mirarbi

PALEOKASTRICA

139 poruka u ovoj temi

Vrlo sam zainteresovana da sledece letovanje (2006.) provedem na Krfu u PALEOKASTRICI. Medjutim, vrlo malo beogradskih agencija ima ponudu bas za to mesto. Koliko sam uspela da vidim, u ponudi su samo Hotel „Paleokastrica“ ****, koji je za moje prilike nesto malo skuplji, i depadans Hotela „Apollon“ **+.

POTREBNE SU MI INFORMACIJE IZ PRVE RUKE, OD VAS KOJI STE LETOVALI BAS U PALEOKASTRICI.

Interesuje me da li ovo mesto ima dovoljno vanpansionskih sadrzaja – marketa, pekara, poslasticarnica, prodavnica, taverni, restorana?

Ima li uredjeno i uvece osvetljeno setaliste?

Postoji li redovna autobuska veza sa gradom Krfom i ostalim poznatijim mestima na ostrvu? Kako se krecu cene autobuskog prevoza?

Cini li vam se da ovo mesto ima sve sto je turisti potrebno za tih desetak dana odmora ili je pre za jednodnevni izlet?

Narocito bi mi znacili utisci nekoga ko je odseo u depadansu Hotela „Apollon“. Na Internetu sam nasla zvanicnu prezentaciju ovog hotela i sve izgleda super, ali, naravno, oni predstavljaju glavni objekat hotela, a ne depadans. Osim toga, ja ne verujem puno nasminkanim web prezentacijama ili brosurama turistickih agencija. Iskustva vas koji ste neposredno tamo bili, mnogo su mi znacajnija i presudna u odabiru odredista i smestaja.

U vezi depadansa Hotela „Apollon“, interesuje me sledece:

- Da li se nalazi tik uz hotel?

- Da li su OK. sobe? Pristojan namestaj, frizider, klima uredjaj, terasa (ali ne u prizemlju), mozda pogled na more?

- Da li ste bili zadovoljni hranom u hotelskom restoranu (u ponudi je polupansion – dorucak i vecera)? Vredi li placati polupansion u ovom hotelu?

- Imate li nekih zamerki na depadans hotela (buka, prljavstina, bube i slicno)?

Ne mozete ni da zamislite koliko bi mi vasi odgovori znacili.

Unapred HVALA svima vama koji mi odgovorite na ova pitanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kakav mi je odgovor na jednom drugom forumu, na isto ovo pitanje, poslao jedan od korisnika:

"Ja sam bio prosle godine bash u Paleokastici i to u Apolonu ( u depadansi hotela) .

Znaci dobijash informaciju sa lica mesta , ovako

1.KRF je predivan , obavezno ici !!! Brdovit shumovit ,maslinjaka mnoshtvo , idealna klima dando 30-32 , noc svezij anego inache na moru...Cene ok_2-3 eura piche

2.Hotel ok , hrana takodje , osim ako nisi ekstremna u prohtevima i kolicinama

3.Plaze u Paleokatrici jedne od boljih i lepshih na celom ostrvu .

4.Voda -LED ,karakteristicno za Paleokastricu , ali zato je vode neverovatno cista , prozirna i nije toliko slana, a sve je to verovatno posledica brojnih podvodnih izvora slatkovodne vode .

5.Nocni zivot _nema_tragedija.2-3kaficha i to ti je bingo

6.Bez RENT A CAR-a ne pomisljaj da idesh na Krf .Cene su od 24-30 eura dan za manja kola.Skuteri oko 15

7.Obavezno obidji manastir u Paleokastrici ( ja inache nisam neki simpatizer istih , ali ovaj je neverovatan)

8. Ja sam obisao skoro celo ostrvo i mogu ti reci da je obala na kojoj je Paleokastrica lepsha , a ova gde su Dasija , Barbati i Krf zivlja i puna kaficha .

9.u Kasiopiju sam bio na 2 sata i mnogo je lepo mestashce , mala luka sa dosta kaficha i restorana , urbanizovano i interesantno , i prilicno se razlikuje od ostalih mesta na Krfu

cisto po polozaju. Ne znam shta se uvece deshava ali preko dana je skroz simpaticno .Preporuka !

10. Glavni grad Krf predivan , i neponovljiv . Obavezno obichi i stari i novi deo grada . Treba ce ti 2 dana , da sve obidjesh .

11.Dasia , Barbati , Ipsos , i sam jug Krfa sa te strane nishta specijalno , ali zato sa kontra strane ima jedno mesto Agios..(?) koje je na jezeru i koje je za surfere i nudiste idealka .dugacka peshcana plaza nekih 2-3 km sa vetrom i talasima .Obichi obavezno!

12.Blizu paleokastrice ima mala plaze Mirtiotisa ( pola plaze nudisti pola strejt) prelepo , okruzena stenjem i cetinarima , ali ose ubijaju

13. I ima sa te strane josh jedna plaza koja je vredna pomena Glifada _dugacka peshcana plaza sasvim ok .

Pored puteva kroz brda do plaza obavezno pazari vino i maslinovo ulje , jeftino a dobro!

Toliko za ovaj put , nadam se da sam uspeo da ti docaram prednosti Krfa , dodushe malo konfuznije zato shto zurim ahocu sve da ti ispricam.

Zaboravih reci za Aqua park (25 e dan , posle 15_15 eura) odlican , veliki i lepo sredjen."

Hvala mu na odgovoru!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u Paleokastrici bila u prolazu, znaci na par sati, usred jula meseca i mogu da potvrdim da je voda tj. more zaista mnogo hladno za moj ukus. Jeste bistro i cisto, ali bre hladno, ne moze da se pliva ni pola sata ha, ha.....Sta da radim kad ne volim takvo. Glifada je poznata po velikoj plazi i tu se radi o otvorenom moru, znaci talasi su uobicajena pojava. I opet temperatura mora nije zadovoljavajuca.

Mislim da je zaista luksuz uzimati sobe sa klima uredjajima jer su noci na Krfu vise nego prijatne za dobro spavanje, a danju.....pa necete valjda da sedite u sobi, ha, ha....Za kretanje po samom ostrvu jedino resenje je rent-a-car, gradski prevoz zaboravite, jedino ako hocete da se mucite, a valjda cilj odmora nije to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, sta je jos, na jednom drugom forumu, o Paleokastrici napisao covek koji je proslog avgusta bas tamo letovao, a koga sam gore vec citirala (njegovi odgovori su oznaceni plavom bojom):

1.Kazes da je voda na plazama Paleokastrice „ledena“. Da li je to izrazeno u tolikoj meri da se gotovo i ne moze uzivati u kupanju i moru?

"Pazi mi kad smo bili (sredina avgusta) nekih 7 dana je bila prilicno hladna voda. Velika vecina se nije kupala uopste, mi jesmo jel nam ne smeta toliko, ali iskreno govoreci voda nije za vodene sportove. Kazu ljudi da je to karakteristicno za Peloekastricu. Ali vredi bar doci jedan dan da vidis koliko je cisto, prozirno i prelepo, a pre svega mirno - nema talasa i plima i oseka su neprimetne, kao na jezeru!!!"

2.Kazes da je nocni zivot „tragican“. Vidi, mene kafici i diskoteke i ne interesuju. Dovoljno mi je da postoji uredjeno i nocu osvetljeno setaliste, da ima turista (ne preterane guzve, ali da nije pusto), dobar izbor restorana i taverni, po koji fast-food lokal za giros i pizzu za usput, neka poslasticarnica, pekara i to je to. Uopste ne mogu da zakljucim na osnovu fotografija Paleokastrice, da li je to neki manji gradic, da li ima kuca, ulica, restorana, prodavnica, setalista ili su to samo dva, tri hotela i desetak kuca u brdima?

"Pa sad nesto ima nesto ne ... Setaliste ne, turista da, par kafica, par taverni sa grckom muzikom, fast-food jok, poslasticarnica ne, kao i pekara! Mesto je razvuceno duz obale koja je razudjena, i koju povezuje mini magistrala koja se zavrsava u Paleokastrici kod hotela Apolon. Znaci kad krenes od Apolona shetas duz asvaltiranog puta koji doduse negde ima stazu negde ne, usput imas po neku tavernu ili kafic, ali prilicno pusto i neaktivno nocu. Ima dosta stranaca, Italijana, Engleza i Nemaca i svi su ok. Nema divljanja i frke kao u Ipsosu npr. Ima mnogo lep kafic na pocetku mesta (suprotno od Apolona) "Lava bar", koji je izgradjen u stenama u fantasticnoj uvali, ali imas da sipcis do njega nekih 40 tak minuta ..."

3.Ne bih volela da mi se desi da imam dobar hotel i hranu i lepu prirodu okolo, a da nemam nista drugo – tj. da ne mogu da se kupam zbog ledene vode i da kad padne mrak moram da sedim u hotelskoj sobi jer napolju nema nicega, ni ljudi, ni desavanja, vec samo sumovitih brda u mrklom mraku. Da li je tvoj utisak da se upravo ovako nesto desi onom ko tamo odsedne?

"Pazi nama je bilo ok. jer smo drugu polovinu smene iznajmili kola pa smo obilazili ostale plaze, inace bi verovatno svisli samo u jednom mestu . Mozes da se shetas par dana, sednes u tih par kafica, popijes pice, ali dosadice ti vrlo brzo, veruj."

4.Postoji li redovna autobuska veza Paleokastrice i drugih mesta na Krfu. Nemamo vozacku dozvolu, pa ne bih da mi se desi da ne mogu da mrdnem odatle.

"Imas vezu samo do Krfa (glavnog grada). Prvi polazak oko 9h, poslednji 18h iz Krfa. A Iz Krfa imas za sva ostala mesta. Ali umeju da budu velike guzve kad se vracas u Paleokastricu."

5.Vidim na fotografijama da su sve te plaze u Paleokastrici zapravo uvale okruzene visokim brdima. Da li ta brda posle podne brzo zaklone Sunce, pa plaze ostanu u hladu?

"Ne Sunce ti je celog dana do kasno popodne, a oko Hotela Apolon imas dve manje i jednu uslovno vecu plazu."

6. I jos samo nesto - Tvoj generalni utisak, da li je odsedanje u Paleokastrici bio promasaj i da li pre treba izabrati Kasiopi ili neko trece mesto?

"Meni je bilo super i ponovicu KRF sigurno. Mozda bas ne ove godine, ali najbolje da kontaktiras jos nekog pa da uporedis. Meni se Kasiopi bas svideo jel je nekako ususkano i simpaticno mesto sa malom marinom i lepim jedrenjacima oko kojih su poredjani kafici i restorani, ima neki smek. Ali mi smo tu svratili u toku dana, popili pice i nastavili dalje. Jos nesto sto moze biti bitno, to je jedno od retkih mesta koje izgleda umiveno i sredjeno, kao i glavni grad. Naime Krfljani nisu bas neke pedanterije, to cete i sami videti. Ostrvo je malo zapustenije nego sto bi inace ocekivali od ostrva koje je preplavljeno turistima sa zapada. Ali sve to izgleda bozanstveno sa svim tim nedostacima i neverovatnom tisinom i mirom."

Dakle, mogli bi da zakljucimo da je priroda Paleokastrice predivna, ali da je voda na plazama hladna i da nocnog zivota i nema. Pa kome ne smeta, nek izvoli.

Mozda neko od vas ima drugacije utiske o Paleokastrici? Podelite ih sa nama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iznad palekastrice postoji zamak koji se obavezno mora obici. Tog dana kada sam ja bila padala je sitna kisa i voda je bila super, cak sta vise toplija nego u Kassiopiju. Kada smo hteli da kupimo sok , pola km smo prepesacili dok smo nasli prodavnicu i tu je bilo za 30-tak % skuplje nego drugde. To vazi za sve. Papreno mesto. Sreli smo neke Novosadjane koji su tu letovali i kazu da je potpuno mrtvo cim padne mrak. Nema setalista, nema radnji 2-3 fast-fooda koji uvece ne rade. Paleokastricu obavezno obici, kao i amak Paleokastro, ali samo na 1 dan. Letuj u Kassiopiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam letovao u Paleokastrici, ali sam je obisao u okviru jednodnevnog izleta. Sve sto je receno, tacno je! Voda je cista, ali i Drina je cista, zar ne? Izuzetno hladno u sred sezone!!!. Sto se tice mesta, nisam primetio da ima bilo kakve "sadrzaje". Ne znam o kojoj agenciji je rec, ali ako je ona koja se predstavlja kao slovenacka, ne znam sta da kazem - imao sam ocajna iskustva sa njima. Ukoliko ipak odete, obavezno kolima ili najam istih.

Moj licni stav: ima mnogo lepsih (i toplijih B) )mesta u Grckoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilikom odluke gde da se letuje čovek mora da zna šta želi.

Ono što Krf izdvaja od ostalih destinacija je to što tamo može da se ode i u maju i u oktobru i da se provede odlično. Svako mesto, seoce ima ponešto zanimljivo. Ponoviću moj stav od ranije:

Krf je odlično mesto za aktivni turizam. Ko želi sunčanje i kupanje u toplom moru po ceo dan i uveče da prošeta pored mora, mislim da ima i boljih destinacija.

Mi smo u Paleokastrici proveli jedan dan i mislim da je voda hladnija od ostalog dela ostrva, ali smo zato iz ovog mesta krenuli brodićem na obilazak okoline i verujte mi voda je toliko čista i lepa da čovek želi da se okupa iako je hladnija, stajali smo na nekoliko plaža gde je pristup moguć samo sa mora i doživljaj je fenomenalan.

Zaključak: Krf preporučujem za mlade i parove bez male dece, koji će iznajmiti motor za 8 EUR dnevno i svaki dan otkrivati deo po deo ovog prelepog ostrva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio na krfu tri puta. dva puta u junu, jednom u sept. što se paleokastrice tiče, ubedljivo najlepši i najraznovrsniji deo po pitanju krajolika - šest ili sedam zaista sjajnih uvala između stenovitog krajolika. voda zaista hladna u junu, ali to generalno važi za celu zapadnu obalu u junu - liapades, glifada, ermones, pelekas... u septembru voda bila skroz ok, čak se o moj klinac od 2.5 godine kupao bez problema. budući da nisam bio smešten u paleokastici, ne mogu ništa da ti kažem o noćnom životu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Ljetujem sa društvom ove godine u Paleokastrici od 25.7.Interesuje me ima li tu rent-a-car agencija ili auto moram iznajmiti u nekom većem mjestu?

Izmenjeno (Improvizator)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima. Paleokastica nije uopste mala. Meni je to jedno od najdivnijih mesta na Krfu.

Vidis koliko kola i svega :)

DSCN2867.jpg

DSCN2868.jpg

DSCN2880.jpg

DSCN2869.jpg

DSCN2871-1.jpg

DSCN2878.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mala, ali zato imamalu plazu!!! :lol:

Dobra je Paleokastrica sa sve Zutom podmornicom! :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala!:yesss:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi bilo pametno zaputiti se u Paleokastricu na bum i naci smestaj na licu mesta? Posto mi rezervacija preko maila uopste ne deluje sigurno, pogotovo ne slanje novca. Uglavnom, sta mislite, ima li slobodnih apartmana krajem jula?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogi rezervisu preko neta, nije to nista nepouzdano. Mi smo bili u avgustu i koliko sam primetila bila je prilicna guzva. Delovalo mi je kao da je sve puno, mada ove godine kazu da im je poseceost cak 30% niza, pa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Utisci iz Paleoktastrice, voda neverovatno hladna i neverovatno cista, ovo hladna podrazumeva da nisam mogla do kolena u vodu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka