dalmatinka

Borovi u Grčkoj?

53 poruke u ovoj temi

Prvi put planiram put u Grčku. Sad sam u fazi gledanja slika. Molim vas može li mi ko reći gde da idem u Grčku ako ne volim nepregledne peskovite plaže a volim BOROVE? Zna li neko?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam to isto pitala u nekoliko agencija i preporucili su mi: Tasos, Krf i Skijatos.

Odlucili smo se za Krf (tamo sam dobila preporuku od mnogih ljudi da plaze podsecaju na Dalmaciju bas zbog borovih suma).

Na Tasosu sam bila, ali davno i koliko me secanje sluzi, jesu neke plaze sumovite (neke, napominjem), ali se vise ne secam da ima borova. Mislim da nema. Mozda Makrijamos bungalovi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam cula da je Krf najbolji ako sam zeljna mirisa borovine!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam cula da je Krf najbolji ako sam zeljna mirisa borovine!

Evo da dodamo jos par carobnih ostrva koja svakako ispunjavaju vase kriterijume: Skopelos (verovatno najzelenije grcko ostrvo), Alonisos te Itaka, dakle sitan sljunak, i na solidnom broju mesta borova suma koja se spusta gotovo do samog ulaza u more (miris borovine je tamo zaista neverovatan).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa Pefkohori ti u nekom bukvalnom prevodu znaci `obala borova`, sad sta je ostalo od borova, ne znam, u samom gradu ih nema, shuma se vise proteze daleko iznad. A Tasos je poznat po cuvenom `borovom medu`....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkohori i borovina????Tesko...Kad se samo setim kako je sve sto se zelenelo iznad Pefkohorija u jednoj noci nestalo u pozaru,a ni pre te noci nije bilo bas nesto borova,vise nekog zakrzljalog drveca ...Mislim da tamo malo sta od zelenila moze da se vidi...

Za ono sto devojka trazi...Slazem se,Krf...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam cula da je Krf najbolji ako sam zeljna mirisa borovine!

I sam kao i ti ljubimac cuvenih dalmatinskih plaza sa borovinom. Dodala bih samo cuvenu plazu Kukunarijes na Skiatosu - zvanicno najlepsu plazu Mediterana 2003. godine. Prilazem ti i slicicu pa ti vidi. Imas jos jako lepih plaza i na Tasosu (i Krfu) ali Skiatosu dajem prednost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krf, definitivno! Na koji god vidikovac da se popnes, puca pogled. Divan je Krf!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Kukunarijes plazu se slazem, sve je 5+ (Skijatos), samo sto se bas na toj plazi mesa slatkovodna i slana voda, pa salinitet nije neki, a ja volim kad je more puno soli, i ostaje na kozi... I Skijatos je znatno skuplji od Krfa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko je jednom osetio miris borova u Hrvatskoj, trazice ih uzalud na drugim mestima...zar ne, dalmatinko? ;)

Bila na Kukunariesu proslog leta, stvarno je plaza bozanstvena.

Nego...slazem se da je Krf zalen, cempresi i borovi na brdima, ali...gde ih ima na samoj plazi? Ja ne videh i ne cuh nista o tome. :huh:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Krf su vas slagali...Obisla sam veci deo, nigde ne mirise borovina...Osim na ostrvu Vido, gde zaisa rastu visoki borovi uz predivan miris koji podseca na davna letovanja u Dalmaciji..Ali na Vido se ide iz drugih razloga...

Zeljno iscekujem Skijatos i Skopelos...

Izmenjeno (Alexia)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila na Krfu proslog leta, extra, ali je Kikisvet u pravu za Hrvatsku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila i na Krfu i na Tasosu, ali taj miris iz Dalmacije ja nigde nisam osetila. I ja stalno patim za njim... :ranjenik: Inace, Tasos ti je malo "prirodniji", ima i borovine, ali nekako ne mirise kao u Dalmaciji. Mirise, ali nije to-to!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila i na Krfu i na Tasosu, ali taj miris iz Dalmacije ja nigde nisam osetila. I ja stalno patim za njim...

Ja jesam i zato preporucujem Skopelos. Ima par uvalica oko zaliva Panormos gde je hladovina zaista do samog ulaza u more. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče mirisa borovine i samog zelenila Grčka ima barem 15 izuzetno pošumljenih ostrva,naime moja lista najzelenijih izgleda ovako:1.SKOPELOS(NIGDE NA MEDITERANU NEMA MIRISA BOROVINE KOJI SE MOŽE POREDITI SA SKOPELOSKIM),2.KEFALONIJA ,3.ITAKA,4.SKIJATOS,.5.KRF,6.SAMOS,7.LEFKADA,8.ZAKINTOS,9.ANTI-PAKSOS,10. PAKSOS,11.TASOS,12.POROS,13.SPECES,14.AGISTROS,15.ALONISSOS,16.LEZBOS,PA TU SU JOŠ I HIOS,LEROS I PATMOS ,PA I KITIRA,ŠTO SE TIČE KONTINENTALNOG DELA GRČKE TU JE SVAKAKO SITONIJA I KASANDRA NAROČITO POTEZ OD MESTA KRIOPIGI I KALITHEA NA KASANDRI SA IZUZETNOM BOROVOM ŠUMOM KOJA SE SPUŠTA SVE DO MORA KOJA JE VRLO AUTENTIČNA, KAO I JONSKA OBALA U MESTIMA PREVEZA I PARGA. HRVATSKO PRIMORIJE SVE SA NAJZELENJIIM OSTRVIMA NEMA OVAJ BROJ...

Izmenjeno (vladar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka