vidite Rajkovu pecinu u Majdanpeku?

U blizini Donjeg Milanovca imate jednu super vikendicu novoizgradjenu na samoj obali Dunava.Ima 2 sobe za spavanje, kupatilo kuhinju,lepu veliku terasu koja gleda na DUnav. Najlepse od svega je to sto je ceo plac na obali DUnava. Obala placa je sredjena, imate stepenice da udjete u vodu i kupate se, mol, mozete da vezete camac. Na samoj obali celom duzinom placa imate stazu, a na samoj stazi mesta za sedenje. Staza je cela osvetljena i sa te staze mozete da uzivate i pecate. A da,umalo da zaboravim,postoji sazidan rostilj,letnja kuhinja, veliki sto i stolice pored obale, ako ne zelite da idete u vikendicu da sedite ili kuvate u istoj.Tu postoji jos jedna manja vikendica koja nije bila za izdavanje, povremeno ju je koristio vlasnik.

ISKRENE PREPORUKE ZA OVU VIKENDICU CETKOVIC

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo obišli Rajkovu pećinu, i ona ostaje za neki naredni put.

Ne mogu da nađem tu vikendicu na netu, a deluje mi baš zanimljivo, mogu li negde da se pogledaju slike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš šteta što vam je bilo loše vreme. meni je Đerdap najlepši deo Srbije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam napisala da je vikendica do 1km udaljena od Donjeg MIlanovca i to kada se dolazi iz pravca Beograda malo nakon restorana Lepenski vir koji je sa leve strane, jedno 100m posle restorana. Vikendica je isto sa leve strane, stranaka Dunavu,ima drvenu ogradu, parking ispred placa, u placu moze da se parkira auto.Ja sam odusevljena

Muzej Lepenski Vir je renoviran i bas lepo izgleda.

@Cvrca je postavio slike obnovljenog muzeja.

Pokusacu kasnije da postavim slike

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Видела сам преко телевизије како су средили музеј. Изгледа феноменално. Баш сам се пријатно изненадила.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muzej je lepo zamišlje i urađen ali je loše rešenje ventilacije, ja sam bio u vreme letnjih vrućina, tamo je bio pakao. Nisu imali mogućnost ili nisu želeli da rashlade (moguće veliki troškovi klime). Samo je to zamerka za arhološko nalazište.

Na ulazu postoji kafanica u kojoj može da se naruče vlaški specijaliteti i to od srca preporučujem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

probani specijaliteti

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Specijalitete nisam probala, ali za vrućinu u muzeju mogu da potvrdim. Bilo je baš sparno pod svim tim staklom. Možda nekako rashlade objekat kada se najave grupne posete, ne verujem baš da nemaju nikakvo rešenje u letnjoj sezoni.

Evo još nekih fotografija. Na prvoj je panorama Donjeg Milanovca iz dvorišta vikendice u kojoj smo bili smešteni, a na drugoj je ta vikendica.

Reč je o vikendici Starčević, ako nekog zanima.

Ostale fotografije su iz Lepenskog Vira.

dscf3853.jpg

dscf3862.jpg

dscf3926.jpg

dscf3898.jpg

dscf3906.jpg

dscf3917.jpg

dscf3925.jpg

dscf3974.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve vreme pokusavam da ostavim slike i mnogo su velike pa nece mogu da ih postavim. Kako da ih smanjim?

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka