vladarr

Parking ili garaza u Atini/Pireju?

30 poruka u ovoj temi

Krajem avgusta u povratku iz Lutrake ka severu planiramo da zakacimo i trodnevno krstarenje po grckim ostrvima. Problem mi je sta sa kolima tokom ta tri ili cetiri dana.

Zna li neko za kakvu relativno pouzdanu javnu garazu ili parking u Pireju gde bih ostavio kola,alternativno moze i u Atini ali ako ima dobra veza metrom ili busom do Pireja da bas ne nosimo stvari po celom gradu.

Pretprosle godine sam imao isti problem kada smo naprasno resili da se ukrcamo na brod za Kos ali nisam imao hrabrosti da ostavim kola u luci mada je u prilaznim ulicama bilo dosta dvorista gde su iznajmljivali cuvani parking za 10 evra dnevno no ja sam bio skeptik prema onim dedicama kojima sam trebao da ostavim auto na cuvanje.

Mislim, nije neka limuzina u pitaju(Fabia 2000.g.) ali nezgodno bi bilo da ostanem bez prevoza 1000km od kuce!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Atini imas vise ogromnih javnih garaza sa cuvanim parkingom - i tu nema brige.

Sad, sto se cena tice, ne bih znao - sigurno ces pronaci i taj podatak negde na net-u.

Ali, 3, 4 dana, ne verujem da je ispod 50-ak evrica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predpostavljam i ja da ih ima, nego bi mi trebala priblizna lokacija jer cu po nasem internom planu putovanja biti u vremenskom skripcu.Naime u Atinu stizem oko 09.00h ujutru a brod krece u 11.00h pa bih voleo ciljano da idem pravo u neku od garaza.

Na netu sam nasao samo garazu na aerodromu koja je verovatno opterecena a ne moze se online rezervisati mesto pa zato i zelim da cujem ,,zivu rec" tj. neki konkretan predlog.

Sto se cene tice to je ocekivana cifra, mislim da bi i u Bg slicno prosao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako nekim slucajem imas GARMIN, tvoj problem je resen, jer, kada budes bio u Atini, imaces na mapi oznaceno jako puno garaza. U svakom slucaju, treba ti nesto van Atine, tj. u blizini luke iz koje isplovljavaju trajekti. Pored velikih garaza, ima puno malih cuvanih privatnih parkinga, na kojima mozes da dobijes bolju cenu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna parking-garažu u pireju blizu luke. Ostavio bih kola na por dana dok ne prošvrljam po ostrvima oko Atine

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prosle godine parkirali auto na Glifadi,na obicnom parkingu u stambenom kompleksu,koji se nije placao...E sad koliko treba vremena do Pireja,nemam pojma,mi smo isli tramvajem do Atine pa je trebalo nekih 40-ak minuta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto nisam dobio odgovor do polaska, pa sma išao na slepo i ubo ono pravo, a pošto će verovatno još nekom trebati...

U samoj luci Pirej (ograđeni deo) postoji podzemni parking na 2 sprata.

Nalazi se na ulazu u "gate" 7 i 8.

Potrebno je doći do luke u Pireju iz bilo kog pravca i pratiti providnu čeličnu ogradu oko luke.

Ogromne table sa slovom E i brojevima se nalaze na stubovima pored ograde okrenute u pravcu puta kao svi saobraćajni znaci.

Iz bilo kog pravca da dolazite tražite ulaz za dokove E 7 i 8.

Ispred tog ulaza je semafor, pa ako zakačite crvenio imate malo vremena da pogledate ulaz.

E 7 i 8 zapamtite.

Tu treba da uđete ali...

Ulazi se u više kolovoznih traka, ali prva leva traka, gledano sa ulazne kapije (pored samog zida žute prizemne zgrade) je odvojena betonskim zidom od ostalih i vodi u garažu.

Samo ona.

Ostale vode na pristaništa i nemoguće je iz njih ući u garažu, pa ako promašite ulaz u garažu morate ići na izlaz iz pristaništa, pa na ulicu i sve ponovo.

Znači E 7 i 8 između betonskog zidića i prizemne zgrade.

Put vas vodi do rampe i automata za parking kartice.

Uzmete karticu, rampa se podigne i uđete u podzemnu garažu i nađete sebi mesto.

Plaćanje je po izlasku.

Cena je 15 eura za svakih 24 sata + 1 euro za svaki dodatni sat preko celih 24 sata. Zvanično.

Moguć je i dogovor sa osobljem koje radi na blagajni (čitaj: popust) ako ostaješ više dana.

Recimo ja sam platio 5 x 24 sata = 50 eura

Čuo sam da su neki za više od 15 dana plaćali po 5 eura dan.

Samo je potrebno unapred se dogovoriti sa osobljem.

Pozdrav svima.BO.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li novih informacija o parkiranju u Atini blizu Akropolja, pošto hoteli uglavnom nemaju svoj parking, jedino što sam našao su neke garaže koje traže 22 eura po danu.

Meni treba na 24 h da ostavim negde auto.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam hteo da ti pošaljem link za taj sajt, al sam video da postoji opcija samo za parkiranje na 12 sati. Jel si pronašao nekako varijantu da se u pretrazi podesi na 24h?

Obrati pažnju, neki od tih parkinga imaju različit način obračunavanja cene za dnevne i noćne časove.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dopisujem se sa njima vec 2 dana, ima sve da se podesi,

Ukratko, ponudili su mi parking na aerodromu za 7eura, u centru za 15 a u luci za 6 eura, za 24h.

Veci je problem naci prenociste za auto, nego za nas cetvoro.

U stvari može da se podesi samo za aerodrom i luku,

a u prepisci sa njima su mi ponudili prvo za 22 eur, a onda za 15 eur, za 24h blizu Akropolja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je ta cena od 15Eur/24h za centar najniže što se može naći. Gledao sam po nekim, čini mi se, engleskim forumima i tu kažu da ide uglavnom preko 20, kao ono što si prvo našao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Daj lokaciju tog od 15e u centru.

Gledam na Bookingu hotele sa parkingom i negde pise da ima za 9e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel to na booking ovaj hotel Cecil? Ako jeste, to je u delu grada koji se zove Psiri (jedan od 2 glavna atinska kraja sa tavernama, drugi je, naravno, Plaka) i moguće je da tu ima jeftinijih parkinga, nije ni toliko daleko, otprilike nešto više od 1km od ulaza u Akropolj. Za tu lokaciju u parkaround pretragu treba ukucati "athens, monastiraki", a možda čak može i "athens, psiri".

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vise ih je bilo za datume koje gledam. Ja kontam da je neki privatni parking ili garaza i da iz rezervaciju hotela ima neka posebna cena (kao i svuda).

Zavisno od hotela koji uzmem, tu cu uzeti i parking.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26483
    Ukupno tema
    886921
    Ukupno poruka