Sirkepa

Malezija - INFO

90 poruka u ovoj temi

Mogao bi prvo da proveris u Beogradskom predstavnistvu Malezijske ambasade oko tog ponovnog trazenja vize u inostranstvu.Tako bi ti bilo najlakse.Jer mozda postoje neka pravila.A inace osoblje je jako ljubazno,i razgovor bi mogao i telefonom da obavis.

U Zagrebu je viza za Tajland jedan ulaz 25e,dva ulaza 50e,tri ulaza 75e.Kazu da se cak i postom moze poslati za vizu u Zagreb,ako se dogovorite.Moguće je dobiti i multiple vizu na 6 meseci, ali opet na svakih mesec dana se mora izaći iz zemlje -"visa runs".

Konzulat Kraljevine Tajland Gundulićeva 18/IV 10 000 Zagreb HRVATSKA; +385 1 4830359

Ovde agencije uzimaju proviziju od 25e,tako da je to dodato na cenu,znaci 50-75-100e.Rade u Gea toursu.

Cejlon,hvala na shoping odgovoru rolleyes.gif .Nije nam prevashodan shoping,ali kad smo vec tamo bilo bi zaista steta i tu stranu ne iskoristiti.Mada,kao sto si jednom prilikom i napisao ,za to je malo i 5 dana plezko.jpg .Mi se nazalost,oprastamo ovog puta od ostrva u Maleziji,ne moze se sve uklopiti u tih 35 dana.Jeste bila velika zelja,stvarno je sve prelepo,ali Tajland-KL-Singapur-Kambodza je bio prvobitan plan,pa ostalo ide nekom drugom prilikom.

E da ubacili smo i Malaccu-ipak,kad vec idemo KL-Singapur biggrin.jpg

Mili,super za post o ostrvima,svakom ce biti od znacaja.Nekom sada-a nama za godinicu wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitao sam osoblje malezijske ambasade za dodatno vađenje vize "na terenu". Službenica nije znala odgovor ali misli da mogu da dobijem vizu. Bilo bi lakše kada bih znao da je to neko već uradio.

U međuvremenu su cene u Gea-i otišle na 55-80-105.....

odgovara mi ta multi viza jer planiram da na tajlandu budem 32 dana (uključujući i odlazak u Kambodžu i Laos. Rado bih otišao i u Mjanmar da vidim hramove u Baganu).

Da li znaš cenu za multi vizu?

Hvala puno na odgovorima

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto koliko znam ljutko.jpg ....pre samo manje od mesec dana cena u Gei je bila kao sto i napisah,neverovatno......znaci svuda udarila fin.kriza plezko.jpg .

Pokusacu koliko vec sutra da saznam neki info iz konzulata.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hm... eto ja sam i dalje pun pitanja... neka mi jednostavno dodju citajuci vase postove... neko pominje Malaccu... sta je to tamo vredno paznje? Ako jeste prosvetite me da i ja stavim jos jedan stop na trasi :) Druga stvar koja me zanima je ta da li u NP Taman Negara mogu da se vide orangutani, ako je odgovor NE sledece pitanje je gde mogu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam da li u NP Taman Negara mogu da se vide orangutani ali kao što je već, čini mi se Ljubče pomenuo, postoji Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre blizu Sandakana na Borneo-u... http://www.orangutan...itation-centre/

verujem da ima još mesta u Maleziji na kojima se mogu videti orangutani....

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nema nista od toga... tj. ja ne mogu stici i na Borneo smajl.jpg tako da mi treba info ako neko moze da mi da gde ove zverkice jos mogu da se vide ako ih vec u NP Taman Negara nema... takodje mi niko nije odgovorio sta ima za videti ovom NP...

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malaka je istorijski Portugalski grad,nekada vazna trgovinska raskrsnica izmedju istoka i zapada.Vredna je posete kad si vec u blizini;).Konacno dugo najavljeni let niskobudjetne avio kompanije Air Asie London-Kuala Lumpor pocinje sa letom od marta.Karte su vec u prodaji,i mogu se naci za 500 e povratna.Tu treba dodati vizu za U.K i jeftini let recimo iz Zagreba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Mili za opis Penanga,tako si nam priblizio razliku izmedju 2 ostrva,na pravi valjani nacin.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo jos jedno pitanje za Cejlona a i za ostale koji imaju odgovore naravno... Situacija je sledeca: ja za Maleziju imam 6 ili mozda 7 dana od toga mi 2 dana otpadaju na KL i jedan na Malacu sto znaci da mi ostaje 3 dana koje bih zeleo da provedem u NP Taman Negara! Da li su 3 dana dovoljna za ovaj NP ukljucujuci i put naravno? Cime se stize do tamo najbrze i zna li ko kako izgleda taj red voznje, duzina puta, cene, itd? Sta se u tih par dana tamo moze videti i ima li smisla ova kombinacija? Ako neko ima ideju kako kvalitetnije da potrosim ova 3 dana u Malzeiji vrlo rado cu razmotriti... Obzirom da u Maleziju stizemo nakon tri sedmice na Philippines mislim da ce nam mora biti preko glave pa bih radije da vidim malo unutrasnjosti ali kao sto rekoh svaki dobar predlog je prihvatljiv a za sada mi ova TamanNegara dobro zvuci... Obzirom da mi je ostalo vrlo malo vremena do polaska molio bih da mi blagovremeno odgovorite i na taj nacin jos malo pomognete...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slobodno mozes da prosiris na 4 dana,jer 2 dana za K.l i obliznju Malaku je dovoljno,a kako nisam bio u Taman Negari ,ne mogu adekvatno odgovoriti.Treba imati u vidu da dolazis sa Filipina i da ti je mora dosta,te bih tu dao prednost Georgetown ,tj kopneni put do ostrva Penang(nisam bio,al to je prilika za razgledanje unutrasnjosti),a mi se vidimo pre nego odes,kako smo se dogovorili sa Mikijem i Ljubcetom :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pazljivo procitaj sta treba videti u K.L,jer ces tako ustedeti na vremenu i dobiti na drugoj destinaciji vise vremena(Taman Negara ili Penang),koristi metro obavezno,a uzmi bus za Malaku a ne voz jer ne ide direktno za Malaku vec do jednog mesta odakle ima 30 km do Malake.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drustvo, treba mi info ali BRZO!!!! evo javljam se sa "terena", trenutnoo sam na Philippines, tacnije na Boracayu a sutra palim za Manilu i vec prekosutra sam u KL. Doslo je do male promene u planu i programu tako da iznenada imamo 3-4 dana za Langkawi ostrvo i uzeo sam karte a nemam pojma apsolutno nista, cak nemam ni LP za Maleziju... znaci treba mi brzo odgovor gde da se najbolje smestim i kako o tamo da stignem od aerodroma kao i to kako najkvalitetnije da potrosim tih par dana na ostrvu a da to ne bude samo plaza... hvala unapred svima koji mogu i imaju dobre volje da nesto napisu na ovu temu!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da nisi uzeo karte za Langkawi predlozio bih ti da odes to Taman Negare najstarijeg nacionalnog parka u Maleziji. Na ovoj stranici imas uputstva kako da se prebacis sa aerodroma do centra grada: http://www.world-airport-transfer.com/airp...r_city=Langkawi

Planirate li nocenje u KL?

Izmenjeno (Nonamed)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uzmi taxi,nije skup,i idi na severnu stranu gde je Andamansko more,jer su tamo lepse plaze i more,na zapadnoj strani voda je zelena,ko reka,plaze lepe al more nista narocito.Obavezno idi na vodopade koji su na zapadnoj strani,i popni se gore na onih ,cinimi se 7 bazena.Pored vodopada i prirodnih bazena je cable car,odakle puca pogled na okolinu.Sam grad je bezveze,i skoro da nemas dobro mesto za klopu.Ja sam bio na zapadnoj strani gde je glavna plaza(zaboravio sam ime),mnostvo prodavnica i restorana i na kraju te setalisne zone zatvoreni akvarijum.Na pocetku ulice imas najbolji riblji restoran,prepoznaces ga tako sto je uvek fuliran,to ti je moja preporuka za klopu.Uzmi mi magnet za frizider sa znakom Langkawi :D .Iz K.L imas na svakih pola sata buseve AIR ASIE,po ceni od 8 mr,putuje se do sat vremena,kad je spic i do sat i 15 m.Pozdrav

Izmenjeno (CEJLON)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirkepa, poslao sam ti PP, pa ako mozes uloguj se da je procitas :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25547
    Ukupno tema
    849304
    Ukupno poruka