Sirkepa

Malezija - INFO

90 poruka u ovoj temi

Sad sam proverio plazu na kojoj sam bio i zove se pantai cenang,tu imas i hostel al ja nisam boravio u njemu,tako da ne znam ime i cene,al znam da ih ima na samoj plazi.Neocekuj previse sto se tice mora i plaza posle Boracaya,al je ostrvo geopark i ima se sta videti za to kratko vreme. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo me ponovo medju srbima... Elem, vratih se a da prethdno nisam ni pogledao sta ste mi pisali ovde jer sam imaoneke neocekivane i neplanirane situacije... da ne komplikujem previse na kraju je sve to ispalo dobro. Hvala svima koji su svojim savetima i iskustvima pokusali da moju avanturu ucine komfornijom i opustenijom... Nisam fasciniran ni Malezijom ni Filipinima ali je svakako iskustvo vredno paznje i kada malo dodjem k sebi napisacu koju rec vise i naravno odgovoriti na sva eventualna vasa pitanja... do tada pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo me ponovo medju srbima... Elem, vratih se a da prethdno nisam ni pogledao sta ste mi pisali ovde jer sam imaoneke neocekivane i neplanirane situacije... da ne komplikujem previse na kraju je sve to ispalo dobro. Hvala svima koji su svojim savetima i iskustvima pokusali da moju avanturu ucine komfornijom i opustenijom... Nisam fasciniran ni Malezijom ni Filipinima ali je svakako iskustvo vredno paznje i kada malo dodjem k sebi napisacu koju rec vise i naravno odgovoriti na sva eventualna vasa pitanja... do tada pozdrav!!!

[/quot

Dobrodosao,kad se odmoris kreni lagano sa pricom ,bas me interesuje al za pocetak navedi gde si sve bio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Maleziju sam posetio Novembra 2009 i tek sada pisem opis, sigurno sam zaboravio neke informacije ali potrudicu se da vam dolovim situaciju koja vlada tamo. A Foto Turu sam vec odavno postavio za ovu destinaciju. Klik na Link za FT.

Prvi razlog zasto idem u Kuala Lumpur je kako bih izvadio vizu za moju tada sledecu destinacija, a to je Tajland. Moram priznati da sam lepo iznenadjen od ovaj grad koji je na mene ostavio veliki utisak. Ostao sam 4 dana.

Pa da krenem polako sa pricom.

Malezija, zemlja u Jugoistocnoj Aziji, Kuala Lumpur njen glavni grad je moja sledeca destinacija.

Posle 6,5 sata leta iz Dubaija sa Emirates Airlines u njihovom udobnom avionu slecemo na aerodrome koji se nalazi usred plantaze sa palmama. Napolje nas docekuje sitna kisica koja zbog ekvatorijalne klime ovde je obavezna. I temperature je iznad 30 stepeni, zajedno sa visoku relativnu vlaznost. Od aerodrome da centra ima oko 60km. Mi se odlucujemo za taxi, dok postoji mogucnost i za high speed voz KLIA Ekspres koji ide non stop na relaciju KL International Airport – KL City Air Terminal (KL CAT). Voznja do centra grada ili tzv KL Sentral gde se nalazi KL CAT traje oko pola sata. Isto se moze doci do centra, busevima koi su uvek dostupni na aerodromu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1 Evro = 4.4 MYR (Malezijski Ringit)

1 US$ = 3.3 MYR

Kuala Lumpur je grad kule bliznakinje – Petronas Twin Towers, beton, staklo, visoke zgrade, uniformirana naselja, u poslednjih 15 godina Malezija i Kuala Lumpur dozivljavaju ekonomski razvoj.

Prvo nesto sto sam primetio pri ulazak u grad su bile Petronas Towers koje se nalaze u centru grada ili tzv Kuala Lumpur City Center - KLCC i vide se skoro iz svih uglova grada. Izgradjeni su 1998 godine, visoke su 452m i povezani su tzv Sky Bridge sa kojeg se pruza “Bird View” neverovatan pogledn na grad. Mora se doci ujutro oko 8 sati kako bi obezbedili kartu za Sky Bridge (karte su ogranicene). Na prizemlju (prvih 6 katova) se nalazi Suria shopping center koji vazi za najekskluzivnog shopping mall-a zato sto su zastupljeni svi svetski brendovi, ma raj za kupoholicare.

Smestamo se u lepom hotel u strogom centru grada, od hotelsku sobu imamo pogled na Kuala Lumpur Telecommunication Tower. Ovaj toranj visok je 421m i je niza gragjevina od Petronas Tower, ali posto se nalazi na brdo izgleda kao da je visa. KL Tower je otvoren za posetioce, ulaznica se placa 8 MYR i dobijate 3 karte. Jedna je za Formula Simulator, druga je za ulaz u mini ZOO koji se nalaze pre ulaza u toranj i treca karta je za ulaz na Observation Deck na vrhu tornja. Do njega se stize putem super brzim liftom. Sa vrha tornja se pruza neverovatan pogled na ceo grad. Takogje iznad observation deck nalazi se restoran.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno od mesta koje je jako interesantno za turiste je Batu Cave. To je Idijski hram koji se nalazi severno od Kuala Lumpur. Oko 20 minuta voznje taksijem. Ima 272 stepenika do ulaz u pecinu. Takodje atrakcija su majmuni koji se krecu slobodno. Posle lepo provedeno vreme ovde, upucujemo se u Park Peperuga.

Butterfly Park nalazi se bluzu Lake Garden i prestavlja malu tropsku prasumu gde slobodno zive vise od 60.000 peperuga. Park je otvoren svakog dana od 09:00 do 18:00 casova. Ulaznica kosta 18MYR i plus 1MYR za kameru ili foto aparat (ja nisam platio taj 1 MYR za moj aparat, pa nemorate te ni vi i niko vas nece proveravati) Kad krenete prema izlazu morate da prodjete kroz informativnog muzeja za insekte gde je predstavljeno kakve sve insekte zive na tom podneblju i na samom izlazu se nalazi radnja za suvenire od ovog Parka. U blizini parka se nalazi Park Ptrica (Bird Park) ali ja nisam imao vremena da ga obidjem, zato sto smo bili gladni i umorni. Odavde odlazimo u Shopping Mall Times Square u centru grada kako bi se odmorili uz kafu i rucak. E ovde otkrivamo da na 5, 6 I 7 sprata ovog Mall-a nalazi se najveci zatvoreni luna park Cosmo's World Theme Park. Ulaz se placa i to od ponedeljka do petka je 38 MYR a za vikend i praznike je 43 MYR.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle celodneno shetanje po KL vracamo se u hotel kako bi odmorili malo I opet izlazimo da vidimo sta nam nudi Kuala Lumpur od nocnog provoda. Otkrivamo ulicu u centru, gde su stacionirani mnogi restorani, barovi I diskoteke. Tako da nocni zivot je super. Jako mi se dopao Zouk Night Club.

Low Yat Plaza je shopping centar iskljucivo za tehnologiju, nalazi se u Bukit Bintang shopping Area. Ovo je najveci shopping center u Maleziji. ima nekolkiko spratova i zastupljeni su svi moguci brendovi.

Putrajaya je administrativni gradic koji se nalazi na pola puta izmedju aerodroma i Kuala Lumpura. Od Kuala Lumpur ima oko 25km i ovo mesto koje je izgradjeno/gradi se na povrsini od 5000 hektara. Projek za izgradnju ce trajati 20 godina, do sada su prosle samo 9 godina i skoro svi radovi su zavrseni. Gradic je opkruzen vestackom jezeru (Putra Lake)

Ideja je da se cela njihova administracija, vlada i skupstina prebace u ovaj gradic, kako bi izbegli svakodnevne guzve u Kuala Lumpur.

Sve gradjevine su strateski postavljene oko vestackog jezera, tako da kad posetioci krstare brodicem imaju panoramski lep pogled na sve gradjevine

Mesta koja treba da se posete u Putrajaya su:

- Putrajaya International Convention Center gde se odrzavaju skupovi i konferencije na drzavnom nivou, nalazi se na jedno brdasce odakle se pruza pogled na Putrajaya.

- Putra Dzmija zato sto je jedna od najmodernije dzamije u svetu, Dizajnirana je u Malezijskom, Persijskom i Arapskom stilu i ima 116m visoko minaret.

- Perdana Putra Complex, je radna prostorija premijera Malezija

- Kompleks/rezidencija gde zivi kralj Malezije, izuzetno lepo sredjeno dvoriste u tradicionalnom stilu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aleks je sve lepo napisao i slozicu se sa njim . Dodacu da je Bird Park totalno cool mesto i mislim da ne treba da se zaobidje ukoliko se boravi u Kuali Lumpur. Batu Caves su super ali za razliku od ostatka Malezije , tamo je tako priljamo..mada nije za cudjenje jer je Indijski hram u pitanju a gde su oni tu je i haos :)

Ja sam bila na ostrvu Penang koje mnogo toga moze da pruzi ..daleko vise nego KL ....U Kl glasam za Bird Park , Batu Caves, Nacionalnu dzamiju -najvecu u jugo istocnoj Aziji...i nezaobilazan fish pedicure :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni ce trebati dva ulaza u Maleziju, ali nemam vremena da cekam na multi vizu. Krecem sa jednokratnom vizom i pitam vas da li znate ili da li ste vadili malezijsku vizu negde u zemljama okruzenja nakon 10-15 dana od predhodnog boravka u Maleziji?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Bangkoku i Jakarti mozes da izvadis Malezijsku vizu pod uslovom da ti je prethodna koju imas u pasosu ponistena.. Treba proveriti ali je vrlo izvesno da je ovo izvodljivo i u Singapuru!

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za odgovor ali ne razumem sta znaci, u ovom slucaju, ponistavanje vize? Ja konkretno bih zeleo da iz KL idem u Sri Lanku (pri ulazu u Maleziju iz Singapura bi mi ponistili vizu) i hteo bih da se vratim u KL i dalje letim za Kairo (nasao sam odlicnu kombinaciju odn. cena/vreme). I za taj drugi ulaz bi mi trebala viza. Tu drugu vizu bih trebao da vadim u Colombu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mozda iskacem iz teme foruma, ali zanima me gde si se nasao informacije o Sri Lanci. Mi planiramo da krajem godine idemo u Indiju i na kraju putovanja da odemo nedelju dana na neku od plaza na Sri Lanci ali nisam nasao neki nas forum o tome. Da li si vec bio na Sri Lanci i da li imas mozda da mi preporucis gde se ide, koje plaze su dobre. Mi cemo sigurno obici glavni grad Kolombo i otici na jugozapad ostrva.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za odgovor ali ne razumem sta znaci, u ovom slucaju, ponistavanje vize?

Za sada saznah ovo sa site ministarstva Malezije za emigraciju, u vezi tranzitne vize:

TRANSIT VISA

Issued to foreign nationals who require a visa to enter Malaysia on transit to other countries. Foreign nationals on transit without leaving the airport precincts and who continue their journey to the next destination with the same flight do not require a transit visa.

www.imi.gov.my/index.php/en/services/visitors/visa/types-of-visa

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala za odgovor ali ne razumem sta znaci, u ovom slucaju, ponistavanje vize?

U tom slucaju nemoj da brines smajl.jpg

problem je u tome sto kao sto svi znamo, Malezijska ambasada nam daje vize samo sa jednim ulazom i ti ne mozes u nekoj usputnoj destinaciji da dodas jos jedan ulaz jer imas vazecu vizu u pasosu, ali ako si vec usao i izasao iz Malezije onda nije problem da je dobijes u Colombu.

I da znas da nije moguc nikakav tranzit(da ti ne treba viza) u Maleziji, cak i da imas vezane letove.

Sa kojom kompanijom letis izK.L-a za Kairo i koliko para biggrin.jpg(dobra kombinacija)

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovako izgleda putesestvije:

Air Egypt

Budimpesta

Cairo

Bangkok

(Ovde neki let do Kuala Lumpura, verovatno iz Pukheta,) Air Asia ili neko drugi

Ovde sam hteo da ubacim Singapur ali bih ionda mora u Maleziju avionom jer, po mom saznanju u Maleziju se moze uci jedino avionom)

Kuala LUmpur

Colombo

Kuala Lumpur

Cairo (par dana u Cairu)

Budimpesta

Viza za Tajland (besplatna) i viza za Maleziju (ovde u Budimpesti caa11-2Evrova) i

ponovo viza za Maleziju u Colombu.

I viza na aerodromu u Cairu, 10 Evrova.

Izmenjeno (pedjalon)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25912
    Ukupno tema
    863259
    Ukupno poruka