Guest neko pita

Smeštaj u Limenariji

333 poruke u ovoj temi

Da li neko moze nesto da mi kaze o smestaju u apartmanu Sotiria u Limenariji na Tasosu?

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Tina u Limenariji i kakav je smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne verujem da je iko bio posto tek od ove godine je u ponudi, i ja sam tamo rezervisao krajem jula 15 dana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa malo mi je cudno sto u agenciji nemaju slike smestaja unutra, nego samo skica rasporeda apartmana.

A u ponudi je bila vila Vana koja je znatno skuplja pa se nadam da Tina nije bas neka rupa, mada spolja izgledaju potpuno isto.

Takodje po polozaju vila u Limenariji izgleda da su na samom kraju grada prema Limenasu. Zna li neko kakva je plaza u tom delu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ma sta te briga, brate ili sestro, kakva je plaza, vazno je da si na tasosu. takodje ni smestaj nije vazan, vazno je samo da ima negde da se spava, ako ides kolima neces ni biti na gradskoj plazi.

kad si tamo, u kom periodu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni se cini da je vana skuplja zbog klime i tv-a po sobama, ali nema bazen.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima link na neku mapu ili slicno gde se tacno u Limenariji nalazi ovaj hotel. Vidim da ima puno prituzbi na ovaj hotel i na vode koje se slivaju oko njega, pa gde se to tacno nalazi. Ima li neka mapa Limenarije sa polozajem tog hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam uplaceno letovanje u vili Tina Limenaria. Sad u katalogu druge agencije pronadjem istu sliku ali se zove Vila Konstantina.

U opisima postoji najnoviji opis za Limenariju u kojoj se najcrnje govori o Konstantini i potopu kada pada kisa i kola ostaju u vodi.

Da li neko moze da objasni ovu zbrku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sada reci utehe (bar se nadam da cu te utesiti):

1. Limenarija jeste seoce, ali se meni generalno svidelo. Nema guzve, mirno je, a uvece romanticno za setnju i vecere uz svece na obali mora. Sasvim OK. Ima dovoljno kafica, restorana, 3 - 4 mini marketa, apoteku, desetak radnjica sa sezonskom robom i suvenirima, 2 - 3 pekarice i poslasticarnice, bioskop, luku, setaliste, taxi stanicu, banku. Mana je sto joj je plaza nikakva. Da ima bolju plazu, odsela bih tamo ponovo.

2. Ti ides svojim kolima i nece ti ni najmanje smetati sto Limenarija prakticno nema plazu. Za 5 - 30 minuta voznje, sticicete do bilo koje plaze na Tasosu do koje budete zeleli da stignete. Ima toliko divnih plaza, tako da sam uverena da cete naci ono sto vam odgovara. Unapred se pripremite da Limenarija nema plazu i da cete morati kolima da odlazite na druge plaze na ostrvu. Ali zato Limenarija moze da bude fina baza za obroke i vecernju setnju.

3. Videla sam Vilu Konstantina i upoznala tri para iz Beograda koji su boravili u njoj, a bili su sa nama u smeni (preko "cuvenih" agencija). Vila se nalazi red ili dva iza Ralitse, takodje uz taj kanal kroz koji se kada pada kisa slivaju prljavi potoci sa planina pravac u more. Ima otprilike tri sprata, apartmani su bez klima uredjaja, a omaleni, pravougaoni bazen je ispred samog ulaza u vilu. To definitivno nije hotel, vec privatna vila sa apartmanima i to po mojoj proceni C klase. Ljudi koji su u njoj odseli se nisu previse zalili (bili su svesni cinjenice "koliko para toliko muzike"). Secam se da su rekli da je vrucina u sobama, tako da klima uredjaj (koga nema) ne bi bio na odmet.

4. Iza Ralitse postoji nekoliko nizova vila, ali one nisu usorene i nema betoniranog puta, tj. ulice. Automobile parkira ko gde stigne - nema betoniranog parkinga. Mesta za parkiranje nema previse, a i lako moze da se desi da te neko "zagradi", pa da nemas kuda da izvezes auto. Dobro i to se da resiti, trubis dok vlasnik "poprecenog" automobila ne ukloni svog "ljubimca".

5. Za svih 12 dana, koliko smo mi boravili u Limenariji i na Tasosu uopste, nije pala ni kap kise. Medjutim, ljudi su nam pricali da je par dana pre naseg dolaska bila prava provala oblaka, koja je napunila taj kanal koji ide kroz Limenariju do mora (pored Konstantine i Ralitse), tako da su stvarno kola mnogih turista zavrsila u moru. Mestani taj kisni nalet sa vetrom i velikim talasima zovu cunami. Ti veliki talasi su im cak celom duzinom plaze do Tripitija, odneli sav pesak, tako da je uglavnom ostala samo pustos, mulj, trava i granje.

6. Kako se desilo da im bujica odnese kola?! Lako objasnjivo. Posto kisa retko pada, a jos redje u tolikim kolicinama da se kanal napuni, a fakat postoji nedostatak parking mesta oko hotela i vila, mnogi turisti svoja vozila parkiraju u tom kanalu, koji je ponavljam, najcesce suv. Pretpostavljam da je tih nesrecnih, kisovitih dana, bujica iznenada napunila inace suv kanal i ponela njihova vozila u more. Naravucenije za tebe i sve ostale - izbegavajte da parkirate kola u pomenutom kanalu (ispod mostica) ili, ako ste ih vec parkirali, odmah izmestite kad primetite tamne, kisonosne oblake.

7. Uteha: ne verujem da se Limenariji ti "cunamiji" desavaju cesto, a isto tako mislim da kisa nije cesta pojava. Pazite gde ostavljate svoj auto i sve ce biti u najboljem redu.

8. Mislim da ostala mesta, poput Makrijamosa i ostalih, nemaju taj problem sa ulivanjem kisnih potoka u more.

Opusti se i uzivaj. Znas gde ides, znas sta te tamo ocekuje, motorizovana si, mozes lako da obidjes celo ostrvo koje je predivno, tako da nema razloga da ti ne bude lepo. Svesna si da Tasos ne nudi lud nocni provod, diskoteke i sl., ali ostalih sadrzaja, prelepih plaza, cistog mora, borove sume, maslinjaka, divnih krajolika...ima na pretek. UZIVAJ!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mirarbi, carica si za opise.

Mi nismo imali mnogo izbora jer malo agencija nudi 15 dana na Tasosu i jedva sam ugrabila poslednju sobu u Konstantini.

Idemo preko novosadske agencije (naziv od 5 slova, ima veze sa biserima) i oni tu vilu prodaju kao Tina. Zato me zbunilo zasto menjaju ime vile.

Znaci parkiranje ce biti problem, verovatno i vrucina jer je soba na 3 spratu gde jedino ima 3 krevetnih soba.

Nego reci mi kakva je plaza Tripiti, cini mi se da je nisi pominjala i koliko je daleko od ove kuce.

Hvala jos jednom, mogle bi da se udruzimo posto i ja volim detaljne i precizne opise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine sam bio u Ralitci početkom septembra prekoTA Belvi travel.Apartmani su pristojni sa malim terasama sa lepim pogledom na more.U prezentaciji hotela(apartmana) npr. piše da imaju SAT TV ali od toga nema ni pomena imaju samo nekoliko grčkih kanala.Plaža u samoj Limenariji je nikakva i da nema pomenutog kanala,ali u blizini na 1km levo i desno su lepe plaže Tripiti, i još jedna čijeg imena ne mogu da se setim,ali ti je do njih neophodan auto.Što se samog kanala tiče nebitan je,samo da se tu ne parkira auto jer u slučaju pljuska svašta može da se desi.Sve u svemu smeštaj je pristojan ali je auto neophodan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tripiti je lepa peščano šljunkovita plaža dugačka oko 500 m,od Limenarije je oko 2km.Na plaži postoji jedan bar sasvim prosečan,ležaljke i suncobrani koje naplaćuju 5e,tako da ako ideš kolima ponesi svoje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih bas rekla da je kanal nebitan. Zbog tog kanala i polozaja Hotela Ralitsa tik uz kanal, plaza ispred hotela je neupotrebljiva i vrlo neugledna. More je braon boje, na dnu ima mulja, a na obali takodje ima blata i gomila prljavstine i nasukane morske trave. Iz tog razloga niko ne koristi tu plazu, a lezaljke i suncobrani zvrje prazni.

Jos jedna bitna stvar za taj kanal je da se on napuni vodom i kad ne pada kisa u samoj Limenariji, vec na planinama u unutrasnjosti ostrva. Znaci ako tu parkirate kola i bez kise, bujica moze da vas iznenadi. Osim toga, kad se kanal napuni, ne mozete da udjete u hotel s prednje strane, u produzetku setalista, vec morate da idete okolo, kozjim stazama i da nekako dodjete do bocnog ulaza.

Nemoguce je da ljudi iz agencije za sve ove godine nisu saznali da je plaza ispred Hotela Ralitsa takva, te nije u redu kada hotel reklamiraju kao „hotel na plazi sa besplatnim suncobranima i lezaljkama za goste“. Hotel jeste na plazi, ali je plaza neupotrebljiva. Suncobrani i lezaljke jesu besplatni, ali niko nema zelju da ih koristi.

Zbog tog navodnog polozaja hotela na plazi, cene smestaja u tom hotelu su vise, sto je potpuno neopravdano. Obzirom da je plaza grozomorna, sve jedno je da li se hotel nalazi tu ili dva reda kuca iza.

Isto tako nije u redu da se hotel reklamira kao hotel sa tri zvezdice, kad na fotografiji gore jasno vidite da je zvanicno ocenjen kao hotel sa dve zvezdice. Ne kazem da je smestaj bio los, ali cemu lazi i prevare. Realno, bilo je dosta elemenata koji su ukazivali da je hotel nizeg ranga – ishaban namestaj; isprana posteljina; stari, kruti i hiljadu puta prani peskiri; polomljena vrata od tus kabine; fleke od komaraca po zidu; prljave draperije; keramicki kotlic od wc solje u koji je (ne znam kako) ulazila vrela voda, pa je radio kao radijator (u sred avgusta, uzas); itd.

Istina je i to za SAT TV. Postoji samo nekoliko grckih kanala, ali to nam nije bilo bitno.

Jos jedna prevara je sto hotel reklamiraju kao hotel sa bazenom, a Ralitsa nema svoj bazen, vec mozete da koristite bazen ispred jednog kafica (100m od hotela), ako vas puste.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislio sam da je kanal nebitan što se tiče plaže,jer je plaža u celoj Limenariji nikakva, a ne samo ispred hotela Ralitsa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka