ljumi

Srebrno jezero

163 poruke u ovoj temi

Da li je neko bio u akvaparku ? Da li ima suncobrana, lezaljki, ... ? Hvala za svaki info - planiramo vikend na jezeru, pa bih volio da znam sta nas tamo ceka ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko preporucuje smestaj na Srebrnom jezeru po pristojnoj ceni?

Naravno nesto normalno,cisto...=)

Izmenjeno (ljerka)
spojena dva uzastopna posta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Srebrnom jezeru sam bila pre neki dan posle 12 godina, i moram priznati da sam ocekivala malo vise... Radovala sam se odalsku na jezero, jer mi je ostalo u jako lepom secanju, ali cini mi se da tamo kao da je vreme stalo, i da nista za ove godine nije uradjeno, cak mislim da i ono sto je bilo da je propalo.... Razumem da je vec kraj sezone, i da je zato pusto, ali onoliko djubreta i pikavaca svuda, od staze za setnju pa do obale me je malo sokiralo. ok kraj je kupacke sezone, a jel to znaci da niko ne radi i niko nece nista cistiti do iduceg maja? jezero se svuda reklamira na sav glas...mislim da turisticka organizacija tog kraja mora jos puno toga da uradi i malo vise da ulozi, jer je zalosno da onako lepo samo jezero bude tako maksimalno neiskorisceni potencijal.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko Vas bilo sta zanima vezano za Srebrno jezero, rado cu Vam pomoci, s obzirom da zivim u blizini i skoro svakog dana sam tamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa pisi ivanasto sta ima novo, sta se desava sta ti preporucujes, mozda nekome probudis zelju da ode i vidi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima nas jos koji nas interesuje :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam sta Vas konkretno zanima,ali evo ja cu ukratko najosnovnije.Ovo mesto je pre svega predvidjeno za odmor (najbolje vikend,2-3 dana).Zbog toga sto van sezone, a i tokom sezone vikendom ovde ima najvise ljudi,ukoliko volite guzvu.Ukoliko ne , onda je bolje odabrati neki radni dan.U sustini, bice Vam dosadno ako ovde boravite duze od par dana,jer skoro da nema nikakvog desavanja osim par kafica koji se nalaze na stazi za setanje.Sto se plaze tice ona je pescana, ima i dela gde je od betona, a sto se tice vode...to je vec druga tema.Kazu da je bakterioloski ispravna, ali je ovako jako zamucena i izgleda prljavo.(nije ni cudno jer samo 1 pumpa za prociscavanje radi).Sto se privatnog smestaja tice, ima ga dosta, od apartmana, do klasicnih soba koje su bez kuhinje, znaci samo prenociste.U vilama koje su blizu plaze, prenociste kosta od 1100-1500 din, a polupansion 1600-2000,po osobi.Prosle godine otvoren je mini akva park, koji mozete videti u mojim foto albumima, ali je guzva nesnosna.Ulaz je kostao 400 din.Od sadrzaja jedino sto je bilo u ponudi je krstarenje brodom Dunavom do Golubackog grada,i cena za 2 ipo sata voznje sa vecerom bila je oko 2000din po osobi...Za ribolovce ovo je super mesto, jer se odrzavaju razna takmicenja,a i jezero je bogato ribom. Eto to je najosnovnije,ukoliko Vas bilo sta konkretno zanima, slobodno pitajte.Zaboravila sam da napomenem da je jezero od grada udaljeno 2 km, i postoji staza za pesake i bicikliste celom duzinom puta.Inace se u gradu tokom leta odrzavaju razne manifestacije kao sto su Carevcevi dani, Alaske veceri,Pasuljijada...

Izmenjeno (ivanasto)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me da li neko zna koja je cena za kamp kucicu na srebrnom jezeru i gde mogu da rezervisem smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

probaj da se informišeš ovde

Turistička organizacija VG , a na netu sam našao i broj kampa, auto-kamp pa pokušaj i kod njih.

U slučaju da ne dobiješ tražene informacije, javi mi raspitaću se ja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naidjoh slucajno na ovu temu pa reko' da pomognem koliko mogu na osnovu svog licnog iskustva.

Naime pre nekoliko godina na Srebrno jezero smo stigli sasvim slucajno u potrazi za mestom gde moze da se lepo odmara,seta,kupa i peca,a da nije daleko i skupo.I tako stigosmo mi na Srebrno jezero i pronadjosmo smestaj...i eto vec tri puta smo bili kod istih domacina.

U pitanju je Vila Tamaris,jedna od najprepoznatljivijih na Srebrnom jezeru. Lepe i ciste sobe, sa TV-om,mini barom i klima uredjajem su bile bas onakve kako su ih vlasnici opisali.Kupatilo potpuno funkcionalno a tople vode koliko hoces :) (ovo naglasavam zato sto smo jednom prilikom bili prevareni i smesteni u "apartman" gde je topla voda bila misaona imenica tako da svi dobro povedete racuna gde cete da se smestite).

Kuhinja je zajednicka za sve goste ali je takodje potpuno opremljena i funkcionalna tako da nam nista nije falilo.

Sto se tice nasih domacina, Julije i Slobodana, prokomentarisacu vrlo kratko : Osecali smo se kao kod svoje kuce!

Ukoliko se odlucite da posetite Srebrno jezero toplo vam preporucujem da se smestite kod porodice Mijailovic,jer su cene pristojne a usluga na vrhunskom nivou.Evo i nekoliko fotografija...(necu da kacim onu sa patuljcima,tu vec svi zivi znaju :) )

srebrno-jezero22.jpg

srebrno-jezero32.jpg

srebrno-jezero36.jpg

srebrno-jezero37.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...evo i nekoliko fotografija...(necu da kacim onu sa patuljcima,tu vec svi zivi znaju :) )

Mogao si bar Snežanu da slikaš, ili one rode levo :tongue:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i devojka smo bili 4 dana u avgustu. Bili smo razocarani i cak smo razmisljali da se pokupimo i da odemo kuci ranije. Jezero je barustina, prljavo je, voda je mutna, ne vidis sopstvene ruke dok plivas, gazis po ko zna cemu. Ne znam da li sam se kupao sat vremena ukupno kad se sve sabere. Poslednji dan sam otisao da se okupam jos malo, usao sam do kolena kad sam cuo vrisku. Pogledam u pravcu zvuka i vidim lika kako drzi zmiju u rukama. Bacio je prema sredini jezera ali je pocela da pliva prema obali gde sam ja. Tada sam izasao bez namere da opet udjem. Nocu mozda ne bi bilo lose za setnju da nema toliko komaraca. Zivog su me izjeli. Sto se tice smestaja, takodje sam razocaran. Odseli smo u apartmanima Deskom. Na netu mnogo lepse izgledaju nego u stvarnosti. Tek kad se udje unutra vidi se koliki je fuseraj. Na lezaju za rasklapanje je ostala gomila mrva, valjda od prethodnih gostiju. Nesto im izgleda nije u redu sa kanalizacijom posto je drugi dan WC poceo da smrdi kao javni pa su to sredili dva dana kasnije. TV nije u spavacoj sobi pa da moze uvece da se gleda lezeci nego u kuhinji, onako, ubacen naknadno i postavljen u cosku ispod plafona pa je i gledanje TV-a bilo neugodno posto smo morali da sedimo na prilicno losim stolicama i krivimo glave na gore. Poslednje vece smo otisli na veceru u restoran Sidro jer nam je delovalo fino, odmah je pored jezera i ima lep pogled. Stolnjaci su umazani i grozni, problem im je npr. da umesto sunke stave na picu neko povrce pa da bude vegetarijanska nego su hteli dodatno to da naplate i pica im je zagorela.

Drugi dan smo obisli Golubac i Vince. Golubac ima neki sarm, pomalo kao primorski gradic ali i tamo mora dosta toga da se uradi. Popili smo pice u restoranu pored reke, pored je sve razrovareno jer jos nisu sagradili setaliste. U Vincima smo stali pored neke plaze jer smo videli da se ljudi kupaju, usli smo u vodu na 2 minuta mozda i odmah izasli. Tamo je jos prljavije nego na jezeru, grozno je.

U svakom slucaju, meni se nije svidelo, pogotovo za pare koje oni traze. Za kupanje je ocaj, za setnju bi mozda bilo ok doci aprila ili maja posto je leti toplo preko dana a nocu vas izjedu komarci. Ne razumem zasto je tamo niklo toliko vikendica i hotela i zasto toliko ljudi dodje tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci, nista se bitno nije promenilo. Bila sam pre nekoliko godina, doduse krajem septembra, pa sam pomislila da mi je mozda utisak takav jer je vec sve poluprazno, jesen i sl. Bas sam razmisljala da ponovim posetu leti, nadajuci se da je mozda tad lepse, ali izgleda da to ne zavisi od godisnjeg doba. I ja sam bila razocarana jer se za sat vremena sve obidje, nema nekih posebnih sadrzaja, Golubac bi mogao biti zanimljiv, ali je zaista, sve jako zapusteno. Slazem se i za restoran. Mi smo na srecu, bili samo za vikend. Steta,verovatno bi to moglo da bude drugacje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auu,ne mogu da verujem da je jezero u takvom stanju.Ja cuo hvaljenja na sve strane,te neki nov ekstra hotel,te nov vrhunski akva park...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pokušavam objektivno da sagledam situaciju oko jezera. Realno, mislim da se oko uređenja dosta toga uradilo u odnosu na pre par godina, ali opet to je još vrlo malo u odnosu na potencijal ove destinacije. Priroda je ovde jako lepa i uopšte nije tačno da ovde nema šta da se vidi, ali malo je učinjeno na promociji Srebrnog jezera, loša organizacija i informisanost, a pre svega, čini mi se loša koordinacija između turističkih činilaca. Ono što meni smeta, a to je posebno karakteristično za podneblje naše zemlje, je da kako krene turistička sezona, tako se otvaraju gradilišta i kreće izgradnja objekata. Pa onda umesto da odmaraš negde u miru i tišini, dobiješ sobu sa pogledom na gradilište sa koga dopire zvuk mešalice itd. Ovako nešto može da se doživi vrlo često i na Srebrnom jezeru.

Naravno ne mora uvek tako da bude, jer puno ljudi se lepo provedu na jezeru i nađu lep smeštaj i naravno opet se vraćaju.

A u vezi vode u samom jezeru. To je dunavska voda, ništa ona nije čistija niti prljavija od vode u smom Dunavu. Jeste mutna, braonkasta, ali zna da bude i vrlo bistra (zavisi od sezone do sezone, ja se sećam pre dve godine, mogao sam da vidim prst na nogam u dubini od 1,6m).

Mogao bih o ovome da pišem podosta, neka ovo bude za sada. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka