ljumi

Srebrno jezero

163 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio na Srebrnom jezeru (kod Velikog Gradista) ove godine? Planiram jedan vikend da povedem tamo. Zanima me sta se preporucije za prenociste, gde je dobra hrana?

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili, nismo boravili, imas tamo dosta soba i hotelcica za prenociste i izgledaju jako dobro.

Mada sam cula da je tamo sve vec odavno rezervisano pa puno srece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uspela sam da rezervisem smestaj u nekoj vili Lago na Srebrnom jezeru za vikend. Po slikama bih rekla da je smestaj pristojan. Da li je neko bio tamo? Kakvo je jezero, zabava?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam bio ali planiram pocetkom avgusta.Interesuje me ako neko zna da li na srebrnom jezeru imaju kamp kucice za izdavanje u kampu i koje su cene u kampu?Unapred hvala za svaku pomoc :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uspela sam da rezervisem smestaj u nekoj vili Lago na Srebrnom jezeru za vikend. Po slikama bih rekla da je smestaj pristojan. Da li je neko bio tamo? Kakvo je jezero, zabava?

Boravila sam sa cerkicom u vili Lago pre dve godine. Smestaj je extra, bar ono sto smo nas dve dobile.

Vila je spratna, nasa je soba bila na prvom spratu sa delimicnim pogledom na Dunav.

Klima, SAT-TV,frizider,kupatilo sa tus kabinom, plocice na podu u sobi (ako me pamcenje dobro sluzi), mala simpaticna terasa ali mislim da za vecom i nema potrebe. Higijena na zavidnom nivou, sobe se spremaju svakodnevno. Vlasnica hotela je Tanja Bilbija-Kovac, sa njom sam sve telefonski dogovorila (cak sam placanje vrsila preko racuna firme i to nakon odmora, vrlo su prijatni i voljni za saradnju).

Postoji mogucnost da se dogovorite o polupansionu ili punom pansionu (sto podrazumeva klopu u restoranu "Srbija-Brka" koji je na dva koraka pored vile. Hrana je obilna i solidna. Izbor mozda za neke i nije veliki ali nama je bilo dovoljno.

Zabave tada nije bilo preterano sem setalista duz jezera sa mnostom standova i kafea. Ono sto sam poslednje cula je da se izbor zabave pomalo prosirio, ali me ta destinacija nije interesovala pa se nisam previse ni zanimala za to.

Jezero je cisto, ali je za moje pojmove voda bila hladna (ne uzimajte mene kao parametar, ove godine idem u Egipat da najzad mogu ko čovek da se kupam u moru kao da sam u kadi :srce: )

Nadam se da sam bila od pomoci i da se u medjuvremenu nisu pokvarili. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo malo svežih, jučerašnjih fotki sa jezera.

Srebrno jezero i Golubačka tvrđava

Pridružujem se komentarima da je jezero lepo..

Ako se odlučite za varijantu da obiđete Beli bagrem, glavno izletište na jezeru, moći ćete da uživate u šetnji, kupanju, uživanju u nekom od kafića ili restorana brze hrane kraj obale ili specijalitetima restorana. Preporučujem klopu u restoranu Dinčić.

U blizini su teniski tereni i mogućnost iznajmljivanja bicikala.

U svakom slučaju, mesto je jako malo, ali lepo sređeno i mirno.

Postoji mnoštvo privatnih kuća za izdavanje, koje izgledaju baš slatko i prirodno.

Naravno, ako ne želite ovakav vid zabave, na raspolaganju vam je svih 14km jezera, gde možete uživati u pecanju ili roštiljanju, zabavi na livadama i u hladu..

Preporučujem i obilazak Golubca i tvrđave u blizini (30ak km).

Takođe, postoje i manastiri u okolini, koje možete posetiti. Ili napraviti kraći obilazak Velikog Gradišta.

Dakle, svakako za preporuku za jedan kratki vikend!

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, moja Cmoko, danas sam se razocarala sto nisam skoro! Vise puta sam bila na jezeru i to je bio razlog sto smo se odlucili da danasnji , zaista vreo, dan provedemo tamo ( na zalost, na moje veliko insistiranje!). Ako izuzmemo to da je temperatura bila ekstremna, razocaralo me je sto se tamo uredjivanje sprovodi brzinom puza, sto su ugostitelji usporeni i nonsalantni da nemam reci da opisem! Prvo smo seli da popijemo kafu u restoranu " Etno kafana ". Sluzio nas je deckic koji nema vise od 15 godina, koji je nevesto skuvao kafu, pa zaboravio secer, pa nije imao da nam vrati kusur...pa te to na 37 stepeni vec malo iznervira, a vreme prolazi dok se on snadje...Vratimo se na pocetak jezera, gde je onaj, za nas, novi restoran pod drvecem i gde su drvene tribine za suncanje, jedva nadjosmo parce slobodnog prostora za jedan ( tasoski :D ) peskiric. Onda krene da duva(ali bas!) vetar, vreo kao da si ukljucio fen na najjace. Resimo mi da odemo "Kod Brke" da rucamo ( vec smo nekoliko puta tamo jeli), kad tamo-nevidjeni krkljanac! Ceka se red na mesto, konobari unezvereni, za 5-6 stolova ljudi cekaju rucak, salata doneta pre pola sata se vec ugrejala, svi se okrecu i zgledaju, pojedini komentarisu, kao i mi, da nikad toliko nisu cekali... pojedosmo salatu i lepinje u iscekivanju JEDNE porcije cevapa i JEDNE porcije pomfrita. Posle sat i 15 min JEDVA stigose cevapi, medjutim, posto pomfrit nije stizao krenemo da ih klopamoi ,taman kad smo ih pojeli( posle 20 min, a bas smo ih "davili")- stize pomfrit "iz friteze" iz koga se cedilo ulje! E,mi smo bas strpljivi i miroljubivi ljudi, ali kad nam jedan od zaposlenih ( stariji covek) na sve rece " pa, morate malo da cekate, nije to nista strasno"- tu sam pukla! Samo smo se pogledali, rekoh mu "zovi ga da platimo, pa da idemo odavde sto pre!", a Zoki (moj suprug) ce " da bezimo, ne da idemo!" Vise mi nije bilo ni do cega, u cekanju hrane sunce se toliko pomerilo da sam pola sata sedela na suncu, jer nije bilo nigde mesta da se premestim! :besan: Mislim da nas Srebrno jezero nece skoro videti!

P.S. Videli smo te lepe nove vile na izlasku iz kompleksa, stvarno su slatke, ali- radio je samo jedan tus, pola kapaciteta restorana uz vodu nije radilo, usluga svuda katastrofalna, a ono sto je bilo predvidjeno da bude restoran za samoposluzivanje i novi kiosk sa rostiljem nisu ni radili.Voda je bila grozna ( mislim na ogradjeni deo plaze )! :tuzni:

Izmenjeno (pefkari)
Tasosovci znaju ko je Zoki, al' ostali ne.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh, kakav maler!

Eto, ja sam bila onog vikenda kada je temperatura bila 23'C, pa se nisam ni kupala, samo smo šetali, lepo ručali kod Dinčića, videla si već, onda otišli do Golubca..

Imam utisak da je sve malo usporeno na jezeru jer je kraj sezone, pa i oni polako počinju da odmaraju. Što naravno, nije opravdanje..

Žao mi je.. Stvarno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice bolje drugi put! :srce: ( zao mi je sto nisam poslusala muza, predlagao je i Taru moju omiljenu, ali mi se nije dugo putovalo na toj T!) :D

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

He-he! Pardon! Mirka, bas sam se pitala sto sam napisala "moj suprug"! :):D Jedva primetih izmenu! :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo ovog vikenda razmisljali o Srebrnom jezeru ili Divcibarama, sad posle Pefkarinog opisa, vidim da je bolje sto smo odustali. Ja, ljudi primecijem da na mene ove vrucine(a volim kada je toplo) od 40C uzasno uticu. Postajem nervozna, sve mi smeta i sl. pa sam posle duzeg razmisljanja, i prisecanja na slican proslogodisnji odlazak na Divcibare, po slicnoj temperaturi, i nekom osecaju neprijatnosti zbog tolike vrucine,ipak odlucila da ovaj vikend provedemo sa klimom :D Doduse, isli smo predvece na neku rucak-veceru u moj omiljeni restoran(u bastu), ali ni to mi nije nesto prijalo kao inace. Za ove temperature jedino su Kopaonik i Tara. ;) Ali, razmatram buduce vikende u septembru, jer se nadam da ce biti neke lepe temperature.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Priznajem da je to najvise i meni smetalo, ali, mislim da ces se sloziti sa mnom- sat i po vremena za cevape i pomfrit je stvaaarno mnogo! Doslo mi je da upadnem u kuhinju i pitam ih da li treba da pomognem nesto! Jedan od gostiju se tim recima i oprostio od onog starijeg coveka( mozda je konobar, mozda gazda, ne znam, delovao je kao "mali od palube", jer niti je bio u konobarskoj uniformi, niti je delovao kao neko ko gazduje, onako raspojasan uglavnom je skupljao posudje i nosio u kuhinju) ,rekavsi " pa, dovidjenja i drugi put slobodno kazite ako treba da pomognemo u kuhinji da bude brze!"

Drugi deo price je da zena, koja ne znam da li je kuvarica ili spremacica, ulazi u toalet, pa u kuhinju, nosi rolne wc-papira iz kuhinje u toalet, ja sve to gledam i pitam se da li ce oprati ruke pre nego sto dodirne nesto u kuhinji, a ne daj Boze oko hrane! :ljutko:

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo ovog vikenda razmisljali o Srebrnom jezeru ili Divcibarama, sad posle Pefkarinog opisa, vidim da je bolje sto smo odustali.

Ako budeš odustajala od putovanja na osnovu opisa na ovom forumu onda verovatno nigde nećeš ni putovati. Ne postoji ama baš ni jedna desinacija koju neko ovde na forumu nije napljuvao. Komentari tipa duvao je vruć vetar, nije imalo hladovine da stavim peškir, prljava voda (pa šta ste očekivali na Srebrnom jezeru), konobar zaboravio šećer... i slični me nikada neće odvratiti od posete pomenutoj destinaciji :bez-zuba:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi pazljivo procitao/la. Komentarisala sam prosli vikend i nenormalnu vrucinu, a ne generalno odustajanje od putovanja :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pažljivo sam pročitao, a pročitaj i ti citat u mom postu koji si ti napisala :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka