Putovanja.info

Koliko Para Nosite Na More?


18 poruka u ovoj temi

Da li volite da puno trošite na moru? Da li uglavnom plaćate za piće, izlaske, zabavu i provod ili više volite da kupite neke suvenire i obiđete neka kulturna obeležja zemlje u kojoj ste bili? Koliko puta više trošite nego kod kuće? Koliko para vratite nazda? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ponesem uvek dosta, tj. koliko imama, ali ne volim da mi fali...tako da se potrudim da ponesem uvek vise nego sto mi treba...Uglavnom sve potrosim...volim da obilazim kulturne lokacije, udaljene plaze...tako da obicno uzmem rent-car...Ali ni nocu ne zaostajem...volim dobre izlaske...ponekad zrtvujem dobar izlazak ranije se vratim, ako planiram nesto sutra rano da obidjem...na moru malo spavam...A sto se tice suvenra...ne volim da ih kupujem...jer ne gotivim nesto materijalne stvari...vise volim da prozivim i dozivim i da obidjem...fotografije su mi dovoljno materijalno..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ponesem taman toliko da preživim. Hrana mi je manji prioritet ali volim da dam neku paru na obilazak samog mesta. Bez toga moj odmor nije potpun pa mi treba malo veći budžet da bih obišla sve što me interesuje. Na suvenire baš i ne dajem neke pare, uglavnom kupim jedan i poneku sitnicu za moje kod kuće. Sve u svemu može se letovati za male pare!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не идем на пут, ако немам онолико колико ми треба. Рационално се троши, углавном да додатне обиласке, храна мање- више (мада се увек ту урачуна неки локални специјалитет), али сведе се на то да потрошим више него што сам и планирала, ваљда ми је математика слаба страна :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nosim uvek oko 250-300e i uvek sve potrosim, ne znam sa novcem uopste..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:P ...prvo pročitamo Lonely Planete (ako je godište izdanja prilično staro uračunamo ...hm...negde 10-15 %+), i - to je to! Uglavnom: za mjesec dana (odprilike) po osobi iznos troškova (racionalno - ali- zaboga, nismam(smo) asketi) uključno sa suvenirima, avionskom kartom (i prijevoza tamo) po "grlu" negdje...2000 EUR/+-/u Aziji manje, a u Africi ili S-J. Americi više...

I pazite: aranžmanima u agencijama (pošto posječujemo zemlje za više nego 20 dana) treba oduzeti cca. 25 % - i to je to...

pozdrav H! :P

P.S. u svim krajevima putujemo- pa zatim odmor nekoliko dana i dalje...rent-a-car, šofer, voz, avion...

:P :D :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pametna je ona izreka:"Na put uvek ponesi puno manje hrane nego prosli put, a puno vise para". Nekako nam uvek pola hrane ostane netaknuto, a pare se potrose skoro do zadnje kinte :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako idete na neku ekskurziju - obilasci gradova po evropi (obicno je u aranzman uracunato nocenje sa doruckom) poneti jos koliko je kostao aranzman (to je min.)

letovanje, zimovanje (hotel - polupansion) jos trecina/polovina koliko je kostao aranzman

ali ako krenete u avanturu u solo aranzmanu - Lonely Planet u sake!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam sta da kazem na ovo pitanje, mora uvek da se ponese izvesna kolicina novca. Bilo cash bilo kreditna kartica, ja uvek i jedno i drugo. Ne volim da oskudevam u bilo cemu dok sam na putovanju, ne kazem da hocu da se luksuziram, nego jednostavno da mi bude lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me koliko dnevno trosite na smejstaj kad ste na nekom putovanju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako malo. Uglavnom me izadje oko 20-25 evra po danu... znači samo jeftini aranzmani... Nema se para. Naravno da zavisi i gde putujes ali mene je tako izasla i Turska i Grčka. Naravno u cenu je bio uračunat i doručak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi sta ko od smestaja ocekuje... Ako si neko ko za vece popije 10 piva odna ti je sasvim svejedno gde ces lezati. Dok ako si sa decom onda ume da bude zaista bitno.

Ja licno gledam da dam sto manje para za to jer i onako po ceo dan nisam u sobi, samo dodjem da prespavam....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesem ja za svaki slucaj, za nedaj boze, za ovo za ono...

Na hranu ne trosim. Uglavnom, obilazenja ovog onog, ako nadjem nesto povoljno od odece tehnike ovog onog... suvenire ne kupujem vec ih skupljam... cepove od piva, ovo ono...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesemo uvek dosta, neka se nađe :rolleyes: , volimo na odmoru da se opustimo, restorani obavezno, ali na gluposti ne vlim da bacam pare. Obilasci, pićence, izlasci OBAVEZNO. Sve nam izgleda jeftino (mislim na Grčku, e ti Evri...) Volim da kupim nešto od suvenira (recimo peštkir sa natpisom mesta, posle ga u Beogradu koristim sa UZDAHOM ! :rolleyes: :lol: Takođe sa uzdahom konstatujem kako smo puno para potrošili, ali.

JEDNOM SE ŽIVI I JEDNOM GODIŠNJE SE IDE NA ODMOR!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi koliko nas ide, odprilike oko 400e po osobi...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka