Guest neko pita

Smeštaj u Limenariji

333 poruke u ovoj temi

@bikicica

prvo pitanje do koje plaže? Najbliža plaža je na 100 metara (pređeš magistralu i spustiš se ulicom do plaže) pored restorana Rodolfos Inn. Tu imaš stepenice za silazak na plažu i tuš.Nije baš najbolji ulazak u vodu (ima kamenja), a i ima ježeva. Odatle možete da birate, levo kad gledaš prema moru, su uglavnom ležaljke kafića i hotela, mada recimo baš kod tuša ima mesto i za suncobrane i peškire, a desno počinje Grand Beach u dužini od 2-3 km. To imaš i dobro peskovitog ulaska u vodu, tuš, kabinu, mesta za suncobran,kafiće i restorane. Do najpoznatije plaže u okolini Limenarrije Metalije, treba Vam oko 20-25 minuta. Prođe se celo šetalište, dođe se do stepenica, pa uz brdo. Nije ništa strašno, ide se 10-tak minuta kroz borovu šumu i to je to. Slobodno pitajte ako Vam još nešto interesuje.:hello:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, da nastavimo tamo gde smo stali. Nisu svi bili oduševljeni smeštajem. Prvo blizina magistrale=buka, drugo apartmani 2+1 ustvari imaju kuhinju izvan apartmana. U kuhinju se ulazi iz hodnika vile i nema mesta čak ni za jednu osobu, tj. dok kuvate morate da držite otvorena vrata. Neki su imali zamerke što se apartmani čiste jednom u pet dana, a ne svakodnevno (mada su se hodnici u vili usisavani svaki dan), a nekima su čak pokušali da dvokrevetni studio pretvore u trokrevetni, što je na kraju rezultovalo preseljenjem u susednu vilu (nije bilo mesta za 3. krevet). Da ne bude posle da nismo sve rekli.

U okolini vile (30-tak metara udaljen) nalazi se supermarket Helios sa dosta dobrim cenama. Inače u Limenariji ima nekoliko supermaketa i u svakom imate nešto da kupite jeftinije u odnosu na druge. U ulici koja vodi na plažu se nalazi pekara, diskont pića, meda i maslina i još jedan market Lider gde radnici znaju srpski. Tako da bukvalno u krugu od 50 metara imate sve što vam je potrebno.

I na kraju ovog dela sa se izvinim što nisam postavio obećane slike, ali u sledećem postu idu slike obavezno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Diskont pića ima i u Limenariji-super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Boba i Sloba

samo nisu neke velike razlike u ceni. Recimo mali Amstel je svuda oko 1 evro ili 1,1 evro, a u diskontu je 0.9 (mislim kad se kupuje na komad). Tu smo litar maslinovog ulja u kantici platili 5.5, a svuda u gradu je 6.3 evra. Mi smo ipak izabrali varjantu 4x0.5 Amstela za 4.2 evra u Heliosu.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 10 sat, SAMT je rekao/la:

@bikicica

prvo pitanje do koje plaže?

Hvala na informaciji... Mislila sam na najblizu plazu. Za koji dan idemo u Limenariju,vila Aldebaran pa sam zbog toga pitala. Idemo sa dvoje male dece prvi put pa je korisno znati da li je iskoristiva plaza koja je najbliza radi mogucih vanrednih situacija (npr da se neko razboli)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo najzad i obećanih slika. Prvo hodnik vile koji vodi do apartmana

578e3562acefc_Hodnikvile.jpg.fdf93825428

zatim kuhinjica

Kuhinja.jpg.73f3bcf9696b443861e5c2c0af79

zatim kupatila

578e3601c8248_Kupatilomanje.jpg.5f731c63578e3659bb2e3_Kupatilovece.jpg.943994f44

pogledi sa terasa dvorište (vidi se vila Aldebaran)

578e372408e46_Pogledsajedneterase.jpg.20

na magistralu (čak se u gornjem delu vidi i more)

578e37852dabe_Pogledsadrugeterase.jpg.07

Spoljni izgled vile i izgled soba je kao na internet prezentaciji tako da nema potrebe postavljati slike. Još jedna vrlo važna stvar, poslednjeg dana prtljag se ostavlja u dvorištu vile (znači nema posebnih prostorija), ali postoji improvizovani toalet bez tuša.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuu kuhinjica je baš nekako zbijena uh uh

a i wc je malen baš,baš 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Boba i Sloba

kuhinja i jedno kupatilo su baš mali, ali ono drugo nije. Možda nije baš izabran najbolji ugao za slikanje.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I za kraj opisa smeštaja još nekoliko napomena. Tople vode ima po ceo dan. Wi-fi kako gde. U jednoj sobi dobar u drugoj jedva. Koliko sam primetio najbolji prijem je kod recepcije. Komarnici su na svim prozorima, a komaraca ima. Mi godinama koristimo raid aparate i nemamo nikavih problema sa "malim krvopijama". Roštilj, koji nije zidani, niko nije koristio. Do početka šetališta treba vam par minuta (to je ujedno i put do najbliže plaže), a do centra 10-tak. U blizini vile sa nalazi i još jedan supermarket. Kada se krene magistralom ka Vanilla Beach baru (odnoso ka Tripitiju), posle 100 metara se nalazi Prodos možda i najveći market u Limenariji. Toliko.

Ako neki želi neku dodatnu informaciju o Vili Moli, slobodno neka pita :hello:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 30 minuta, SAMT je rekao/la:

Kada se krene magistralom ka Vanilla Beach baru (odnoso ka Tripitiju), posle 100 metara se nalazi Prodos možda i najveći market u Limenariji.

Market Prodos jeste najveći u Limenariji i najbolje je snabdeven.

Međutm, ove godine su se malo zaigrali sa cenama. On jedan od skupljih marketa u Limenariji. 

Ako od centralne raskrsnice skrenete ka moru prvi market sa desne strane (nisam siguran kako se zove - nekada se zvao Mali Atos) je solidno snadbeven i ima niže cene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@putnik srećko

teško je izabrati najpovoljniji market u Limenariji. Kao što sam u nekom od prošlih postova rekao mi smo najviše kupovali u maketu preko puta vile, mislim da se zove Helios. Njegova pogodnost je to što imaju robnu marku. Tako smo litarske sokove plaćali 0,69 - 0,9 evra, a mleko 0.9 evra litar. U Prodosu smo kupovali koktel viršle, deca ih obožavaju, za 1 evro pakovanje. Opšti utisak je da u svakom marketu možeš da nađeš nešto što je jeftinije. Bilo bi glupo da svki dan obilazimo sve prodavnice i tražimo najpovoljnije. Došli smo da se kupamo i uživamo, a ne da uštedimo 20 centi. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 15 sat, SAMT je rekao/la:

 

Opšti utisak je da u svakom marketu možeš da nađeš nešto što je jeftinije. Bilo bi glupo da svki dan obilazimo sve prodavnice i tražimo najpovoljnije. Došli smo da se kupamo i uživamo, a ne da uštedimo 20 centi. 

Naravno da je glupo da obilaziš markete po ceo dan, tražeći nižu cenu. Ali cene u marketu Prodos su generalno baš dosta više u odnosu na manje markete. 

U marketu Mali Atos voda Dion je 1,35 E. Voće i povrće ima nižu cenu od marketa Prodos.

Meni je najviše "smetala" cena piva Mitos 0,33 L, paket 4+2. U marketu Prodos cena je 5,60 E, a u marketu Mali Atos 4,80 E. :D U prevodu, "oteli mi jedno pivo. :D

U Masutisu (Limenas) isto pakovanje piva je 4,00 E, pa ko troši dosta piva, po dolasku na ostrvo neka napravi zalihe.  :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što sam već negde napisao naš favorit i "srećni dobitnik" je Amstel 4x0.5  za 4.20 evra. Nekako se bolje snalazimo sa većim pivo, ona od 0.33 nekako brzo "izvetre". Dok se okreneš nema ga, i onda daj još jedno:smorilo: i još jedno :smorilo: i onda krene :kolce:.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли је неко боравио у Топоузис студиу који се налазе једно километар пре Лименарије? Занима ме каква је плажа ту пошто се налазе на сачмој плажи?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vratili se juce sa Tasosa iz Limenarije. Isli smo preko argusa u vilu Vanu zadovoljni smo smestajem vila je na dobroj lokaciji ustvari uz sam kanal posto nije bilo kise ni vode u kanalu to je ok ne znam kakva bi situacija bila da je pala neka kisa. Smestaj super sobe ciste kuhinja poseduje sve sto treba terasa je imala pogled na kanal i more. Gazde ljubazne sta god nije valjalo odmah su reagovali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka