ljumi

Srebrno jezero

163 poruke u ovoj temi

Bili smo cetiri dana na Srebrnom jezeru proslog vikenda. Isli smo suprug i ja i jos jedan par. Nama je bilo jako lepo.Mi smo bili pre sedam osam godina i znali smo sta ocekujemo a prijateljima je prvi odlazak i odusevljeni su. Bili smo smesteni Kod Brke kao i prosli put.Smestaj je jako lep, uredan, renoviran, na savrsenom mestu. Restoran Kod Brke korektan jeli smo jako lepu ribu i dobar rostilj po sasvim prihvatljivim cenama. Jezero ko jezero voda malo mutna ali nista strasno, bazeni kao rezervna varijanta....Jako puno ljudi ali nije guzva niti preterana buka. Mi smo se naspavali. Momci su pecali i to sa vidljivim rezultatima:klap:Isli smo brodom do Golubacke tvrdjave. Sve u svemu vrlo prijatan vikend. Po mni Srebrno jezero ima optimalan odnos urbanog i prirode i idealno je za opustajuci vikend

21034353_1875051959480562_4628905576372606669_n.jpg

21034555_1874323746220050_4129230865982105076_n.jpg

21034555_1874323746220050_4129230865982105076_n (1).jpg

21105885_1875051006147324_8534628033365553683_n.jpg

DSC_0574.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me Danube lake resort- koliko je udaljen do plaze?

Gde se nalazi teren mini golfa- pored hotela ili blize obali ? 

Da li je voda hladna za kupanje krajem avgusta?

 

Izmenjeno (natasa-le)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle duzeg vremena, jer ne simpatišem Srebrno jezero, na nagovor sina i supruge, rešim sa porodicom da odem na jednodnevno kupanje na Srebrno jezero.... Nedelja 19 avgust 2018. Stigli pre podne, oko 10 h, jedva pronadjoh slobodno mesto za parking.... I to negde u šumi, iza auto kampa. Dodjemo na "nazovi" plažu, ono sve puno! Jedva postavismo peškire..... Udjemo u vodu, jedva, jer je i u vodi ogromna gužva..... Na 20m od obale može samo da se stoji u mestu. Ko hoće da pliva, mora dalje od obale, ali, po mom mišljenju, nije preporučljivo, jer ima dosta trave po površini, koja može biti opasna i za iskusne plivače! Uopšteno, voda je katastrofalno prljava.... Nema čega nema! Usput, voda je bila skoro vruća.... Izadjemo na obalu, kamenčići vreli i nemoguće je hodati. U neko doba, kupimo tri pljeskavice u restoranu Gurman, na samoj plaži! U tom trenutku nisu bile loše! Najgore tek sledi! Posle toga, na jedvite jade, nekako se okupasmo još dva puta...... Zbog prljavštine i gužve a i zbog grmljavine, rešismo da krenemo kući! Kada smo podigli peškire sa peska, bili su blatnjavi skroz! Po dolasku kući, počinju muke! Dizenterija i povraćanje na svakih pola sata! Sin je čak dobio i temperaturu! Bolnica, infuzije.... Muke!  Da li je kriva prljava jezerska voda ili pljeskavice iz restorana Gurman, ne znam! Samo znam da smo debelo nadrljali.... Nikada više na Srebrno jezero! Toliko.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u brvnarama i kakvi su utisci?

Mi bismo poslali šestogodišnjaka sa babom i dedom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Steta sto je jezero tako zapostavljeno, onolika povrsina a samo 200 m plaze. Pa pogledajte Adu zasto se ne ugledaju na to, msm da je manja a ima preko 6 km plaze. Kao da je skupo nasuti sljunka i redovno cistiti jezero od trave sa kosacem i sigurno bi imali mnogo vise turista i veci obrt jer su bazeni i akva parkovi po Srbiji bukvalno prebukirani.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Situacija je horor.

Bili na seminaru i doziveli totalni sok.

Steta za jezero koje stvarno ima potencijala.


 


 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u nekom restoranu moze da se uplati pansionska ishrana? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio na jednodnevnom izletu i mogu reci da jezero ima ogroman potencijal ali nazalost neiskoriscen. Sama obala jezera na tih 200-300 m uz setaliste je veliko gradiliste jer se grade apartmani a setaliste je vise kao put do plaze jer je vrlo kratko. Voda je mutna dunavska i malo je mutnija nego na adi. Ljudi je bilo slabo, uglavnom gerontoloske ekskurzije i po neka porodica. Sto se smestaja tice ima jako lepo sredjenih objekata sto uz jezero sto malo dalje od njega. Na strani gde je pristaniste, djubre u vodi, flase, kese, mrtve ribe tako da nije bas odraz cistoce. Malo urbanistickog plana i cistoce msm da bi ovo stvarno bilo lepo turisticko mesto ovog kraja ali kako vidim mrka kapa od svega toga. Plaza nekih 200 m, ima par kafica i restorana, za sportove na vodi ne znam da li ih ima jer vise nije sezona, par prodavnica i to je to. Leti nisam bio nikad tako da ne znam koliko je poseceno kad je kupalisna sezona. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam tamo pecao nebrojeno puta što takmičenja što rekreativno znam zasigurno da je No 1 problem užasno loš kvalitet jezerske vode uzrokovan organskim otpadom i fekalijama koje završe u jezeru od naselja koja se nalaze na samim obalama !

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto i to je jedan od razloga zbog cega je bilo mrtve ribe u pristanistu... Strasno

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj pomor se na jezeru nije desio zbog zagađenja već zbog krivolova strujom

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tako i pise.

Zelim im sve najgore, da ne pisem ovde sta sve!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da u pitanju je krivolov, jer sva mrtva riba je ona koja se ne prodaje

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka