ljumi

Srebrno jezero

163 poruke u ovoj temi

Mi smo bili pocetkom jula na cetiri dana (uz posete Viminacijumu, Golupcu, Lepenskom Viru, Kapetan Misinom bregu i obilazak Smedereva pri povratku) i kao troclana porodica sa malim detetom se fino proveli. Oni koji zele ultra provod ga nece naci, ali je mirno i prijatno mesto za odmor od dva-tri dana. Ono sta nam je zapalo za oko je da nismo uspeli naci nijedan kos ili gol u celom kompleksu sto je malo cudno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Urbanizovalo se jezero, ali je plaza jako prljava, prepuna stapica od sladoleda, opusaka i papirica.

Da li ne ciste, ili su ljudi toliko nesavesni, ne znam sta je problem, ali svakako je grozno.

Voda ko dunavska voda, zuta i mutna, meni to licno nije problem.

Mozda doci za vikend, na duze bi bilo dosadno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u privatnom smeštaju vila IN i jako je čisto i lepo. Krevet je udoban, idealno za spavanje. Cena je bila 900 din po osobi za noćenje. Ima da se pešači nekih 10 min do jezera. Sve u svemu, zadovoljna sam!

Ono što mi se zaista nije svidelo na jezeru je to što, i pored toga što su na prvu loptu svi ugostitelji i pružaoci usluga ljubazni, otvoreno pokušavaju da vas opljačkaju. U kafiću SIDRO su mi prvi dan naplatili kafu 170 din. iako je cena bila 110, a to sam videla tek sutradan kad sam opet tamo otišla. Kada sam otišla taj drugi put da platim, tad mi je račun bio 140, opet su pokušali da mi uzmu 170, i komentar im je bio "U,pa mi smo promenili cene, a nismo stigli da ih promenimo u katalogu!" Jadno, zar ne?

Taksisti vas svi zagovaraju, prvo ispitaju odakle ste, pa onda prave razne fore - prvo ne pale taksimetar, pa onda upale na 3.tarifu u sred dana i sl.

Cena vožnje od Gradišta do jezera je max 300 dinara i ne dozvolite da vam prodaju glupe priče!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potencijal jezera je prilicno neiskoriscen. Naime iako je po duze od Ade 3 puta (sirina je ista otprilike), plaze ukupno ima 500m dok je na Adi plaza preko 5km. Pritom je ta plaza lose uredjena (trava umesto sljunka ili peska, suvise strma, voda moze biti cistija ukoliko se brine, tusevi losi itd.)

Cene su previsoke (za iste pare se moze bolje letovati u Grckoj) , tzv. Akvapark nije ni akvapark, pa cak ni bazen, itd.

Izmenjeno (bongo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kupih preko grupne kupovine vikend u vili Stević, koju je nekolicina članova nahvalila, tako da se nadam da će biti ok. međutim, mene interesuje da li neki restorani i kafići rade i sad, van sezone? i kako da najlakše dođemo do Viminacijuma, jer bi tamo stali u povratku. nadam se da i tamo rade i van sezone :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš više restorana u blizini vile i naravno rade cele godine. Pored ove vile se nalazi jedan od najboljih restorana na jezeru (neću da ga reklamiram, ali ne možeš da ga promašiš nikako).

Za Viminacijum najjednostavnije je doći na sledeći način:

kada se krene iz pravca V.Gradišta prema Požarevcu, par kilometara pre Požarevca (5-6km) u selu Bratinac skrenuti desno prema Drmnu i Kostolcu. Pratite putokaze prema selu Drmnu, a posle njega idete u pravcu termoelektrane, pored koje se prolazi dalje ka Viminacijumu. U principu nije problem snaći se.

U povratku bolje je ići prema Kostolcu-Klenovnik-Ćirikovac, a onda ispred Požarevca uključite se na zaobilazan put ka Beogradu. Koliko ja znam lokalitet radi cele godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo za post! Ti ( tristan 1) kao da si iz Pozarevca (a mozda i jesi)?

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preciznije iz Velikog Gradišta :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tristane1, hvala na odgovoru. A evo i naših ''impresija'':

Pridružujemo se preporuci za smeštaj u vili Stević - nisam očekivala da je tako blizu Dunava, prvi red kuća. Lepo, novo, čisto, osoblje ljubazno... u sobama toplo (u ove hladne dane i to znači).

Restorani - radilo je 3-4 restorana u okolini. Mi smo isprobali susedni restoran Dinčić, i sve pohvale i za hranu i za ambijent. Koliko smo primetili, cene su svuda iste/slične.

Lepo je, ali mart nije za posetu ovoj destinaciji - vetar duva, hladno je čim sunce zađe za oblake a i nema šta da se obilazi ili radi na samom jezeru. Ima igrališta za decu, akva park, mini golf, svašta... ali u toku sezone.

Za Viminacijum smo išli baš tim putem, kroz Bratinac. Moram da kažem da je put jako loš, iako su nas upozorili na to. Bolji je onaj put kojim smo se vraćali, preko Kostolca. Viminacijum radi, ali smanjenim kapacitetom. Vredi sve to videti, ali je ipak bolje ići od maja, i voziti se i dvokolicama i videti ''prave'' Rimljane u togama i sl.

Sve u svemu, zadovoljni smo izletom, makar samo zbog toga da smo se naspavali kako treba i odmorili mentalno. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@fion

drago mi je ako sam bio od pomoći. Srebrno jezero vredi posetiti u toplijem periodu godine, tada je doživljaj mnogo bolji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste,istina.Ali nekako,previse su modernizovali kafice i sve to,pa uopste nemam utisak da sam van grada,podseca opasno na Adu Ciganliju (u losem smislu).

U principu,treba otici,lepo je,ali ne treba ocekivati spektakl.

Iskreno,kad vec dolazite na jezero,produzite i odite u vikend naselje Vinci i Golubac ;) Ubedljivo najlepsa mesta u tom delu Srbije.Ima i plaza za kupanje,a tu je Dunav najsiri u svojoj putanji,stvarno je ogroman,nezamislivo.A sama mesta su lepa,podsecaju na primorske gradice,uz vodu put i setaliste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinite, zna li mozda neko kako mogu da nadjem vikendicu ili nesto slicno na Srebrnom Jezeru, posto na netu ne mogu nista da nadjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno, evo link TOVG :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja smo bili za Prvi maj na Srebrnom jezeru. Ostali smo tri dana i bilo je lepo. Nama je bio cilj da se naspavamo i odmorimo.

Bili smo smesteni u vili Tamaris i sve pohvale za njih! Toplo preporucujemo ovu vilu! Jedina zamerka su im prekratki kreveti, sa granicnikom, tako da se moj muz bas patio (visok je 2,08m), a meni je bilo knapppp (1,80m). Sve ostalo je fenomenalno. Cisto, prijatno, gazde su preljubazne, cena smestaja povoljna.

Rucali smo kod DIncica, i tu je zanimljivo sledece: Naime, 1. maja je bila nenormalna guzva na jezeru (sto je i ocekivano). Mi smo otisli na rucak i u onom haosu su nam stvorili sto! Izneli su iz sale za rucavanje jedan sto i stavili ga u hladovinu. Sve super, brzo, usluga na nivou! Sutradan, mi opet odemo tamo na rucak, a vise nije bilo ni malo guzve. Kelner smoren, sklanja tanjire iako je jos hrane u njima, nema kusur u iznosu od 400 din (naravno, zaokruzili smo ostavivsi baksis, koji nije zasluzio), Na kraju donosi novcanice u sitnim apoenima... Maaa, daaaj... Od toga mi se knja! Tako da ne znam sta da vam kazem. Hrana im je 3+. Nista posebno, ali ok.

Kod Brke nismo isli, jer sam ovde citala dosta kritika o tom restoranu, a mozda smo i mogli...

Toliko od nas. U svakom slucaju, bilo je fino i otisla bih opet, ali ne vise od tri dana. To je sasvim dovoljno.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko svežih informacija od ovog leta sa Srebrnog jezera,ja sam bila 2009.god.ali tada je tek krenula urbanizacija...neke preporuke za vikend varijantu... :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka