zaki

Egipćani i turisti

40 poruka u ovoj temi

Telefon u ruke, pozoves taksi i stigne.. I platis koliko treba. Culi smo prosle godine od taskiste kaze, ne smeju da udju na aerodrom ali dodju odmah ispred :)

ja sam jutros zvala i onda me smarala gde idem, u koji deo grada, pa da se popnemo gore, ime i prezime...i onako smoreni napravimo dil sa jednim od onih hohstaplera sto tu cuce da nas 4 podelimo taksi...svima ispalo 600 kinti..njemu super, nama jos bolje..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago vama, vi ste imali problema samo sa otimacinom novca! Ja sam imala i malo drugacije iskustvo! Naime, prodavnica u sklopu mog hotela S&S, prodavac koji stalno bleji ispred i dobacuje devojkama. Zna da sam sa muzem i bebom u hotelu, vidja nas svaki dan po 10ak puta, javlja nam se svaki put, prica sa nama. Predposlednji dan letovanja,usred bela dana, udjem ja sa detetom u njegovu radnju. Gledam sta sve ima od suvenira zanimljivo, kad on poce da mi pokazuje neka etericna ulja i mirise. Poce da mi objasnjava kako se ona koriste i sipa mi malo na ruku. Gledam sta radi, al rekoh, nije lud (?!). Maze on, masira, meni sve sumljivije...kada mi je stao iza ledja, ups,iznenadjenje!!! Izletela sam iz prodavnice glavom bez obzira, sve sa detetom u rukama! A lepo mi bilo sumnjivo jos kada je zatvorio vrata od prodavnice!Mislim se, glupaco, bas si ...glupa! Ispricam sve suprugu, on ode i lepo po srpski objasni decku neke stvari....zaobilazio nas je posle u sirokom luku!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je bas kul to cenkanje, naravno kad nesto hoces da kupis. glumis ludilo, odmahujes rukom, odlazis, iscudjavas se, pravis se ozbiljan, a vristi ti se od smeha, ma skroz mi je super... sem kad bas preteraju.

desilo mi se 2-3 puta da krenu da me vuku za rukav i sl., e onda poludim.

desilo se i da su bili toliko dosadni da ne mogu da prodjem ulicom od njih, onda isto poludim. samo namestim ozbiljan/strog pogled, pustim svoju vriskutavu umilnu glasinu, 'sklanjaj mi se odavde', ili tako nesto, i odmah se naglo pripitome. :bez-zuba:

i sto neko ovde rece, dobar je recept da ti njih pocnes da smaras...

inace, kao ljudi (ne prodavci) su, cini mi se, skroz ok. ima ih naravno i ovakvih i onakvih, ima i poprilicno neumesnih, ali onako u globalu su simpaticni, narocito u kairu. tamo su nekako daleko predusretljiviji i iskreniji u svom odusevljenju turistima, pri tome opet mislim na ne-trgovce... sta znam, ja se u egiptu bas prijatno osecam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blago vama, vi ste imali problema samo sa otimacinom novca! Ja sam imala i malo drugacije iskustvo! Naime, prodavnica u sklopu mog hotela S&S, prodavac koji stalno bleji ispred i dobacuje devojkama. Zna da sam sa muzem i bebom u hotelu, vidja nas svaki dan po 10ak puta, javlja nam se svaki put, prica sa .........

Klinac koji radi sa tim majmunom od prodavca trazio mi je 10 funti da me pusti na plažu dok čekam večeru iako je dobro znao da sam gost hotela, oterao sam ga u pm, čak sam mu i spelovao na engleskom da budem siguran da me je dobro razumeo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brate, poenta price je da na svakom koraku treba da se cenkas, da budes spreman da se igras sa njima, jer kupovina kod njih to i jeste! Psiholoska igrica! A ti ako si hteo drugaciji mentalitet, sto nisi isao u Hamburg i tamo kupovao bez cenkanja a kupao se u Severnom moru!!!!???????

To sto se nisi nsasao sanjihovim mentalitetom, ne mozes kriviti njih nego sebe. Ti si bio nesposoban da izbegnes da te zajebu!

I to kako sam kazes nekoliko puta!!!!!!

Potpuno pogrešna konstatacija. Čovek NE VOLI da se cenjka i to mu je teška seljanija isto kao i jedno 80% normalnog sveta i ne treba da ide u Hamburg, niti na Severno more da bi pobegao od toga. Egipatska policija MORA da počne da reaguje na prevare. Neću da krivim sebe jer neko želi da me prevari. Sa druge strane, ti nisi tamo otišao na odmor, već u shoping očigledno. Ja kada bih proveo samo trećinu napora i reči da se mlatim za neke suvenire od tvog uloženog, rodio bih female bear self called mečka i vratio bih se kući. Ja NEĆU da me smaraju, vuku za rukav i sl., niti uživam u cenkanju, nego na finjaka, koliko, toliko, skupo, nije, daj, doviđenja, prijatno. I zamisli, tu nema ničeg lošeg. Znaš, ukusi, nema rasprave oko toga i te fore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je kako je... a postoje i radnje sa fiksnim cenama, hotelski kompleksi iz kojih ne moras izlaziti ali ako vec izadjes..znas gde si dosao i ne vredi se nervirati, moras se opustiti i prihvatiti cenjkanje kao deo zabave u suprotnom mozes pooludeti :D

Nisam imala neprijatnosti u Hurgadi ali mi je Kairo opusteniji i ljudi su prijatniji...moj utisak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam nasla ove godine odlican recept za trgovce..cim vidim da se ustremio prema meni ja se jos vise zaletim prema njemu, uhvatim za ruku, pocnem da mu je tresem i izdeklamujem: helomajfrend, verjufrom, votjurnejm, velkom tu idzipt i potapsem ga po ramenu..posle bezali od mene cim me vide..sto se tice onih koji i dalje hoce da ti uvale nesto, izvadis nesto, bilo sta i pocnes da ga smaras da kupi: pliz, aj mejk ju spesial prajs..on vice no, no..ja za njim, aj mejk ju spesial diskaunt, onlifor ju, ju hev bjutiful ajs...i zapamtili me za jedan dan i nema smaranja..

.......

He,he,Lili, nasmeja me s ovim :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je kako je... a postoje i radnje sa fiksnim cenama, hotelski kompleksi iz kojih ne moras izlaziti ali ako vec izadjes..znas gde si dosao i ne vredi se nervirati, moras se opustiti i prihvatiti cenjkanje kao deo zabave u suprotnom mozes pooludeti :D

Bravo !! Apsolutno se slazem sa konstatcijom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje su to hijene majko mila, svaki izlet mi je preseo - imas npr. pauzu od 30 min da uzivas i divis se piramidama, napravis koju fotku... ne, nema sanse, 25 min se sa njima raspravljas, otimas, pravdas... uguravaju ti marame, drvene macke, magnete, ko sta ima... nude voznje kamilama (samo sto te ne pregaze ako ih odbijes, jedan je tako zamahnuo bicem i osinuo kamilu, ja sam mislio mene ce po glavi :D)... govore ti kako da se namestis, kako da drzis ruku, hoce da te oni slikaju... unose ti se u facu, pipkaju po glavi (da nameste marame), vuku za ruke... horor (higijena i korona su im misaone imenice). Kad smo kod higijene, zidic uz koji sam se slikao, samo 20 sec nakon sto sam se pomerio, dodje baja, "parkira" kamilu, dize onu njihovu "mantiju" (zaboravio sam kako se zove taj odevni predmet) i cucnu :D a turisti svuda okolo...

Jedan me je spopao kad sam se izdvojio par metara od grupe da napravim par slika fotoaparatom (ovo kad vide, kao da si seik pun para), odakle si, sa kim si... onda se pojavise jos trojica na kamilama, okruzili me, reko samo u dzak da me strpaju i odose bubrezi :D Posle me taj lik pratio kao kuce jos neko vreme, dosao kod zene mi, nesto je smarao, ona mu kaze No, on i dalje, ona opet No No,,, kad se on izdra na nju "No, thank you" - zamislite, morate leeeeepo da mu kazete da niste zainteresovani za njihovo smaranje...

Egipat, nikada vise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bojan81NS meni je tu na platou ispred piramida policajac na kamili koji nas je pratio kao obezbedjenje na platou gde ne mogu vozila da udju trazio da mu platim kad sam ga u prolazu htela slikati...jos se namesta na kamili da izgleda autoritativno kad ga slikam ...ahahaaa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka