Guest neko pita

Smeštaj u Limenariji

333 poruke u ovoj temi

Mada nisam bio smesten u samoj Limenariji, moram da priznam da je na mene ovaj gradic ostavio veoma povoljan utisak. Jedini je pravi "gradic" na ostrvu sem Limenasa, s tim sto gleda na otvoreno more. Kada se tome dodaju "slapovi" koji se spustaju ka obali, Limenaria je odlican izbor za bazu na juznoj strani ostrva. Samo ostrvo svejedno nema ni n od nocnog zivota (bar je tako bilo do pre 3-4 god kada sam ja poslednji put bio tamo), ni Limenarija nije izuzetak, tako da ako vam je bitno da bude mirno, ovde ide jos jedan plus za Limenariju.

Licno, uvek bih pre izabrao Limenas za bazu (vec pricah o antickom Tasosu, a i trajekt polazi odande, pa se moze ka Kavali i Filipiju, koji je veoma lep anticki lokalitet u blizini), ali bih letovanje podelio na, recimo, 10 dana tamo i 5 u Limenariji. Naravno, kolima, a bez unapred uplacenog smestaja, obzirom da na ostrvu uvek ima slobodnih apartmana...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo! Potreban mi je savet. Spletom okolnosti, moja devojka i ja smo naleteli na prilicno povoljnu ponudu za letovanje u Limenariji (vila Discovery). Malo me je zabrinulo to sto je plaza u ovom mestu losa i ohrabrilo to sto pise da ima autobuski prevoz, jer smo peske, tj. idemo autobusom, ali cemo tamo tabanati tih 10 dana :). Moze li neko da predlozi kako da stignemo do neke pristojne plaze, koliko su lepe plaze udaljene i koliko ce nam vremena oduzeti put do tih plaza. Takodje, neka okvirna procena o redu voznje (autobus ide 2 puta na dan, svakih sat vremena, bilo kakva procena), bi nam dobrodosla. Sve sto pise o Limenariji je lepo, i nama mesto tog tipa odgovara ali... Ima li sanse da se lepo odmorimo na nekoj lepoj plazi, a da se ne zlopatimo sa prevozom i ne potrosimo previse novca za taj prevoz? :) Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo 2005. godine prvi put bili na Tasosu, bez kola i to baš u Limenariji, ali u centru. Obišli smo dosta toga, ali smo se i prilično namučili šipčeći po suncu.

Vila Discovery koju pominješ je izvan centra i to na brdu. Nije baš najsrećniji izbor za vas pešake, zbog svog položaja, al' je u suštini ona sama hvaljena.

Peške ćete odatle moći da se spustite do duge plaže u Limenariji i da eventualno nađete neki njen deo koji će vam odgovarati. Šetajte uz more, pa vidite gde je ulaz u vodu najpitomiji. Takođe, Tripiti plaža vam je dostupna peške, kao i Metalia na drugoj strani ka Pefkariju.

Busevi tokom juna idu od ponedeljka do subote na nekih 2 sata, a nedeljom na 3. U sezoni bi trebalo da idu češće. Cene karata se kreću od 0,6 do 4 evra po osobi. Ne bi trebalo puno para da date za prevoz.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam puno na informacijama! :) Nadam se da taj hotel nije previse daleko od autobuske stanice i da necemo morati da krecemo na plazu u 6 ujutru :). Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Discovery se nalazi blizu magistrale. Nedaleko od vile

se nalazi benzinska pumpa, u sklopu koje se nalazi dobro

snadbeven market, sa ok cenama (u odnosu na ostale

markete u Limenariji). Na oko 100 m, u ulici ispod magistrale,

pored stare crkve, nalazi se dobra pekara, vinarija i prodavnica.

Vila se nalazi oko 200 m od centra i oko 100 - 150 m od plaže

(plaža sa peskom i krupnim šljunkom) . Ako hoćete peskovitu

plažu, idete duž plaže desno još oko 100 m. Vila je ok, čista i

održavana. Bazen i dvorište su mali. Vila nema parking, ali ima

dovoljno mesta na ulici oko vile. U blizini vile se nalazi agencija

za iznajmljivanje vozila i skutera.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti mora da dobijas procenat od Popi osmeh.gif

Od Discovery-ja do centra tacno 850 m automobilom, peske je verovatno malo krace, ali 200 m nikako - moguce u vazdusnoj liniji.

Kao centar Limenarije uzimam spomenik na obali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam gde se nalazi ta vila, ali ako želite malecnu, ušuškanu , lepu plažu, a da ne obilaziš ostrvo svakako idite na plažu Metalia. Orijentir neka vam bude "žuta kuća" koja je uočljiva iz svih delova Limenarije, popnete se do nje,uživate u predivnom pogledu, usput možete da posetite i galeriju koja se tu nalazi, a zatim se spustite na suprotnu stranu. Veruj mi da ćete biti očarani...

spa0816.jpg

p1010152f.jpg

p1010035o.jpg

p1010025r.jpg

p1010121t.jpg

Meni su inače, sve plaže na Tasosu skoro iste...i kada bih sledeći put išla tamo stacionirala bih se ovde.Najlepši su zalasci sunca ovde i mi smo plažu napuštali tek oko pola devet..

Izmenjeno (annica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ti mora da dobijas procenat od Popi osmeh.gif

Od Discovery-ja do centra tacno 850 m automobilom, peske je verovatno malo krace, ali 200 m nikako - moguce u vazdusnoj liniji.

Kao centar Limenarije uzimam spomenik na obali

Provalio si me za procenat ! blush.gif

Mislim da do raskrsnice nema više od 200 m.

Možda se varam.

Izmeriću za dest dana pa javljam klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo svima...da li neko zna gde se tacno nalazi vila Natassa u limenariji, i ako je neko mozda bio u pomenutoj

kakvi su utisci?

pokusao sam vec da nadjem odgovor citajuci vase postove ali nisam uspeo da nadjem odgovor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ste bili u vili TEODORA - LIMENARIA. Nudi je agencija Sabra i prilično je povoljna što se cena za 2012 god. tiče. Medjutim podaci na sajtu su jako oskudni ( http://www.sabra.rs/grcka/tasos/teodora.htm) a na forumu je niko i ne pominje što budi malu sumnju. Ukoliko neko ima više informacija o Teodori molim da podeli sa nama.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ste bili u vili TEODORA - LIMENARIA. Nudi je agencija Sabra i prilično je povoljna što se cena za 2012 god. tiče. Medjutim podaci na sajtu su jako oskudni ( http://www.sabra.rs/...sos/teodora.htm) a na forumu je niko i ne pominje što budi malu sumnju. Ukoliko neko ima više informacija o Teodori molim da podeli sa nama.

Pozdrav

Dobrodošao na forum. :klap:

Gledao sam Sabru, ali smo se ipak odlučili za već oprobano. Ako te zanima Asterias mogu da ti pošaljem video kako to izgleda. Pogledaj ovaj LINK , mislim da je najpovoljnije na tržištu (do 31.12. popust 20%, cene van sezone su po osobi SA PREVOZOM I TRAJEKTOM i sve je tu!!!. Pročitaj i naš putopis (Thassos 2011 )

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja juče uplatio (vaučer u fijoci) od 05.09. - 25.09.2012 Limenaria, Asterias. Suma-sumarum 304€ (sopstveni prevoz umanjen i uračunatih 20% za ranu uplatu!)

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo malo i videa:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep video!

Diže raspoloženje u ove zimske sumorne dane.

Naravno plus.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze mala pomoc o vili Aldebaran u Limenariji? Perla ju je radila do ove godine, a od ove videcemo. Ako je neko boravio znacili bi mi utisci.

Hvala!

Izmenjeno (mirarbi)
ispravljen naziv mesta
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka