mikelis

Prvi put na Jonskom moru

142 poruke u ovoj temi

Planiram ove godine da idem u Grcku na more. Do sada sam bio na Tasosu, Haniotiju i Krfu. Koliko vidim na forumu dosta lepih stvari ima o Lefkadi i Zakintosu. Koje ostrvo preporucujete, dakle da ima pre svega lepih plaza za kupanje a da uvece moze i malo da se izadje. Ako je moguce negde gde je bas dobro bez prevelikog vozanja po tim ostrvima.

Pored ovoga, zanima me da li neko zna neki pouzdano dobar aranzman u nekoj pouzdanoj (?) agenciji za neko od tih mesta za koje sam pitao iznad autobusom (ne bih platio preko 300e)?

Hvala, Mikelis Vangelis ;-)

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam kao i ti novajlija na ovom forumu :)

Od svega što si nabrojao poznajem samo malo Lefkadu.

Da bi dobio najbolju preporuku kaži nešto više o onome šta očekuješ od letovanja (osim niske cene ;) ).

Koliko sam shvatila ti bi da se stacioniraš na jednom mestu, da tu imaš dobru plažu (to je veoma relativan pojam) i da imaš uveče gde da izađeš (kafići, diskoteke? lud provod cele noći?).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda Krf, ne znam ?

Da, da budem stacioniran na jednom mestu gde ima lepih plaza a i da ima kafica da se izadje uvece (ali ovo umereno, svakako ne nesto kao Mykonos ;-), idem pre svega da se odmorim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledao sam nesto i cini mi se da bi sledece destinacije u septembru dosle u obzir:

1. Lefkada (najlepse plaze, mada najdalje za klackanje - 1000km),

2. Skiatos (takodje lepe plaze, malo blize - 800km, mada skuplje vanpansionski) i

3. Hanioti (najmanje lepo ali najblize - 700km).

Posto planiram da putujem busom, ne bih da se vozim vise od 12-15h, mislim da je ovo >20h bolesno, to je za avion. Sta drugi misle ?

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda Krf, ne znam ?

Da, da budem stacioniran na jednom mestu gde ima lepih plaza a i da ima kafica da se izadje uvece (ali ovo umereno, svakako ne nesto kao Mykonos ;-), idem pre svega da se odmorim

Ako hoces to onda ne idi ni na Zakyntos ni na Lefkadu jer ni jedno ni drugu nisu to sto trazis! Prvo zbog cene jer nema nigde da odes za 300 na to ostrvo a i ako ima onda ne znam kakav ce ti biti smestaj i gde! Drugo to su ostrva polu divlja gde je glavni razlog odlaska putovanje od plaze do plaze. Ja sam bio na Zakyntosu i sada idem na Lefkadu i nema mesta koje ti je za to sto si ti opisao. Mozda Tsilivi u Zakyntosu ali opet tebi je i cena problem jer ja ne bi preporucio druge agencije osim Kontikija i apartmani Ragia cija cena u julu i avgustu iznosi 450-550 eura sa avionom jer nema bus prevoza.Uostalom bus ne bi ni preporucio jer je to 20 sati klackanja i to u dobrom slucaju! A avionom si dole za nekih sat i 30 minuta i na plazi za jos toliko pa ti vidi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gledao sam nesto i cini mi se da bi sledece destinacije u septembru dosle u obzir:

1. Lefkada (najlepse plaze, mada najdalje za klackanje - 1000km),

2. Skiatos (takodje lepe plaze, malo blize - 800km, mada skuplje vanpansionski) i

3. Hanioti (najmanje lepo ali najblize - 700km).

Posto planiram da putujem busom, ne bih da se vozim vise od 12-15h, mislim da je ovo >20h bolesno, to je za avion. Sta drugi misle ?

Pa, Skiatos mi se čini kao neko srednje rešenje. Put je dobar, tako da je razlika od 100km u odnosu na Hanioti neosetna, a putovanje trajektom od 2,5h prekida monotoniju (sad zavisi od toga kako ko to doživljava). Inače, Skiatos ispunjava i ostale tvoje kriterijume: malo ostrvo, veliki broj plaža na maloj distanci, pristojan broj autobusa koja saobraća duž najposećenijih plaža i bogat noćni život (taverne, kafići, noćni klubovi, diskoteke...). E, sad ako hoćeš da se odmoriš, plašim se da ti taj noćni život ne ispadne prebogat, kažu da je u julu i avgustu prava ludnica <_< ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

aaaaaaaa...tema ko stvorena za mene....

ove godine resila na ostrva...ali sada hmm...ne znam gde...

zakintos...lefkada...skiatos...hm...hm...hm...

zaista ne znam...

pomagajte... :P

idem sa deckom, tako da bi nam odgovarala neka mesta sa lepim plazama(sitan pesak-lep more)...ako ne u samom mestu-onda u neposrednoj blizini, a i da ima tako kafica, restorancica ...da ne bude previse guzva-a opet da ne bude ni bas pusto :D

svaka pomoc dobrodosla!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U potpunosti se slažem sa dejzi99. I moj predlog bi bio Skiatos. Jeste da put moze da potraje i 20 sati ( može i 15) ali stvarno vredi. Skiatos "vrca" od velikog broja lepih plaža od koje su mnoge dostupne i "gradskim" prevozom. Ne zaboravi na tu stavku (min. 3 evra dnevno za prevoz, bilo da si smesten u gradu pa preko dana zbog plaza ili obrnuto). Lefkada je takođe lepa ali tamo ti je neophodan prevoz ako hoćeš da ideš na čuvene plaže Porto Kaciki, Katizma i ostale. Ja sam bila u Nidriju koji je istočnoj obali ostrva koja nije "čuvena" po plažama. Gradić Lefkada je lep ali i do njega ima jedno 25 km od Nidrija a prevoz vozi do ranih večernjih sati za razliku od Skiatosa gde saobraća do 1 iza ponoći. Za bilo koje od ova dva ostrva da se odlučiš računaj i na lepe izlete po okolnim ostrvima. Sa Lefkade za Kefaloniju, Itaku, Meganisi i Skorpios, a sa Skiatosa na Skopelos i Alonisos. Cene vanpansiona su ti priblizno iste cak sam stekla utisak da je Lefkada i malo skuplja (osim naravno navedenog izleta). Pitaj ako te još nešto interesuje. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo prosle godine isli busom na Zakintos i svi u glas rekli nikada vise putovali smo od BG do Tsilivija 25 sati jer je to krajnja stanica pa dok se razvezu svi putnici po ostrvu gde su ulicice skroz uske izgubi se sigurno 2 sata iako je sve blizu nije velika kilometraza al ostrvo je prelepo ove godine planiramo Lefkadu al jos se ne zna u kom periodu

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo prosle godine isli busom na Zakintos i svi u glas rekli nikada vise putovali smo od BG do Tsilivija 25 sati jer je to krajnja stanica pa dok se razvezu svi putnici po ostrvu gde su ulicice skroz uske izgubi se sigurno 2 sata iako je sve blizu nije velika kilometraza al ostrvo je prelepo ove godine planiramo Lefkadu al jos se ne zna u kom periodu

Kao sto sam negde rekla,mi smo preko Atlantika stigli do Zakintosa za 18 sati,na granicama nismo cekali jer se oni super znaju sa granicarima i put je bilo fenomenalan sa njima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao sto sam negde rekla,mi smo preko Atlantika stigli do Zakintosa za 18 sati,na granicama nismo cekali jer se oni super znaju sa granicarima i put je bilo fenomenalan sa njima.

to sam i ja cuo da neke agencije plate lepo mito na granici preko svojih pratioca grupe (pogotovo makedonskim carinicima) i onda oni puste bus da prodje i stigne sigurno 2 do 3h ranije nego da nisu platili mito ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, moje pitanje je sta preporucujete za mlade Zakintos ili Lefkadu ? Dakle, mene zanima da imamo lepe (pescane) plaze sa infrastrukturom (citaj tusevima), ali po mogucstvu da budemo stacionirani u (kakvom-takvom) gradu gde uvece ima nekih sadrzaja. Voleo bih takodje da se sto manje vozam, ali znam da je to na ova dva ostrva nemoguce.

Posto me zanima (najverovatnije) autobuski prevoz, da li preporucujete neku agenciju/vilu za neko od ova dva mesta sa kriterijumima koje sam naveo ?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, moje pitanje je sta preporucujete za mlade Zakintos ili Lefkadu ? Dakle, mene zanima da imamo lepe (pescane) plaze sa infrastrukturom (citaj tusevima), ali po mogucstvu da budemo stacionirani u (kakvom-takvom) gradu gde uvece ima nekih sadrzaja. Voleo bih takodje da se sto manje vozam, ali znam da je to na ova dva ostrva nemoguce.

Posto me zanima (najverovatnije) autobuski prevoz, da li preporucujete neku agenciju/vilu za neko od ova dva mesta sa kriterijumima koje sam naveo ?

Hvala!

Mikelis ako hoces pescane plaze ne idi na Lefkadu a i Kefalonija ti je slicna.

Valjda sam malo pomogla :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

po meni je zakintos lepsi za mlade u laganosu imas divnu dugu pescanu plazu koja je prelepa a i kolima mozes lako da stugnes i do drugih plaza...u laganosu ti je bas bas zastupljen nocni zivot guzva je na ulicama klub do kluba...opet zavisi kakvu zabavu volite i trazite...sto se bus prevoza tu ne mogu da ti pomognem jel smo isli avionom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i ja se slazem sa prethodnim a belvi i robinson su provereni za zakintos.sa autobusom

:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895433
    Ukupno poruka