Guest neko pita

Smeštaj u Limenariji

333 poruke u ovoj temi

Parabelum,

Najbliza plaza vasoj vili jeste Tripiti i ona je definitvno bolja od plaza ispred hotela Grand beach i uopste cele limenarijske plaze. Ako vam smeta ulaz u vodu u delu plaze koji je blizu vase vile, mozete otici skroz desno do kraja plaze, negde ispred hotela Blue Palace. Tamo je pescani ulaz.

Na 3km od vas, nalazi se plaza u Marijesu tzv. secerna plaza koja je idealna za decu ako nema guzve na njoj, tj. ako idete u junu ili pocetkom jula.

Ukoliko vam odgovara cena vile Jote, sigurna sam da necete pogresiti ako uplatite, jer plaza ima zaista puno i ne sumnjam da cete naci neku koja vam odgovara.

Miro, u pravu si, neobicno je sto su u agenciji pogodili udaljenost od plaze, a promasili udaljenost od grada :-) Obicno svi "lazu" kada je udaljenost od plaze u pitanju :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili kako bilo bice sta bude mi danas iskesirali, 12.06.-22.06!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja sa dvoje dece bili u avgustu prosle godine u "Joti". Sto se tice kuce sve je novo i cisto, studija standardno malih povrsina. Posteljina se menja na 5 dana i imate peskire. Na zahtev moze i cesce. Vlasnik je cikica Grk koji zivi u Limenariji, ali je veliko deo dana boravio ovde. Veoma je ljubazan, ali i malo dosadan. Ne zna srpski, vec samo engleski. Bazen se lepo odrzava, ali nam je branio nocna kupanja, cak je jednom dojurio iz Limenarije (valjda su ga obavestile komsije) da nas izbaci iz bazena.

Kuca ima zajednicki rostilj koji moze bez problema da se koristi, tuseve i cesme pored bazena. Parking je ispred kuce ali je uvek bilo guzve posto su tu svi uglavnom svojim kolima.

Postoje sobe na spratu i u prizemlju. Ove na spratu su sa velikim lepim terasama i ulazima u studio od magistrale, a ovi u prizemlju su bez ogradjene terase i sa ulazom u app na ta jedna vrata od terase. Mi smo bili na prizemlju ali nam ovo nije bio neki problem, posto smo se upoznali i druzili sa ostalim porodicama koje su bile u tom terminu.

Sto se tice lokacije kuce, ona je na pocetku tog dela koji zovu Tripiti, i od centra grada ima mozda i 5 km a od najblize prodavnice (koji je neko pominjao sa pumpom) oko 1,5 km, tako da nigde nema sanse da se ide pesice, tako da dobro planirajte prethodno vece sta vam treba, ili jutarnja kupovina kolima- naravno.

Sto se tice plaze. Precicom se od kuce do Tripiti plaze(plaza nije losa) stize za 3min i ima oko 150 metrara, ali cetvrti dan naseg boravka nam je vlasnik saopstio da se komsije ljute posto se prolazi kroz njihov plac, i da tu ne moze vise da se ide, cak je i stavio neku kapiju. Od tog trenutka vise nismo isli na ovu plazu jer ima mnogo boljih plaza a okolnim putem je veoma daleko stici do nje. Tako da mozete racunati da plazu nemate ako se nije promenila situacija sa komsijama, u sta sunjam.

Da zakljucimo: kuca je za porodice sa decom, sa sopstvenim prevozom, za miran odmor.

Preporuka: menjajte plaze, istrazujte, meni se najvise svidela Metalija i Notos.

Ako imate jos nekih pitanja tu sam. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ivancica1

Puno hvala na informacijama iz prve ruke to je ono sto nam je trebalo, neko ko je vec bio tamo.

Na slikama smo videli da je smestaj OK ali su mi trebale bas info o plazi pa si me malo zabrinula.

Na sajtu agencije i kaze da je plaza na stotinjak metara ali me brine taj pristup.

Mislio sam da moze jednostavno samo da se spusti do nje?

Ja i jesam planirao dosta setnje i obilazaka ali ima sa nama i onih koji i nisu bas tog duha pa nece bas biti odusevljeni

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plac vile Jota i Tripiti plazu deli jos jedan plac, vec pomenutog komsije.(i Grci izgleda vole izreku "da komsiji crkne krava") U slucaju da je dozvoljen prolaz, plaza je stvarno veoma blizu, cak se prolazi kroz neko zelenilo tako da niste izlozeni suncu.

U slucaju da prolaz nije dozvoljen, morate da izadjete na magistralu,bez trotoara, pa njom ka gradu oko 200m, pa ponovo spustanje do plaze, sto nikako ne preporucujem, posebno na velikim vrucinama.

Nadam se da sam ti sada jos bolje objasnila ovaj problem sa plazom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ivancica1

Naravno da si puno pomogla.

Kada budes imala vremena napisi jos po neki utisak tipa preporuke, restorani, picerije, giros, pekare itd.

Ako ste putovali kolima kako ste nasli vilu, da li je vidno oznacena na magistrali?

@mirabi

Mislim da imam resenje.

Po striptizeta i za komsiju i za gazdu i eto nama i prolaza do plaze i nocnog kupanja!:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plac vile Jota i Tripiti plazu deli jos jedan plac, vec pomenutog komsije.(i Grci izgleda vole izreku "da komsiji crkne krava") U slucaju da je dozvoljen prolaz, plaza je stvarno veoma blizu, cak se prolazi kroz neko zelenilo tako da niste izlozeni suncu.

U slucaju da prolaz nije dozvoljen, morate da izadjete na magistralu,bez trotoara, pa njom ka gradu oko 200m, pa ponovo spustanje do plaze, sto nikako ne preporucujem, posebno na velikim vrucinama.

Nadam se da sam ti sada jos bolje objasnila ovaj problem sa plazom.

U slicaju da je zatvoren prolaz od bazena vile pored komsijskog placa,magistralom se ide stotinak metara do Hotela TRIPITI BUNGALOWS,odakle se uredjenim prolazom ispod puta izlazi na pesacku stazu prema Tripiti plazi.Staza je uredjena,senovita i osvetljena nocu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi su utisci `forumasa` koji su ove sezone boravili u `Joti`?:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Utisci su extra, a posto sada zurim uskoro sledi detaljan izvestaj!:bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proslo je desetak dana od naseg povratka sa Tasosa, taman toliko da se utisci lepo slegnu.

A kao sto rekoh u predhodnom komentaru oni su odlicni!

Put jeste malo duzi ali ako se lepo isplanira nije nkakav problem.

Sto se smestaja u Joti tice mi smo bili extra zadovoljni. Vila je nova, studiji su cisti i jako lepo uredjeni a u kuhinji ima sve neophodno za normalno funkcionisanje tacno po broju osoba za koji je studio namenjen. Kad je moja supruga videla peskire koje smo tamo dobli pokajala se sto je ponela nase. Cak smo dobili i toalet papir, banalnost i sitnica koja nam je pokazla da neko bas ozbiljno shvata ono sto radi. Prijateljica koja je letovala sa nama je arhitekta i njen komentar je bio da je prilikom izgradnje i opremanja bas vodjeno racuna o svakom detalju. Ako bih bas morao da iznesem neku zamerku to bi jedino moglo da bude na velicinu studija, kao sto neko pre mene rece standardno su mali. Medjutim nama veci nije ni trebao. Pored samog bazena a i na jos par mesta oko vile postoje i tusevi tako da se ja za 10 dana ni jednom nisam iztusirao u studiju vec iskljucivo napolju.

Vila poseduje i bazen koji nam je stvarno mnogo znacio. Ne u smislu luksuza vec prevashodno zbog dece a samo od nase 4 porodice koji smo letovali zajedno bilo ih je sedmoro plus od ostalih gostiju jos jedno 4-5. Vreme koje smo provodili u vili a da se nije spavalo deca su provodila u bazenu, mi muskarci pored pijuckajuci pivce i drzeci ih na oku dok su supruge spremale da se nesto pojede. Milina!

Vila jeste na Tripiti plazi i udaljena je nepunih stotinjak metara od nje. Medjutim zbog ranije pominjanih problema sa komsijom do nje nije moguce stici tim najkracim putem vec zaobilaznim, a ima ih dva. Prvi je niz magistralu nekih 20-ak metara do Tripiti bungalova a onda kroz podzemni prolaz i uredjenom i osvetljenom stazom jos nekih 200 metara do plaze. Drugi put i ujedno i onaj koji smo mi koristili je uz magistralu nekih 50-60 metara do hotela Blu drim palas pa onda pored njega nizbrdo do paze. Mi smo se tu stacionirali jer je na tom delu plaze ulaz u vodu "normalan", odnosno pesak a ne kao na vecem delu plaze sastavljen od svojevrsnih kamenih ploca. Sama plaza je pescana i lepa. Na delu ispred pomenutog hotela su njihove lezaljke i suncobrani. Njihovo koriscenje se naplacuje 6 evra a kada platite dobijete fiskalni racun sa kojim odete do otvorenog sanka ispred hotela gde dobijet 2 pica po izboru i mogucnost kupanja u hotelskom bazenu koji je na samoj plazi. Nes kafa kosta 2.5e tako da ja i supruga popijemo po nes i fakticki nas 2 lezaljke i suncobran kostaju 1e. Plus kupanje u pomenutom bazenu! Nama i vise nego dovoljno!

Uz sve pohvale na racun smestaja i plaze moram da naglasim da Jota definitivno nije za ljude bez sopstvenog prevoza. Do same Limenarije ima sigurno 4-5km a do najblize podavnice namanje 2km. Mi smo bili motorizovani tako da nam to nije predstavljalo nikakav problem.

O samom ostrvu necu nista pisati iz jednostavnog razloga sto mi se cini da je na ovim stranicama vec sve napisano. Obisli smo ceo Tasos ali je 10 dana ipak premalo da se otkriju sve njegove lepote. Sa ovog letovanja nosimo najlepse utiske a miris mora i borovine je svakako nezaboravan!

Izmenjeno (PARABELUM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U prethodnoj poruci je otprilike objasnjeno kakva je Vila Jota. Ja bih dodao par detalja.

Studiji su premali iako je to grcki "standard". TV je smesno mali i jos okacen skoro na plafonu i ima samo 3-4 grcka kanala. Klima se doplacuje a uz to je potpuno beskorisna jer mozete da je koristite samo dok ste u sobi, jer je na kljucu studija kartica kojom aktivirate struju u studiji. Karticu naravno NE SMETE da ostavite aktiviranu u studiju dok niste u njemu! Studiji na spratu su bili vreli pocetkom jula tako da smo spavali samo u gacama bez pokrivanja.

Vlasnik vile je jedan od najgorih gazda koje sam sreo u zivotu. Bez problema ce se izdrati na vas ako udjete u bazen samo 5 minuta pre radnog vremena bazena. Da, da, bazen ima radno vreme i ne smete da se kupate u njemu van tog vremena.

Na terasi mozete da zaboravite da cete jesti zbog rojeva osa koje ce na vas navaliti cim postavite hranu, a u studiju necete moci da jedete jer u njemu NEMA stola ni stolica jer je toliko mali da ne bi ni mogli da stanu.

Da ne zaboravim ekstremno tvrde krevete zbog koji necete biti u stanju da utonete u dubok san jer cete se stalno prevrtati da nadjete udoban polozaj za spavanje. Imacete priliku da sanjate ko ludi jer cete neprekidno biti u polu-snu. Ako jos budete bili srece kao mi pa dobijete studio do puta budice vas i kamioni i autobusi koji jure po magistrali koja je udaljena od vaseg studija samo 5m.

Za 50 evra dnevno koliko nas je kostalo u julu, ja bih ocekivao mnogo vise!

Dodao bih samo jos par detalja za one koji su neupuceni u Tasos. Ako ocekujte da cete na Tasosu doziveti duh mediteranskog mesta tesko cete se razocarati jer je veci deo Tasosa prava selendra ali u veoma losem smislu. Tamosnji grci su apsolutno nezainteresovani za turizam a narocito za estetiku. Procitacete na forumu da je Tasos ostrvo sa mnogim prirodnim lepotama i to je zaista istina ali nista drugo necete naci tamo. Na zapadnoj obali cete naci i gomilu smeca po plazama i obali. Prava rec je da je Tasos lepo ali uzasno zapusteno ostrvo. Istocna strana ostrva je sasvim druga prica, jer je valjda tamo teren nepristupacan za izgradnju pa su ga ostavili neteknutim. Da nije istocne strane, sa Tasosa bi se vratio posle 3 dana.

Preporucio bih onima koji ipak malo polazu na estetiku arhitekture a nisu beskompromisni ljubitelji prirode da zaobidju Tasos jer ce se veoma razocarati.

Da ne zaboravim da kazem da su cene u prodavnicama najmanje duplo vece nego u Beogradu. Flasirana voda 90centi, mleko 2eur, hleb od 1,5 do 3 eur. Iz prodavnice necete izadji bez 10 eur samo za najosnovnije namirnice. Apsolutni minimum za troclanu porodicu na Tasosu je oko 50-60eur, naravno ne racunajuci smestaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bazeni u svim vilama i hotelima imaju istaknuto vreme koriscenja.Normalno je da se postuje kucni red jer postoje i drugi gosti u objektu.

`Gornja kuca` nije 5 metara od puta.Kod rezervacije znali ste koji apartman rezervisete i u kojoj kuci.Pored puta ili iznad bazena.

Osa ima kao i svuda na Tasosu, ali rojeve u `Joti` na terasama nismo imali.

Studiji imaju komarnike.

U svim novim apartmanima je standard da kada gosti nisu u apartmanu, radi samo frizider.

Velicina ekrana na TV od 37cm. primerena je velicini studija, kao i zidni nosac na kome se TV nalazi.

Duseci su bili novi i OK, kao i celokupan namestaj jer je `Jota` primila prve goste, 2. juna te 2009.g.

Ostrva su uvek imala vise cene namernica u odnosu na kopnena mesta.

Tasos prljaju pre svega turisti i tu se vracamo na pocetak, postovanje kucnog i svakog drugog reda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK. Rekao bih da je prethodnu poruku napisao neko iz agencije koja zakupljuje Jotu. Primećujem da na ovom forumu ima takvih slučajeva. Hvale se mesta, smeštaji itd...

Da se razumemo, Jota je vrlo pristojan smeštaj za uslove na Tasosu, samo je problem što su ti uslovi ispod kriterijuma čak i za apartmane koje sam iznajmljivao u CG.

Neobjašnjivo mi je oduševljavanje sa Tasosom kao da je neka vrhunska destinacija kad to nema veze sa istinom. Ljudi da li ste vi ikada letovali bar na Hrvatskom primorju??? Kako može samo priroda da bude jedini kriterijum kvaliteta neke destinacije? Slažem se da je priroda prelepa i da je more čisto, ali izvinjavam se, samo to nije dovoljno.

Turisti prljaju i druga letovališta pa tamo ipak postoje komunalne službe koje sređuju taj nered. Na Tasosu to ne postoji. Ako nešto neko baci, to jednostavno niko neće očistiti. Najbolji primer je Paradise beach, ispred dela gde se iznajmljuju ležaljke vlasnici čiste taj deo, ali zato tamo gde nema ležaljki sve je "divlje lepo" tj. neočišćeno i neuređeno.

Evo slikom da ilustrujem kako izgleda jedan deo netaknute prirode na tasosu u blizini tripiti plaže. Tripiti ćete prepoznati po "divnim" klizavim kamenim pločama u plićaku. Verujem da su turisti bacili onaj mermerni blok takodje. :D

tasos017.jpg

Izmenjeno (xalexas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da pojasnim, nisam iz agencije.

Svako ima pravo na svoj stav i misljenje i postujem to.biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ni ja nisam iz agencija a ipak imam lepo misljenje i o Joti i o Tasosou!

Prilikom uplate smo izricito zahtevali sobu u prizemlju objekta do bazena i to smo i dobili.

Studji jesu mali ali nam to ni najmanje nije otezavalo normalno funkcionisanje.

Nase 4 porodice su letovale zajedno i sa gazdom smo imali fenomenalan odnos, i to na pijatno iznenadjenje svih nas jer je ukupno bilo sedmoro samo nase dece uzrasta od 4 do 12 godina.

Jedan jedini put nas je zamolio, ponavljam najfinije i najkulturnije ZAMOLIO da deca nekoristre bazen od 14 do bar 16 casova zbog popodnevnog odmora ali vise na zahtev onog komsije baksuza istog onog koji je i zabranio prolaz do plaze preko svog placa.

Ninakakvo drugo "radno vreme" nismo upozoravani.

Po mom dolasku u vilu gazda, koji se inace zove Augusto, mi je pokazao put do plaze i tom prilikom upoznao sa vlasnikom kafica koji mi je odmah ponudio njegove lezaljke i suncobrane besplatno.

Toliko dobar odnos sa vlasnikom smo imali da nam je covek jedno jutro svakoj porodici doneo po kesu neke vrste sljiva iz svog vocnjaka!

Sitnica ali znaci!

I ja delim misljenje da su Grci dosta slicni Crnogorcima, Bog im je dao more i oni naprave po neku sobicu u blizini i dalje bas ih biriga za sve.

Medjutim Augusto je svako jutro pre 6 tu i do naseg budjenja ceo prostor oko vile i bazena je ociscen a lezaljke, suncobrani i ostalo slozeno pod konac. Kao sto ranije rekoh jedan od retkih kome je stalo i koji se trudi da sve izgleda maximalno profi.

Meni mojoj porodici i prijateljima koji su letovali sa nama za odmor najvise znaci upravo lepa priroda od mora preko ostalog a to smo upravo na Tasosu i dobili!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka