dalmatinka

Borovi u Grčkoj?

53 poruke u ovoj temi

Dalmatinko,

Bila sam na Krfu u Kasiopiju pre 3 godine i Krf je zaista divan, a prisutni su i opojni mirisi. Neverovatan miris ćeš osetiti ako se prošetaš šetalištem u Kasiopiju tik do mora, koje vodi do 3 divlje plažice. U pitanju su Bataria, Kanoni i Pipitos - meni najlepša.

S obzirom na ono što tebe zanima preporučila bih ti malu kamenitu plažu Kerasiju, koja se nalazi nedaleko od Kasiopija. Opasana je zelenilom, a po pravilu na njoj nema gužve. Ima slatku tavernicu i vrlo čisto more. Takođe bih ti preporučila i plažu Barbati, ima plavu zastavicu i prozirnu vodu zapanjujući lepe plave boje.

Kad tad vratiću se i na Krf.

Želim ti lep provod na Krfu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sithonia je fenomenalna! Na plaži Lagomandra su borovi svud okolo i oseti se onaj pravi morski miris, sa zrikavcima kao zvučnom podlogom. Totalno identično letovanjima koje smo provodili nekad davno u Dalmaciji, samo mnogo bolje - more je lepše i svakako toplije, noću se mnogo bolje spava, klima je bolja i još mnogo toga, da ne nabrajam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se, Caki. :)

Meni je najlepse mirisala okolina plaze Elia.

SITHONIA RULES! :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krf je predivan,i ima dosta zelenila.Vratila sam se 10.jula i još su mi sveži utisci.icon10.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E a ja mislim da je ta nostalgija vise vezana za detinjstvo a ne za sama mesta.

Potpuno se slazem! Ja " to nesto " iz detinjstva i rane mladosti nadjoh na Tasosu, pa vi sad vidite...Mozda sam nosata, ne znam! :D

Dalmatinko, srecno putuj i nadji ono sto trazis!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog ugla boravka kako u dalmaciji i na nekoliko najlepših Hrvatskih ostrva (između ostalih ovde ubrajam i Brijune,Hvar,Brač,Lošinj,Vis,Dubrovnik itd...tako i mnogobrojnih Grčkih ostrva,moram da kažem da nigde i nikad nisam osetio takav mirisni šok borovine i mošusa koji proizvodi ista u vidu original Pino Sylvester pakovanja kao na Grčkom ostrvu SKOPELOS...

Odgovorno tvrdim da Grčka i Hrvatska ne mogu da se porede jer je diversifikacija i razuđenost obale neuporedivo bolja u Grčkoj u šta sam se i sam uverio višegodišnjim letovanjima na različitim lokacijama.Znam da ima mnogo Jugonostalgičara koje nikada niko neće ubediti u činjenicu da je bilo šta na svetu lepše od Jadranskog mora, ali hteli oni to da priznaju ili ne prava je istina da postoje lepša i čistija mora na Mediteranu a to su Jonsko i Egejsko more!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog ugla boravka kako u dalmaciji i na nekoliko najlepših Hrvatskih ostrva (između ostalih ovde ubrajam i Brijune,Hvar,Brač,Lošinj,Vis,Dubrovnik itd...tako i mnogobrojnih Grčkih ostrva,moram da kažem da nigde i nikad nisam osetio takav mirisni šok borovine i mošusa koji proizvodi ista u vidu original Pino Sylvester pakovanja kao na Grčkom ostrvu SKOPELOS...

Odgovorno tvrdim da Grčka i Hrvatska ne mogu da se porede jer je diversifikacija i razuđenost obale neuporedivo bolja u Grčkoj u šta sam se i sam uverio višegodišnjim letovanjima na različitim lokacijama.Znam da ima mnogo Jugonostalgičara koje nikada niko neće ubediti u činjenicu da je bilo šta na svetu lepše od Jadranskog mora, ali hteli oni to da priznaju ili ne prava je istina da postoje lepša i čistija mora na Mediteranu a to su Jonsko i Egejsko more!!!

Prihvatam kritiku, Vladare.

Neke stvari se iz detinjstva zapamte ne odredjeni način, a ako se iskustvo više ne obnavlja sećanje se često nadogradjuje, pa se ponekad čak i izvitoperi. U ovom slučaju, reč je o brižljivo negovanom sećanju, koje je pojačano onim sudbinskim rečima koja tako deluju na emocije "nikada, nigde..."

Skopelos nam je zaista već u prolazu predivno zamirisao, pa mislim da niko ko traži atmosferu iz Dalmacije ne bi bio razočaran, počev od gradića Skopelosa, pa do plaža i borova...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je prvi utisak povezan sa ambijentom, ali naravno da svako različito percipira morski ambijent,svuda je lepo na svoj način to je zapravo prava istina,i takva vrsta originalnosti i ambijentalnosti predela je ono čto čini nešto lepim, znači lepota je u oku posmatrača,pa su stoga samo lični utisci presudni ali ne treba zaboraviti i na neke opšte činjenice koje definišu pojam lepote. Tako je recimo lepo i na nekom "ne-zelenom" ostrvu i na "zelenom"

upravo zbog prirodnih različitosti takvih ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratih se sa Krfa. Nemam reči, definitivno moje najlepše putovanje. Možda i zbog društva. Neću ga upoređivati sa ostalim destinacijama jer se mnogo razlikuje.

Svako mesto ima svoju draž. Mirise sam osetila čim smo pristigli u Igumenicu, a najbolji su se osetili na Vidu, gde se naravno nisam mogla kupati. Sve u svemu ima mirisa, onako specifičnog, drugačijeg...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog ugla boravka kako u dalmaciji i na nekoliko najlepših Hrvatskih ostrva (između ostalih ovde ubrajam i Brijune,Hvar,Brač,Lošinj,Vis,Dubrovnik itd...tako i mnogobrojnih Grčkih ostrva,moram da kažem da nigde i nikad nisam osetio takav mirisni šok borovine i mošusa koji proizvodi ista u vidu original Pino Sylvester pakovanja kao na Grčkom ostrvu SKOPELOS...

Odgovorno tvrdim da Grčka i Hrvatska ne mogu da se porede jer je diversifikacija i razuđenost obale neuporedivo bolja u Grčkoj u šta sam se i sam uverio višegodišnjim letovanjima na različitim lokacijama.Znam da ima mnogo Jugonostalgičara koje nikada niko neće ubediti u činjenicu da je bilo šta na svetu lepše od Jadranskog mora, ali hteli oni to da priznaju ili ne prava je istina da postoje lepša i čistija mora na Mediteranu a to su Jonsko i Egejsko more!!!

potpisujem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam cula da je Krf najbolji ako sam zeljna mirisa borovine!

Krf i mirisi?!! Uh. Ima cempresa, vide se...vise ima maslina, ponegde zamirise, ali se vise jako, jako oseca kanalizacija. A borove i to na plazi nisam bas videla...mozda 2 na Glifadi, ali je ona pescana plaza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dalmatinko,

Bila sam na Krfu u Kasiopiju pre 3 godine i Krf je zaista divan, a prisutni su i opojni mirisi. Neverovatan miris ćeš osetiti ako se prošetaš šetalištem u Kasiopiju tik do mora, koje vodi do 3 divlje plažice. U pitanju su Bataria, Kanoni i Pipitos - meni najlepša.

S obzirom na ono što tebe zanima preporučila bih ti malu kamenitu plažu Kerasiju, koja se nalazi nedaleko od Kasiopija. Opasana je zelenilom, a po pravilu na njoj nema gužve. Ima slatku tavernicu i vrlo čisto more. Takođe bih ti preporučila i plažu Barbati, ima plavu zastavicu i prozirnu vodu zapanjujući lepe plave boje.

Kad tad vratiću se i na Krf.

Želim ti lep provod na Krfu!

Maki 08, slazem se sa tobom i za Kasiope (mada je voda hladna) i za Barbate. Na Barbatima voda mirise na jod i so, jako i zaista je cista i prozirna i ne tako hladna. Ali da nam ne bi Barbata, mi se ne okupasmo cestito na Krfu, posebmo ne na zapadnoj obali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sudeći po postovima od pre 2 godine, pre bi se ova tema mogla nazvati "ima li mirisa hrvatskih borova u Grčkoj?". Odgovor je nema. Zašto? Jednostavno što taj miris nije samo miris borove šume već i mnogih trava koje se usput osećaju. Eto, često pominjani Tasos, sasvim drugi miris je na severu gde je uglavnom borova šuma i na jugu gde je malo ima, malo kamenjar, a na tom kamenjaru raste majčina dušica i pelin. Svako mesto je posebno, svako ostrvo je posebno. Sad, nekome je kao sećanje iz detinjstva ostao miris iz Dalmacije, a meni iz Grčke i mogu vam reći da Tasos isto miriše kao i pre 30 godina.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kefalonija i delovi Peloponeza. Jedinstvena vrsta cetinara u svetu Abies Cephalonica. Na Kefaloniji je i nacionalni park Enos, gde ova retka vrsta raste, tesko da negde na Mediteranu moze biti takvo iskustvo u lepoti prirode kao na Enosu, zbog svoje jedinstvenosti u svetu planina Enos je pod specijalnom zastitom Evropske unije, inace najvisi vrh je visok 1628 m. Zanimljivo za skijase, medju tim cetinarima na Kefaloniji i Peloponezu moze se skijati, ali na Kefaloniji zbog nacionalnog parka ne dozvoljavaju ski centre. Na Peloponezu ima ski centara, u Arkadiji smo prolazili pored jednog, blizu je mesta Vitina kada se ide iz Tripolija, inace zitelji kazu da tokom zime i na Kefaloniji i Peloponezu ima dosta snega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Abies cephalonica iliti kefalonijska jela, izuzetno lepo drvo, endemsko, ali se i pored toga može kupiti u pojedinim kefalonijskim rasadnicima i po svim parametrima, bez problema može da izdrži srpske zime čak i u nižim planinski predelima. Samo jedna stvar kod nje fali: nema baš neki izražen miris.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka