pute

KREMA ZA SUNCANJE

1776 poruka u ovoj temi

Ima ih, samo su niži ZF, tipa 15, 20, nema sa većim ZF, i viđala sam uglavnom sprej ili ulje, nešto je manji izbor mleka za sunčanje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te male sam i ja video, al me je žena poslala da uzmem faktor 50.  A mislim da smo prošle godine, u otrprilike ovo vreme, uzeli par komada i to na jako lepom popustu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Preporuka struke je da jedan deo dana, kada je blaze sunce, na pr. od 8-9,30h suncamo bez krema, a to je dovoljno da se sintetizuje vitamin D. 

U danasnje vreme, min 80% populacije ima manji ili veci nedostatak vitamina D.

Mi živimo u području gde sunca ima dovoljno, nismo u Kanaadi pa da moramo uzimati suplemente tokom cele godine i preterano brinuti. Čoveku sa našeg podneblja je za sintezu vitamina D sasvim dovoljno to ako svakodnevno šeta, od proleća do jeseni,  u kratkim rukavima, vitamin D se ne sintetiše samo leti, nego tokom cele godine. Ono što otežava njegovo usvajanje je sedelački način života u zatvorenom, iz stana ulazimo u automobile, iz automobila u zatvorene radne prostore, vikendom se bleji po tržnim centima i pijacama koje projektuju da budu zatvorene i tako uskraćujemo sebi ravnomerno i umereno osunčavanje, Opet kažem, sasvim je dovoljno kratki rukav, suknja do kolena i šorc. A ne cele godine kao čovečje ribice se krijemo između zidova i onda bi za 10 ili 15 dana na moru sve da nadoknadimo i bukvalno šokiramo i telo i kožu. 

Izmenjeno (nina_bgd)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To nije moj slučaj, ja sam zmija u kineskom horoskopu, i tako se i ponašam - čim sunce ogreje, izgamižem napolje... :D a inače sam tamnijeg tena, tj. lako i brzo pocrnim a ne izgorim, eventualno preplanem i za dan već to pređe u boju. Samo ni sunce nije što je bilo i zato nam svima treba zaštita...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nina_bgd

Tako sam i ja mislila, da je redovno provodjenje vremena u prirodi na suncu dovoljno za sintezu vitamina D, ali su me moji rezultati demantovali, kao i razgovor sa endokrinologom i dermatologom.  Po njihovim recima, jako puno ljudi ima nedostatak vitamina D, skoro alarmantan.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867536
    Ukupno poruka