dalmatinka

Borovi u Grčkoj?

53 poruke u ovoj temi

Abies cephalonica iliti kefalonijska jela, izuzetno lepo drvo, endemsko, ali se i pored toga može kupiti u pojedinim kefalonijskim rasadnicima i po svim parametrima, bez problema može da izdrži srpske zime čak i u nižim planinski predelima. Samo jedna stvar kod nje fali: nema baš neki izražen miris.

Naravno. Borovi mirisu. Propustio sam da kazem da i na Kefaloniji i Peloponezu rastu borovi. Na Kefaloniji se zaista moze uzivati u mirisu borovine, borova ima i neposredno do plaza, na primer plaza u Skali. Namera mi je bila da kazem da pored tog uzivanja u mirisima borovine ima i uzivanja u pogledima na prelepe jele, tako da su sva cula zadovoljena, i to je jedinstven dozivljaj sto je jedna u nizu atrakcija koje ovo ostrvo izdvaja medju najlepsim na Mediteranu (i po ekspertima i turistima).

Tripco svaka cast na podatku da prelepa Abies cephalonica moze bez problema da izdrzi srpske zime i da se moze saditi i opstati u Srbiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvi put planiram put u Grčku. Sad sam u fazi gledanja slika. Molim vas može li mi ko reći gde da idem u Grčku ako ne volim nepregledne peskovite plaže a volim BOROVE? Zna li neko?

ima na tasosu :alarm:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam vremena sve da citam , mozd aje neko i rekao ali

Borova na SKOPELOSU KOLIKO HOCETE .

Zeleno veliko ostrvo sa svim pripadajucim mirisom borova ( al' opet nema mirisa mora kao u nekim delovima HR :(

Izmenjeno (kondukterka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi sta je svrha ove teme?

Ako je svrha da oni koji vole borove saznaju na kojim sve mestima ima borova po primorju Grcke, ok, informacije sa razlicitih mesta mogu koristiti zainteresovanima.

Ako je svrha prepucavanje, sprdanje, vredjanje onda je bolje lock.

Mora se imati u vidu da Grcka ima 15000 km obale, i da retko ko od posetilaca foruma a i uopste moze da kaze da je bio na svim tackama toliko duge i razudjene obale.

Ovo zato sto neko ko je bio na nekoliko mesta gde nema borova decidirano govori kako u celoj Grckoj nema borova sto je potpuno pogresno, dakle ko zeli da letuje negde gde ima borova pored ostalog, na Peloponezu, Kefaloniji i Argosaronskim ostrvima ce ih naci.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

boploponz.jpg

Borovi na Peloponezu (moze se docarati miris).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E pa onda je stvar jasna.

Korali, alge, raže, sipe, mediteranske foke i ta razlika u salinitetu od 2% - ubijaju miris pa su oni razlog što more u Dalmaciji onako fantastično miriše.

Hvala.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo i ja da kazem nesto na tu temu. U Grckoj ima borova i naravno da mirise ali sani meni, mojoj kolegininici koja je rodjena u Hrvatskoj i tamo dugo zivela, koja ima kucu na Krku njoj ne miriise Grcka a meni ne mirise Krk....eto to je tako

Izmenjeno (eskontic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo i ja da kazem nesto na tu temu. U Grckoj ima borova i naravno da mirise ali sani meni, mojoj kolegininici koja je rodjena u Hrvatskoj i tamo dugo zivela, koja ima kucu na Krku njoj ne miriise Grcka a meni ne mirise Krk....eto to je tako

Ако је лепота у оку посматрача ,онда је мирис у носу ,,њушкала,,.

Али ето и да признамо да у Хр.лепше миришу борови ,и шта је још тамо лепше..плаже? људи?цене?.....БАШ НИШТА!

Сада пошто сам се јавио нека дежурни југо-носталгичари закључају тему.-поздрав свима и ,,немо да се љутите,,

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867497
    Ukupno poruka