jelenicam74

KYTHNOS

28 poruka u ovoj temi

Ljudi da li je iko ikada bio na ovom ostrvu ??? Hitno mi je potrebna pomoc. Rezervisala sam na tom ostrvu odmor a da pri tom nista o tom ostrvu nisam znala. Ukoliko imate bilo kakvu informaciju molim vas da mi napisete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi da li je iko ikada bio na ovom ostrvu ??? Hitno mi je potrebna pomoc. Rezervisala sam na tom ostrvu odmor a da pri tom nista o tom ostrvu nisam znala. Ukoliko imate bilo kakvu informaciju molim vas da mi napisete.

Bogami Jelenice, bas si odabrala svaka cast.

Bojim se da ces tesko dobiti informacije od bilo koga na ovu temu (eventualno proveri sta je pisao formuas vladar, i pokusaj da ga kontaktiras na pp.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bogami Jelenice, bas si odabrala svaka cast.

Bojim se da ces tesko dobiti informacije od bilo koga na ovu temu (eventualno proveri sta je pisao formuas vladar, i pokusaj da ga kontaktiras na pp.

ok ... ukoliko se niko ne javi , kad se budem vratila pisacu drugima koji budu zainteresovani za ovu temu:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno piši kad se vratiš, ovo je nešto novo na forumu pa bi bilo divno da podeliš sa nama to! :)

Izgleda divno na slikama. Kako si uopšte odabrala ostrvo?

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno piši kad se vratiš, ovo je nešto novo na forumu pa bi bilo divno da podeliš sa nama to! :)

Izgleda divno na slikama. Kako si uopšte odabrala ostrvo?

Sasvim slucajno, ucinilo mi se kao pusto ostrvo a to je ono sto mi je za ovo letovanje neophodno. Pusto ostrvo je bio prvi razlog, a drugi je to da niko jos tamo nije bio na odmoru pa rekoh da budem prva ha ah ah salim se. Izgledalo mi je drugacije od uobicajenog odmora, u blizini su druga ostrva koja se lako mogu obici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo, tako i ja razmišljam! svaka ti čast za odluku. A smeštaj i prevoz? Kako? Šta? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo, tako i ja razmišljam! svaka ti čast za odluku. A smeštaj i prevoz? Kako? Šta? :)

Nasla sam smestaj u privatnom hotelu u gradicu Merihas, 80Eur je dan za cetvorokrevetni apartman.

Uvek putujem kolima pa sam resila i ove godine, ali tako sto spavam u Nisu 1 noc, pa u Solunu 1 noc, 2 noci u Atini, pa na trajekt i 14 noci na ostrvu. Tako da mi put nece biti naporan.

Eto tako nekako sam zamislila a kao ce sve izgledati , reci cu ti kad se budem vratila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nije uopšte puno za četvorokrevetni app. Sa ovakvim planom se sigurno nećeš umoriti a pogotovo jer si tamo dve nedelje. Extra. Jedva čekam izveštaj i slike, puno slika :) Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi prijatelji, evo vratih se sa mog malenog ali fenomenalnog ostrva. Jos nisam sasvim sredila utiske ali evo nekih. More, plaze, sve je fenomenalno i to nije adekvatna rec.

Evo kako je izgledalo moje putovanje. Na ostrvo se isplovljava iz luke Lavrio koja se nalazi ispod Atine. Putuje se nekim brzim trajektom koji na ostrvo stize za 1 i po sat. Cena tog prevoza za dvoje odraslih, dvoje dece i automobil je 93 EUR, u jednom pravcu :-(. Mi smo imali smestaj u Merihasu, to je i luka u kojoj pristaje trajekt. Stim sto se nas smestaj nalazio nasuprot luci pa smo imali samim tim prelep pogled na istoimenu luku. Kao i na svakom tako i na ovom ostrvu su ti neophodna kola ako zelis da se okupas na najboljim plazama. Evo kratkog opisa ostrva. Na ostrvu zivi svega 1700 ljudi, kao i sva ostrva kiklada tako i na ovom, nema rastinja, okruzuje vas samo kamen i neko pozutelo zbunje. Vetrovi duvaju neprestano, naravno nisu to neki jaki vetrovi ali nisu prestajali da duvaju svih 15 dana koliko sam ja tamo bila. Mestani kazu kad bi vetar prestao da duva na ostrvu ne bi moglo da se zivi. Ostrvo ima 60 plaza i 365 crkava. Glavi grad je Hora, a bivsi glavni grad Driopida je po meni nepravedno izgubio taj status jer je fenomenalan. Na ostrvu se nalazi jedna od 10 najlepsih plaza u Grckoj, Colona, okruzena je morem sa dve strane, tj. Colona je prirodni pescani sprud koji vezuje dva dela ostrva. Obisla sam veliki broj plaza, ali na mene je najaci utisak ostavila plaza Apokrusi koja se nalazi na 10km od Merihasa i svega 3km od Colone. Putevi na ostrvu nisu bas bezbedni. Postoji centralni asvaltirani put a svi ostali koji vode prema plazama su uglavom kozije staze. Do nekih plaza nemoze uopste da se stigne kolima , vec samo pesacenjem.

Moj generalni utisak o ostrvu je da je pravi izbor ukoliko zelis da se odmoris od svega. Na ostrvu je vreme stalo, sve je tako usporeno i opusteno da prosto nemozes da se priviknes na taj ritam. Osim nas iz Srbije svi ostali turisti kojih je bilo puno za tako malo strvo su bili Grci uglavnom. Ima puno strnaca koji tu dolaze jahtama ali ne i kolima.

Eto toliko za sada:-)))

post-2328-1219736128_thumb.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelenice,

hvala ti na ovom novom izveštaju. Moram priznati da su mi se fotografije dopale, uglavnom zato što je veliki kontrast boja, tj. tako plavog mora i žutog, sivog okruženja..

Iskreno, ne dopada mi se što izgleda kao da na ostrvu nema ni malo rastinja, mislim, zelenila..

Vidim da su plaže ok i da gradići izgledaju lepo i sređeno, tipično grčki..

Ali ipak, nekako mi je odbojna ta pustoš..

I ne sviđa mi se što putevi nisu bezbedni i oni do plaža nesređeni..

Napiši nešto opširnije o samom boravku na ostrvu, tj. čime može da se popuni vreme, šta korisno da se vidi i obiđe i kako se tebi čini vanpansionska potrošnja?

Kakvi su ulazi u vodu, pristupačni i peščani ili kameniti?

Hvala unapred!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cmoka80,

kad sam rekla da putevi nisu bezbedni mislila sam da nisu putevi kao kod nas u ravnici. Na celom ostrvu putevi vode gore dole. Prilazi plazama su dobri mozes da sidjes kolima na vecinu ali su neki od njih neasvaltirani. Plaze su sve pescane pomesane sa malo sitnog kamenja. Sve na kojima sam ja bila su idealne za decu, imaju plicak u koje je pesak tako da nema bojazni od nekih povreda. U vodi nema meduza, jezeva niti ista slicno sto bi moglo da upropasti letovanje. Jezeve smo vidjali samo uz bocne stenovite delove obale, ali se tamo niko ne kupa.

Sto se tice nekog provoda to ovde zaboravi, ovo je ostrvo za odmor. Ima puno kafica, taverni, cak i nocni klub koji se nalazi u Merihasu, ja sam bila i puno je uvece posle 1h. Sto se tice nekih znamenitosti, na ostrvu ne postoji bog zna sta da se vidi, osim pecine koja se nalazi u gradicu Driopidi i termalnih izvora koji se nalaze u luci Lutra.

Kao sto rekoh ako hoces odmor i usporen ritam do kraja ovo je pravo mesto. S obzirom da ja trazim mesta gde cu da se odmorim meni je ovo bilo idealno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš da bi tamo moglo da se letuje sa malom bebom, npr. u septembru?

(ja to pitam unapred za iduću godinu, tek sam trudna :D)

Interesuje me da li na tim plažama može da se uhvati neki hlad ili je baš sve golo?

Meni takođe leži sporiji vid odmora, naravno, bez noćnih ludorija, a volela bih da sledeće leto-jesen dočekam spremna sa nekom idejom, gde bih krenula sa mužem i bebcem..

Nekako svi savetuju Halkidiki kada ideš sa malim detetom, a ja baš nešto nisam oduševljena, mada nisam bila npr. na Sitoniji gde svi kažu da je idealno za porodicu..

Izmenjeno (cmoka80)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako,

moj savet ti je da ipak biras Sitoniju, jer na Kitnosu duvaju jaki vetrovi i mislim da ti nije resenje za iducu gdinu. Od polovine juna do polovine oktobra na ostrvima Kiklada duvaju vetovi Meltemi. Iz tog razloga mislim da je bolje da izaberes neke pitomije krajeve za narednu godinu. U vreme kad sam ja bila bilo je puno ljudi sa bebama , mada ja licno ne bi to izabrala sa malom bebom.

Cene van pansiona su 2 do 3 puta jeftinije nego na Halkidikiju. Npr. sok u limenci je 1eur do 1.5eur, kafa 2 do2.5eur, dok su na Halkidikiju cene za limenku 4-4.5e i kafa takodje. Ja sam imala stan sa dve spavace sobe trpezarijom ,terasom i kupatilom platila 70eur dnevno, dok su prijatelji u Haniotiju platili 1 sobu, i trpezariju 120eur dan, eto tolika je razlika u cenama.

Nadam se da su ti ove informacije koristile.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ste Vi jedini koji su se na forumu odlucili na avanturu zvanu Kitnos!Posto smo resili da idemo na neko od blizih ostrva na Kikiladama,a nesto mi je Kitnos zbog plaza bas zapao za oko,ako mozete da mi date par informacija,na pr.oko tog vetra,jel to vetric da malo rashladi ili je onaj sto prevrce suncobrane i skida kape i generalno nervira vise nego koristi?Da li su onda,zbog vetra,na plazama talasi?Ovo me zanima jer muz i ja ronimo,a to po talasima i nije bas neki gust,uzmuti se voda...Kako je ostrvo snabdeveno,mislim na supermarkete,pekare i sl?Da li je za bazu bolji Merihas ili Lutra?I konacno,ako imate neki kontakt za pristojan dvokrevetni studio,od koga ja ujutro mogu da trknem po namirnice peske pre nego sto sednemo u kola i krenemo po plazama,bilo bi super,jer mi se na upite preko neta niko ne javlja.Hvala Vam unapred!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da ste Vi jedini koji su se na forumu odlucili na avanturu zvanu Kitnos!Posto smo resili da idemo na neko od blizih ostrva na Kikiladama,a nesto mi je Kitnos zbog plaza bas zapao za oko,ako mozete da mi date par informacija,na pr.oko tog vetra,jel to vetric da malo rashladi ili je onaj sto prevrce suncobrane i skida kape i generalno nervira vise nego koristi?Da li su onda,zbog vetra,na plazama talasi?Ovo me zanima jer muz i ja ronimo,a to po talasima i nije bas neki gust,uzmuti se voda...Kako je ostrvo snabdeveno,mislim na supermarkete,pekare i sl?Da li je za bazu bolji Merihas ili Lutra?I konacno,ako imate neki kontakt za pristojan dvokrevetni studio,od koga ja ujutro mogu da trknem po namirnice peske pre nego sto sednemo u kola i krenemo po plazama,bilo bi super,jer mi se na upite preko neta niko ne javlja.Hvala Vam unapred!

Zezolina,

drago mi je da se jos neko odlucio da poseti to ostrvo.

Ovako sto se vetra tice, kao i na svim ostrvima Kiklada vetrovi duvaju od polovine juna do polovine oktobra, da nije tako tamo niko ziv ne bi opstao. Vetrovi nisu povetarci da se razumemo, ali ne duvaju po ceo dan vec s vremena na vreme. Neznam kako ali i kad najsnaznije duvaju nema talasa. Ja sam bila 15 dana i obisla skoro sve plaze na ostrvu i nigde nije bilo talasa, tako da nema bojazni oko ronjenja. Ja sam bila smestena u Merihasu i mislim da je tu bolje nego u Lutri. Merihas je i za malo veci pa i bolje snabdeven, mada je to zaista malo ostrvo sa svega 1500 stanovnika, pritom kad stignes imas utisak da je zaledjeno u vremenu nekih 70 godina. Moj smestaj je bio u privatnim apartmanima Joana, ali trenutno nemogu da nadjem broj telefona, zato evo ti jedan link , vidi da li ima nesto interesantno, a ja cu pronaci broj telefona, pa cu ti naknadno dostaviti, http://www.greekhote...hnos_hotels.asp

Eto ako te jos nesto interesuje javi se.

Pozdrav

Jelena

Izmenjeno (jelenicam74)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka