Guest neko pita

Smeštaj u Limenariji

333 poruke u ovoj temi

Da, ako tako posmatras, kanal i nije bitan. Limenarija prakticno nema plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putnice, evo odgovora na tvoja pitanja:

1. Kad se kanal napuni vodom, bilo da je kisa u samoj Limenariji, bilo u sredistu ostrva na planinama, do Ralitse se ne moze proci glavnom setalisnom stazom, vec okolo, sa zadnje strane. Sa Konstantinom to nije slucaj, jer se do nje i onako dolazi okolo, sa te zadnje strane. Konstantina je iza Ralice i do nje dolazis iz centra glavnim putem, kojim idu busevi, pa se onda spustis dole ili iz glavne ulicice jednom sporednom ulicicom preko metalnog mostica iznad kanala.

2. Gde parkirati kola? Gde ugrabis mesto, po svoj prilici. Ne znam kako zamisljas Limenariju, ali je ona zaista mala i nema tu mnogo pravih ulica. Imas glavni put kojim prolaze busevi, ali tu nema mesta za parkiranje kola i imas jos tri ulicice u samom centru, gde su radnje, kafici, restorani i gde se niko ne parkira. U ulici uz more ima dosta parkiranih kola, ali to ti je par stotina metara od Konstantine, tako da svoje vozilo neces moci da nadzires s prozora hotelske sobe. Oko same Konstantine ne postoje prave ulice ili ulicice. Hoteli i vile su u tom delu nacickani jedni uz druge, nisu usoreni i ima samo malo prostora izmedju, tek da prodjes do svog smestaja. Put izmedju vila i hotela je travnati i nema tu nekog veceg prostora za parking. Po neki hotel ima ispod objekta veliku garazu ili ispod bazena, ali to nije slucaj sa Konstantinom.

3. Plaza za odlazak na brzaka, pristojna, sa drvecem? Iskreno, pristojne plaze u blizini Limenarije za odlazak peske, na brzaka, NEMA.

Najblize su Tripiti beach i Metalia beach, mada se meni nijedna od tih nije dopala.

- Tripiti je 1km peske od Konstantine, u pravcu ka Limenasu. Medjutim, Tripitijem nisam bila odusevljena. Drveca ima na obodu te plaze, ali ne i na pescanom delu, tako da bi bilo dobro imati svoj suncobran ili ga iznajmiti.

- 1km (vazdusnom linijom) na drugu stranu, ka Potosu, od luke u Limenariji betonskim stepenicama do vrha brda na kojoj je Palataki (zuti dvorac iznad Limenarije), pa zatim dole stazom, pored napustenog rudnika, je plaza Metalia beach (iako izgleda da je blizu, odmah s druge strane brda, niposto nije plaza za odlazak na brzaka - posteno cete se umoriti dok dodjete do brda, pa peske stotinak stepenika gore, pa onda opet stazom dole - jezik da isplazis). Do ove plaze se moze i kolima, prodjes crkvu na izlazu iz Limenarije i onda vozis pravo u pravcu ka Potosu i posle jedno 500m skrenes desno zemljanim putem i spustis se do Metalie. Pristojna je, voda je cista, ali su duz celog plicaka klizave kamene ploce, tako da je ulazak u vodu vrlo nezgodan. Drveca na plazi koje bi zamenilo suncobran, nema.

Naravno imas i malu plazicu u centru Limenarije, do koje ti od Konstantine treba 5 minuta peske, ali je ona za moje standarde bila grozna i nijednom nisam pozelela da se tu okupam. To je kao mala uvalica, u produzetku setalista, pre luke. Ima tus, garderobu za presvlacenje, guzve nema (tu se retki kupaju, na prste da ih izbrojis), voda je mutna - ma ko u Dunavu.

Najbolja plaza (relativno) blizu Limenarije, a po meni i najbolja plaza u tom juznom delu ostrva, je plaza Pefkari. Ona je nekoliko kilometara od Limenarije. Nezgodno je do nje ici peske (mada smo mi isli) jer moras da ides uzbrdo, nizbrdo, pa opet uzbrdo, nizbrdo...kroz maslinjake, kozjim stazama, tako da tih par kilometara za onog ko pesaci ispadne duplo vise. Moze se i putem, magistralom, ali tu nije bezbedno zbog kola i autobusa koji jure. Naravno, za vas koji odete tamo svojim kolima, to je 5 do 10 minuta voznje, bukvalno.

Dakle, u Pefkariju postoje dve velike uvale, jedna do druge. Na obali je sitan sljunak, pomesan sa peskom. Voda je kristalno cista. Po obodima uvala ima stenovitih delova za skakanje i ronjenje. Ima lezaljki i suncobrana za iznajmljivanje, ali uvek ima pregrst mesta za svoj peskir i svoj suncobran. Nadje se i po koje drvo, da ti pravi hlad. Tu je lociran i "Albatros" - centar za sportove na vodi (pedaline, banana, camac sa staklenim dnom, gliser koji vuce padobran, skuteri, ronilacka oprema i sl.).

Znaci, na tvom mestu bih na brzaka odlazila kolima u Pefkari - najbolja i najbrza solucija. A i Potos, ako vise volis pescanu plazu, nije daleko (1km od Pefkarija).

Veruj mi da ces imati sta da obilazis svih 15 dana (Pefkari, Potos, selo Teologos, manastir na putu ka Alikiju, Aliki, Paradisio beach, Chrisi akti, Golden beach, Makrijamos, Skala Potamia, Skala Rahoni, Limenas...).

Nadam se da sam pomogla.

Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, mirarbi, kao i uvek iscrpno.

Nego zaboravih da postavim jos par pitanja:

1. kakva je bezbednost tamo, da li se mogu neke vrednije stvari ostavljati u sobi ili uvek treba sve nositi sa sobom, mislim foto aparati, pare, pasosi i sl.

2. Da li slucajno znas da li Konstantina ima gazde koje tu zive ili je ono po principu agencija uzela vilu i gazdu ne vidjas.

Joj, znam da sam dosadna, ali cisto da znam sta me sve ocekuje.....naravno prvo da dobijemo vizu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MIRARBI MOLIM TE DA LI ZNAS GDE SE U LIMENARIJI NALAZI VILA "SOTIRIA" IDEM SVOJIM KOLIMA SREDINOM JUNA.

DA LI IMAS MAPU LIMENARIJE RASPORED ULICA .HVALA ZA ISCRPNA UPUSTVA ZA LIMENARIJU mejl AKY@YUBC.NET

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost ne znam gde su ti apartmani (mislim iznad luke, ali nisam sigurna), a mapu Limenarije nemam.

Gde uplatiste Limenariju (bez plaze) pored toliko mesta sa ok. plazom?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes da ostavljas stvari u sobi, ali ti je moj savet da budu pod kljucem (zakljucane u koferu, npr.).

Za gazde Konstantine ne znam.

Srecno sa vizama!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre dve godine u toj vili.

Smestaj nije neki ali nije ni tragican. Jedino sto je meni predstavljalo veliki problem su komarci od kojih se uvece nije moglo ziveti. Nema Tv i sl. stvari u sobi, ali vrlo cisto.

Ispred je "bazen" u kome cistoca vode nije bas neka. Pouzdano znam da gazda ne zivi tu

Limenarija je sama po sebi krs od grada. Jedini grad koji mi se dopao na ostrvu je Potos.

Ako budete imali auto obavezno obidjite plazu Psili Amos (istocno od Potosa), koja je po meni najlepsa na ostrvu. Najlepsu gradsku plazu ima Potos. Obidji i Paradise beach, Makrijamos...

Ono sto je mene razocaralo kod Tasosa je to sto su svi pricali da je to najzelenije ostrvo, i ja sam ocekivala zelenilo i na plazama. A o tome nigde nema govora. Centralni deo ostrva je zelen.

Zbog prelepih plaza Tasos je zaista idealan za miran odmor. Nema nikakvih dodatnih sadrzaja.

Nadam se da sam bar malo bila od pomoci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za sve koji idu na tassos u vilu "sotiria-limenarija" vila je prelepa ,plaze oko limenarije su fenomenalne posebno tripiti,golden beach.ISLI SMO KOLIMA TREBALO NAM JE OKO 12 SATI SOLO VOZNJE OD BEOGRADA 850km DO LIMENARIJE PUT JE SUPER

:huh::huh: :P agencija RELAX je organizovala super ,slike i opis svima kojima je potrebno

Izmenjeno (andreja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super izbor,

ja sam bila krajem juna 2006god proveli smo se FENOMENALNO. Dobor je da ides kolima sve plaze a ima ih vise nego dovoljno su tvoje).

Bice ti to nezaboravno leto!

Podrav :D:D :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super izbor,

ja sam bila krajem juna 2006god proveli smo se FENOMENALNO. Dobor je da ides kolima sve plaze a ima ih vise nego dovoljno su tvoje).

Bice ti to nezaboravno leto!

Podrav :D:D:D

onda smo se sigurno upoznali zato sto sam i ja bio u junu 2006 :P u "SOTIRIJI"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo ovaj apartman - vredi li ici u Limenariju - mnogo su nagrdili plaze. U velikoj smo dilemi da li da trazimo dalje ili da ulatimo ovo? Hvala svima na pomoci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitaj malo sta su ljudi pisali pod Tasos na ovom forumu,verovatno ce ti pomoci.Ja sam prosle godine od Tasosa odustala bas zbog toga sto su plaze pretezno daleko od smestajnih objekata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete svojim kolima, nema nikakvih problema, ako iznajmljujete kola na par dana-isto, a u blizini Limenarije, postoji precica preko neke tvrdjave je prelepa plaza Metalia, tako da nije neki problem, a imate i u centru-gradsku plazu manje lepu, ali 10-tak minuta setnje i nije neki problem, osim ako nemate bas malu decu, onda je bolji Potos, on ima plazu veliku u samom centru mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako idete kolima, ili planirate da iznajmite ista putujte bez razmišljanja. Vredi videti Tasos.Ima mnogo lepih plaža i mesta. Limenarija je OK.Ništa specijalno, ali nećete se razočarati.

Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka