mikelis

Prvi put na Jonskom moru

142 poruke u ovoj temi

Samo da se pojasnim. Nisam hteo da kazem da su plaze na Krfu lose, samo se meni nisu dopale.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lefkada mmmm bila prosle godine,i ove godine opet smo izabrali lefkadu,mi smo bili smesteni u nidriju iznajmili skuter i uzivali po plazama,mm taj porto katsiki odusevices se sigurno...grad kao grad mi se nije svideo,istina krf kao grad je prelep,bila sam tamo pre tri godine,ali plaze hmm jedino sto mi je ostala u secanju plaza glifada...nisi pogresila u izboru :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ako ne idem svojim kolima, i ako budem smestena u Agios Nikitasu, jer smatram da je najblizi lepim plazama, Milos je tu i Pefkoulia, a Kathisma je samo 2.5 km, koliko je to pametno? Msm, koliko je pametno ici autobusom? Rekla mi je jedna devojka da je do 2e karta do grada Lefkas, pa eventualno mozemo do Lidla ili tako nesto, ne bi isla zbog provoda vec zbog plazaaaa :D Stvarno ne znam sta da radim..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije pametno nikako, ako ne ides kolima, tj. ne iznajmljujes. Milos jeste tu, ali brodicem, eventualno da sipcite preko brda. Do Katizme i Pefkulije ne mozete peske, sem ako niste Spartanci. Lidl ti nije u gradu, vec u predgradju, tako da i to otpada.

Najbolje ti malo iscitaj sve teme o mestima za koja pitas, jer je sve to jako lepo objasnjeno, pa ces sama vec shvatiti sta ti odgovara, a onda kad se odlucis, na toj temi pitaj ako imas jos koje nedoumice vezane konkretno za to mesto.

Inace, ako si bez kola i ne planiras da ih iznajmljujes (ili vec neko prevozno sredstvo) i nemas mnogo da razmisljas-Parga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru! :) Procitacu lepo o svemu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na jonskom moru sam bila u pargi, sivoti,lefkadi kefaloniji i krfu.sve je lepo....obozavam jonsko more...nisam bila na zakintosu...

lefkada je specificna i jedinstvena...to jonsko plavo treba doziveti...

kefalonija je cudesno lepa...

parga je kockica secera...tako je neko nazvao...dopalo mi se..

sivota je predivna...i ima nesto specificno zbog cega je neodoljiva...

apsolutni pobednik svih ovih mesta i ostrva je krf...i istorija i kultura, arhitektura, prelepe plaze...bogata vegetacija...samo treba iscitati forum i znati sta zelimo da bi se pravilno odabrala baza za smestaj...krf se mora obilaziti vise puta...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas da mi kažete nešto o Sivoti u drugoj polovini juna? Da li je voda mnogo hladna obzirom da smo porodica sa decom? Kakve su plaže? Ima li mnogo talasa? Grčku na egejskom moru smo obišli uzduž i popreko ali ovo je prvi put da bismo išli na jonsko mora pa ne bih da bude propast.  Isplati li se otići tada na Sivotu ili se ipak držati proverene egejske obale za iste novce? Pisite :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voda je baš hladna u tom periodu. Jonsko more je hladnije od Egejskog, u Sivoti verovatno najhladnije. 

Možda Zakintos u tom periodu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom periodu ja bih isao na Egejsko more, toplije je. Jonsko ostavite za jos koju god, dok deca porastu ili idite krajem avgusta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Jonskom moru  dovoljno je topla istočna obala Krfa. Provereno stabilno, tri godine za redom,  bili u drugoj polovini juna, sa detetom od godinu dana, dve i tri. Zapadna obala Krfa jeste  hladnija, i desi se da naiđe hladna struja i u avgustu. Voda na Lefkadi (2011 i 2015) nam je bila uglavnom ok, ali sa više varijacija u zavisnosti od vetrova i struja (takoreći, lutrija). Parga sa okolinom nam je 2011 i 2015 bila stabilno ledena. Ima web kamera usmerena na plažu Krioneri u Pargi, gledali smo je pre putovanja  svakog dana. Primetili smo da  ima puno ljudi koji stoje do butina u vodi, a malo plivača. Kad smo posetili Pargu, postalo nam je jasno i zašto...Svi ovi što stoje, zapravo pokušavaju da udju u vodu a da ne dobiju srčani udar...

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozete da mi kazete ako ste letovali na JONSKOJ OBALI mi razmisljamo ove godine ali neznamo koje mesto da odaberemo  ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jovan Petkovic poruka vam je prebačena ovde, na temu Prvi put na Jonskom moru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonska obala je presirok pojam. Odlucite bar da li zelite kontinentalni deo ili neko ostrvo, pa onda da razgovaramo...i ko pita? Porodica sa malom decom, penzioneri, drugovi i drugarice? Sta biste voleli, i po kojoj ceni? Preko agencije, ili u sopstvenoj reziji?

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dvoumim se izmedju Krfa i Lefkade. Idem sa deckom i sa jos jednim parom. Idemo kolima. Zanima nas gde su lepse plaze, gde ima da se proseta uvece? Koje je povoljnije od ta dva ostrva? I koje mesto biste preporucili za smestaj na oba ostrva? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dvoumim se izmedju Krfa i Lefkade. Idem sa deckom i sa jos jednim parom. Idemo kolima. Zanima nas gde su lepse plaze, gde ima da se proseta uvece? Koje je povoljnije od ta dva ostrva? I koje mesto biste preporucili za smestaj na oba ostrva? 

Definitivno, Lefkada! Naravno, trebalo bi i Krf da bude jedna od destinacija. Krf zbog ostrva Vido i srpske kuce, ostalo je po meni klasika ostrvo. Lefkada ima predivne plaze od kojih zastaje dah. To treba videti. Posto ste kolima mesto boravka nije ni bitno. Uzivajte!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka