vladarr

Parking ili garaza u Atini/Pireju?

33 poruke u ovoj temi

Pa ako idete u Cecil, šta ste se stisli onda za 20 eur za vašeg ljubimca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tripco, kakva je situacija sa parkingom vikendom? Tek sad videh da mi dolazak u Atinu pada u subotu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolko znam, subotom i nedeljom pre podne je nešto niža cena za parkiranje. Mada, kod onih 9 Eur što si video teško da ima mnogo prostora za nižu cenu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parking sam vec resio, a i koji evro me na vadi.

Pitam zbog koriscenja automobila po Atini. Ipak se necu maltretirati u gradskom prevozu na 35 stepeni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misliš na parkiranje na ulici? Teška je sitauacija s tim jer ima malo slobodnih mesta. Ako nađeš neko mesto, pazi da bude obeleženo belom bojom po asfaltu (obično stoji i vertikalni znak "P-69" na početku). Čini mi se da može i na plavo obeleženim, ali ti treba neka posebna dozvola i to samo u prepodnevnim časovima. Na žuto obeležena mesta je zabranjeno, to je za komercijalnu upotrebu.

Kartice za parkiranje kupuješ na kiosku i postoje u vrednosti od 50c, 1Eur i 2Eur. Cene su: pola sata - 50c, 1h - 1Eur, 2h - 2Eur, 2,5h - 4Eur i 3h - 6Eur.

Obrati pažnju i na ulice u centru gde postoji oznaka sa "trouglićem", tj, grčkim slovom Delta. Tu je zabranjen čini mi se, ne samo parking, nego i saobraćaj. Nemoj da te prevari ako vidiš neke Grke da idu tuda ili da su parkirani. Njihova stvar. Kazna je 80Eur za pogrešno parkiranje, a 20Eur je prekoračenje limita od 3h na dozvoljenim mestima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija sa tim zadrzavanjem? Jel pali da uzmem 2 karte za 3h?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

Ubacio sam parkaround aplikaciju pa cu uzimati parking preko njih kad mi treba, u trouglu Sintagma, Akropolj, Monastiraki. Cene su od 4 do 13e za 8 sati zadrzavanja sto je ok. Kako mi rekose, prvi sat u garazi je skup, svaki dodatni je dosta jeftiniji.

Pisacu kako je proslo sa parkingom u centru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec drugi dan sam u Atini. Sto se tice parkinga u centru, ja sam parkirao u garazi u Patrouu ulici je je na najboljoj mogucoj lokaciji za obilazak centra. Pesaka sve na 5 minuta. Zvanicni cenovnik je:

07.30 -14.30 -10e

14.30 - 22.30 - 10e

preko noci - 10e

 

Kada se zapocne pre 14.30 i ostane posle, ide 10 evra plus 1 evro za svaki zapoceti sat. E sad, ove cene su zvanicne koje sam dobio od radnika parkinga. Nezvanicno (kad su videli srpske table) ponudili su mi da parkiram do 17.00 za 8e ili 10e za sve posle toga (kad god dodjem), ali da ne pisu racun, sto sam i prihvatio. Parking ima 2 lifta. Radnik sam parkira. Kljucevi od automobila ostaju kod njih. Dobija se kartica sa registracijom koju cuvamo do povratka.

Sve u svemu, nije lose. Skroz dobra opcija za parking u centru.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

50e parking za 5 dana u Atini, od ujutru do veceri u centru grada u Petrouu ulici (Metro parking). Definitivno se ne isplati se cimati po gradskom prevozu za isti novsc.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja smo se parkirali u ulici u blizini Akropolja...mislim da se zvala Roberto Gali i parkin je bio besplatan :) Za svaki slučaj smo proverili u prodavnici preko puta i frizerskom salonu pored i oba vlasnika su nam rekla da slobodno parkiramo. Da li je to bila puka sreća ne znam, ali mi parking taj dan nismo platili :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imali ste srece verovatno.  Vidjao sam parking automate po centru.

U Metro parkingu su uglavnom stranci dolazili, cak sam vidjao i rent a car vozila.

Za 5 dana sam video i mnogo cesanja, oslanjanja na branike u Atini. Grci jedni druge zatvaraju na parkingu tako da su ostecenja neminovna.

Sve u svemu, nije tako strasno za parking. Cak su mi i u hotelu savetovali da idem prevozom jer je parking dosta skup, samo su zaboravili jednu stvar. A to je, navika Grka da muvaju i ne izdaju racune, a cim je tako, cena odmah ide dole.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima nekog dobrog predloga za parking u centru na oko 3-4 sata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda garaža Metropark,blizu trga Sintagma.Mi smo planirali da parkiramo auto u Metropark-u,kod posete Atini.Ali našli smo povoljan hotel koji je imao svoju garažu pa zato nismo koristili onaj u Metropark-u.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka