Goran

Danska

33 poruke u ovoj temi

Putujem u Dansku na kratko, ali apsolutno ne znam nista o toj zemlji. Zanimaju me informacije o tome sta treba obici i videti, gde se moze procitati (po mogucnosti na nasem jeziku), meta za jeftin soping, iskustva...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko mogu da shvatim niko ne putuje u Dansku. Konkretno mi treba grad ODENSE. Hvala ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako nisi otputovao vec mogu da ti pomognem i kazem ti neke stvari koje bi ti koristile ali prvo mi javi da se ne bi raspisao za dzabaka:)

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A mozes pisati, jer upravo se spremam da za nekih 10-ak dana krenem u ODENSE? Iskreno ne znam nista o ovom gradu, kao i o Kopenhagenu...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos!

Moze li neko da napise sta vredi videti u Kopenhagenu i najzanimljivije o Danskoj?

I naravno, da li je neko bio u Legolandu? :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Caos!

Moze li neko da napise sta vredi videti u Kopenhagenu i najzanimljivije o Danskoj?

I naravno, da li je neko bio u Legolandu? :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putovala sam sluzbeno pocetkom maja u Dansku, Kopenhagen.Boravila sam u hotelu Admiral, u samom centru, odlican hotel, za preporuku.Sve dane boravka sam imala utisak (i ako sam imala intenzivan program) da sam na odmoru, jer ceo grad,(a i stanovnici) odise nekim mirom i umerenoscu.Vreme se promeni nekoliko puta u toku dana, te preporucujem garderobu za sva godisnja doba, bez obzira u kom periodu putujete. I mene je fascinirao broj biciklista na ulicama, i ako je vreme bilo skoro jesenje..Mi smo imali organizovan obilazak znamenitosti u samom gradu(Soma je nabrojala deo), i verujte, sta god da odabetete da posetite, bilo koji muzej, necete pogresiti,Inace, svi su jako ljubazni i u hotelu Vam mogu dati odlicne preporuke za obilazak.Naravno, ako hocete da se vozite, od centra ide busevi koji kruze gradom. Preporucujem jednocasovnu voznju kanalima, poseban dozivljaj.Posebna preporuka muzej moderne umetnosti Louisiana (postoji organizovan prevoz iz centra sa ukljucenom ulaznicom). Obavezno posetite zabavni park Tivoli i najpoznatiji danski restoran Groeften (obavezna rezervacija ranije) koji je u sklopu istog.Malme je udaljen oko 1h, pa mozeste posetiti i njega, kao poludnevni izlet. Takodje postoje iz luke brodske ture do Norveske (krece se uvece, boravi dan i naredno vece povtatak) iz luke.Cene po kaficima i restoranima su visoke.Dodatni problem je konverzjia eura u krune, zavisi od mesta od mesta (oprez) i da skrenem paznju da je najisplativije placati karticama, jer nigde nemate varijantu vracanja kusura u eur-ima, samo u krunama.Naravno, pokusala sam i da idem u kupovinu, ali sam brzo odustala-neisplativo.Stekla sam utisak da je sa razlogom vec dve godine za redom stanovnistvo Danske proglaseno za najsrecnije u Evropi, po meni zbog skromnosti i umerenosti u svim segmentima. Kopenhagen je spoj tradicije i moderne,sa posebnim mirom, nesto sasvim drugacije od ostalih evropskih gradova u kojima sam boravila..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isla sam u Kopenhagen pre godinu dana i razocarala se, posle 8h uvece nema vise nikoga na ulici, grad je kao mrtav. Ulaznice za Tivoli su preskupe, u Becu npr. dobijete mnogo vise za manje para. Lego kocke su duplo skuplje nego u Srbiji! Jedina svetla tacka je bila voznja camcem po kanalima, interesantna tura.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da napisem svoje utiske iz Kopenhagena i Helsingborga, gradicu na jugu Svedske koji je udaljen od Danske pola sata voznje trajektom. Bila sam u periodu od 9-14.11. Kopenhagen je sumorniji (ima ruzniju klimu, sumrak krece da pada vec u 2, i neke sumorne, tamne gradjevine), ali je ipak zivlji jer je glavni grad. Ljudi su veoma ljubazni i druzeljubivi, mnogo bolji od Svedjana. Sto se tice cena, nisam stekla utisak da je sve toliko skupo, ipak je sve to u rangu ostalih glavnih gradova (tipa kapucino je oko 4.5 evra i slicno), klopa je bila super u kineskom open buffet restoranu "Hyatt" koji je u glavnoj soping ulici preko puta New Yorker-a, za 9.24 evra mozete da jedete koliko hocete, super kuvanu hranu, pastu, pice, salate i sve ostalo, a videla sam da ima i jeftinijih ponuda. Dansko pecivo nije nista posebno, najobicnije. Takodje sam se razocarala sto se tice sopinga, nevidjeno je koliko je svuda zavladio monopol, u koji god grad da odem sve jdne te iste radnje, Zara, Mango, New Yorker itd, a ja sam htela da probam nesto od njihove kvalitetnije odece (tipa Mexx, mada je Mexx holandski, ali nadala sam se da i oni imaju nesto u rangu tih cena, a tako kvalitetno). Sto se tice nocnih izlazaka, zivahno je, ljudi su druzeljubivi, odmah prilaze i hoce da se upoznaju (muskarci konkretno), pa je to lepo za sticanje novih poznanstava.

Sto se tice Helsingborga - grad je lepsi od Kopenhagena, ali SMOORR. Posle 4, kad padne mrak, nema nikoga na ulicama, a ni pre toga nesto posebno, a vetrina pici-ubija, probija mozak. Famozni Svedjani i Svedjanke na mene nisu ostavili nikakav utisak,.momci su za nijasnu bolji, a zene su bezlicne, sa smezuranom kozom (verovatno od one vetrine). Nocni zivot je super, ima dosta klubova, veoma je zivaho i ljudi su druzeljubivi, odmah sam upoznala nekoliko nasih ljudi koji zive tamo. Jedini problem je sumorno vreme, vetrina (meni nije bilo toliko hladno uospte, bila sam u jesenjem kaputu, ali vetaaar... iako sam imala kapu i sal, uvece kad sam dosla kuci bolelo me je uvo) i to sto je grad pust. Pomislila sam da je to mozda zato sto je Helsingborg mali grad, ali moja drugarica koja zivi u Stokholmu kaze da je i tako tamo, isto je sumorno i smoreno, i svi sede kod kuce. Ali ono sto mi se bas svidelo je sto su stariji ljudi bas integrisani u drustvo - na primer, u kaficu je radila starija zena od oko 55 godina i ostali zaposleni su takodje bili stariji (a kafic je fensi, tipa nas Costa Cafe, ne neka birtija), dakle nije kretenski kao kod nas gde su svi preko 40 zigosani.

Sve u svemu, te severne zemlje treba posetiti iskljucivo leti sto i planiram za Stokholm kad je dan sve do 22h. Ja sam namerno otisla u ovo doba godine jer bih ponovo negde da se selim, pa sam htela da vidim Dansku i Svedsku zimi, a ne da se odusevim leti kako je super, pa se onda smorim kad vidim kako je vise od 6 meseci godisnje. Vratila sam se zesce smorena pa mi je BG dosao kao Las Vegas :) Sledeca destinacija koju moram da proverim je USA, tamo planiram posle Nove godine, ali koliko ja vidim, bogami, sto vise putujem, moj zakljucak je sledeci: Hajde, Grcka, oporavljaj se od krize, hocu da se preselim! :) Mislim, ko ce da zivi u onom mraku i onoj vetrini...I jos da se izboram kao Svedjanke od vetra... Samo mi jos to fali :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

^

Zanimljiv pogled

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

volim dance a skoro sam citala da smo slican narod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan izvestaj, hvala puno... na zalost, slabo ima forumaša i putnika ka severu evrope....

Može li neka preporuka za "povoljan" smeštaj a da nisu baš hosteli u pitanju? Planiramo par dana turizma u Kopenhagenu, upravo sa varijantom letenja preko WizzAira do Malmea.....

Pozz

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmm... nemam pojma pravo da ti kazem, ja sam bila u nekom hotelu 10ak min metroom od centra, iako spada u udaljenije a i prosecan je, uredan lep ali nista cpec, bio je 100e noc za double room, bez dorucka (+10e) :blink:

Potrazi preko airbnb.com... mozda moze da se nadje neki apartmancic za 50e... pa i ako je udaljen nema veze, svuda se stize brzo metroom. Kad se iz Malmea vozom stize za 35min onda u Kopenhagenu nista nije na vise od 20min...samo da je metro stanica blizu.

P.S. pogledaj moju foto turu iz Kopenhagena :)

http://www.putovanja...z-vazduha-10210

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno citiranje
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvidjacice - super ti je izvestaj! Idem da "cesljam" po netu ove stvari koje si nabrojala. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka