Sirkepa

Malezija - INFO

90 poruka u ovoj temi

Mozes u Maleziju da udjes kopnenim putem i iz Thailanda i iz Singapura... i obrnuto, jedini problem su znaci viye koje moras blagovremeno da resavas po ambasadama negde u regionu jer iz Evrope najcesce stizes sa single vizom, ali o tome smo vec pisali...

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sirkepa, ako je takva situacija na terenu da se moze uci kopnenim putem - to je dobro. Medjutim ja sam dobio info i malezijskoj ambasadi i na netu tj. zvanicnom site IO da se sa srpskim pasosem moze uci samo preko zracnih luka. Na osnovu predhodnih informacija kupih avionske karte, jbg mogao sam proci jevtinije...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kojim hotelim/hostelima ste spavali po Maleziji i po kojim cenama? Tamo cu biti od 12 do 20 jula. Ovog puta, na zalost, bez Bornea.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jbg... kasno videh ovaj post tako da nema svrhe da kucam bilo sta verujem da si se vec snasao te da imas ok vreme na putovanju... Ja sam malo skitao po Evropi pa nisam pratio bas forume ali... ok, u svakom slucaju cekamo te sa svezim informacijama iz ovog dela sveta!

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

treba mi pomoc! :) bicu u maleziji (kuala lumpur i langkawi) u januaru nekih desetak dana pa mi trebaju sve informacije pocev od vremenske prognoze za to doba godine :), cena hrane, smestaja, kako najbolje da se prebacim do ostrva, sta treba da se obidje... za ostrvo me zanima kakve su plaze. procitala sam da je najbolje na severu ostrva pa me zanima koje tacno mesto.. i najvise bi mi znacilo da mi preporucite neke jeftine hostele ili guest house-e...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posluzite se opcijom "Pretraga"

Ima dosta vec napisanih informacija, na ovoj temi ali i na ostalim temama.

Npr:

Malezija, Borneo i Filipini

Filipini, Malezija (Borneo), Tajland, Singapur, Kambodza

Sulawesi od raja do ...

Nova tura stari vodici

Kambodza info

Tropska ostrva

Tajland info

...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nasla sam neke stvari i na tim temama, ali glavno mi nedostaje. :)

smestaj neki konkretan predlog i u koje mesto ici na ostrvu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja se nesto zapalih za Maleziju. Procitala sam malo o Maleziji, kao i svaki post ovde i pogledala foto ture i sada mi se jos vise ide.

Ono sto me zanima jeste rade li je nase agencije (ja nesto nisam primetila), u koje doba godine je najbolje da se ide (ja bih da idem na more pa da uz to uklopim i obilazak znacajnijih stvari)? Da li je to uopste dobra ideja, ici tamo na more, sta mogu ocekivati od plaza i hotela prvenstveno, posto sam cinjenice (istorija, kultura i sl) vec delimicno prostudirala?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam pojma da li neka nasa agencija ima Malezijuu ponudi, pretpostavljam da je ima Kon Tiki ali ako vec mislite da idete preko neke agencije na ovakvu destinaciju onda vam je samo jedno bitno da spremite punu vrecu novca i da ne mislite nista vec ce to drugi raditi za vas... Elem, ako ipak resite da kao sav "normalan svet" smajl.jpg putujete individualno onda bi mogli samo malo konkretizovati pitanja i dobicete sigurno bezbroj korisnih informacija a verovatno vecina odgovora na Vasa pitanja vec postoji na ovom topicu samo treba iscitati sve od pocetka... Kada je u pitanju vremenski termin treba imati u vidu da su ovo tropi i da generalno samo treba izbeci monsune sve ostalo je prihvatljivo i podnosljivo a kako je ovo velika zemlja onda ni monsunski period nije u svakom delu zemlje u istom periodu pa onda kad god da odete bice moguce da nadjete deo zemlje u kojem se moze uzivati... Ne znam sta preferirate na odmoru ali ono sto necete naci u Maleziji to je sve ono zbog cega se ide na Thailand... dakle bahanlije, alkohol, droga, zurke na plazi, itd... Ali je ovo takodje vrlo atraktivna destinacija za ronjenje, cak se moze reci najzanimljivija u ovom delu sveta... ima bezbroj rajskih ostrva, fantasticni Borneo sa tropskim kisnim sumama, nebrojano puno autenticnih vrsta zivotinja i biljaka, neobicna plemena, mesavina raznih kultura i religija... podjednako interesantna i istocna i zapadna obala... Ultra moderan Kuala Lumpur, skoro evropska Melaca, divlja Taman Negara... Malezija je zemlja u koju se vraca tako da sam siguran da ce svako pronaci nesto za sebe i po meni je definitivno u top 10 destinacija na planeti!

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka sto se tice Malezije je definitivno Pulau Perhentian bar na par dana.A slazem se da Malezija spada u top destinacije,bar po mom ukusu.Postavio sam i par slicica u foto turu sa PP pa mozete pogledati koga zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja za par dana krecem na put a na PP cu biti pocetkom februara, kako sada stvari stoje imacu oko 7 dana na raspolaganju pa se jos uvek dvoumim oko nekih detalja jer nije bas sezona ali... Koliko dugo ste vi bili na PP, na kom ostrvu ste bili smesteni i koliko ste placali smestaj? Imas li neki konkretan savet - predlog sto se tice PP?

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bio sam na oba ostrva i na malom,i na velikom.Sto se tice smestaja placao sam 25e sobu u julu.Na velikom ostrvu preporucujem Abdul chalet,a na malom Petani beach.Oba ostvra su dosta mirna i moze suzivati uglavnom samo u plazama i ronjenju,tako da planiras ostanak u zavisnosti koliko te to zanima.Ako imas neko konkretno pitanje tu sam.Pozz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pocetak februara i nije bas sezona tako da sto se tice cena moguce da bude i nesto jeftinije... kapiram kog tipa su ova ostrva i naravno da ce mi posle cele avanture prijati malo izlezavanja na pesku i snorkanja... Kako stoje stvari sa nekim osnovnim stvarima na ostrvima, prodavnice, hrana, cene, struja, mozda net? Kako da rasporedimo vreme od tih 6-7 dana... tvoje misljenje da budemo malo na jednom malo na drugom ostrvu ili da se smestimo na jednom pa da camcima prelazimo i obilazimo... kakve su cene tih transfera? Nesto posebno na sta bi se trebala obratiti paznja ili cega se treba paziti? Nesto sto se ne sme propustiti?...

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bio sam na oba ostrva i na malom,i na velikom.Sto se tice smestaja placao sam 25e sobu u julu.Na velikom ostrvu preporucujem Abdul chalet,a na malom Petani beach.

Sirkepa srecan put i mirno more na ovim prelepim plazama!

Pulau-Perhentian-Map.jpg

09804%2020060217%201320-44%20Pulau%20Per

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice prodavnica njih na ostrvu gotovo i da nema,tj. na oba ostrva,osim par klasicno turisticih prodavnica sa suvenirima,sokovima...tako da je i ishrana vezana za restorane u okviru smestaja,doduse hrana nije posebno skupa,a odlicna je.Neta ima skoro svuda,a struje zavisno od smestaja negde 24h,a negde nema od 11h do 18h,mada tad nesto nije ni potrebna realno. Sto se tice ostrva,mozete biti par dana na jednom,par dana na drugom,a vec pomenuti smestaj iskreno preporucujem.Transferi camcima su od 10 do 30RM u jednom pravcu,tako da to i nije tako jeftino ukoliko se cesto vozite.Na malom ostrvu Petani beach ima najbolju plazu,na tom delu ostrva su samo 5 bungalova i restoran,svaki bungalov ima svoj kajak,a plaza je koralna odlicna za snorkeling.Nicega posebno se ne treba paziti na samom ostrvu,jer bar mi stvarno nismo imali nikakvih problema.Jedino u zavisnosti odakle idete do Kuala Besuta,treba se dobro cenkati za taxi,isto kao i za speedboat od Kuala Besuta do samog ostrva,posto su cene koje su nam nudili i one za koje smo mi isli drasticno razlicite:)Ako jos nesto treba tu sam.

P.S Cini mi se da je gornja slika od ljerke bas plaza ispred abdul chaleta.

Pocetak februara i nije bas sezona tako da sto se tice cena moguce da bude i nesto jeftinije... kapiram kog tipa su ova ostrva i naravno da ce mi posle cele avanture prijati malo izlezavanja na pesku i snorkanja... Kako stoje stvari sa nekim osnovnim stvarima na ostrvima, prodavnice, hrana, cene, struja, mozda net? Kako da rasporedimo vreme od tih 6-7 dana... tvoje misljenje da budemo malo na jednom malo na drugom ostrvu ili da se smestimo na jednom pa da camcima prelazimo i obilazimo... kakve su cene tih transfera? Nesto posebno na sta bi se trebala obratiti paznja ili cega se treba paziti? Nesto sto se ne sme propustiti?...

Izmenjeno (Nikolav11)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka