pute

KREMA ZA SUNCANJE

1790 poruka u ovoj temi

Ima ih, samo su niži ZF, tipa 15, 20, nema sa većim ZF, i viđala sam uglavnom sprej ili ulje, nešto je manji izbor mleka za sunčanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te male sam i ja video, al me je žena poslala da uzmem faktor 50.  A mislim da smo prošle godine, u otrprilike ovo vreme, uzeli par komada i to na jako lepom popustu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Preporuka struke je da jedan deo dana, kada je blaze sunce, na pr. od 8-9,30h suncamo bez krema, a to je dovoljno da se sintetizuje vitamin D. 

U danasnje vreme, min 80% populacije ima manji ili veci nedostatak vitamina D.

 

Mi živimo u području gde sunca ima dovoljno, nismo u Kanaadi pa da moramo uzimati suplemente tokom cele godine i preterano brinuti. Čoveku sa našeg podneblja je za sintezu vitamina D sasvim dovoljno to ako svakodnevno šeta, od proleća do jeseni,  u kratkim rukavima, vitamin D se ne sintetiše samo leti, nego tokom cele godine. Ono što otežava njegovo usvajanje je sedelački način života u zatvorenom, iz stana ulazimo u automobile, iz automobila u zatvorene radne prostore, vikendom se bleji po tržnim centima i pijacama koje projektuju da budu zatvorene i tako uskraćujemo sebi ravnomerno i umereno osunčavanje, Opet kažem, sasvim je dovoljno kratki rukav, suknja do kolena i šorc. A ne cele godine kao čovečje ribice se krijemo između zidova i onda bi za 10 ili 15 dana na moru sve da nadoknadimo i bukvalno šokiramo i telo i kožu. 

Izmenjeno (nina_bgd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To nije moj slučaj, ja sam zmija u kineskom horoskopu, i tako se i ponašam - čim sunce ogreje, izgamižem napolje... :D a inače sam tamnijeg tena, tj. lako i brzo pocrnim a ne izgorim, eventualno preplanem i za dan već to pređe u boju. Samo ni sunce nije što je bilo i zato nam svima treba zaštita...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nina_bgd

Tako sam i ja mislila, da je redovno provodjenje vremena u prirodi na suncu dovoljno za sintezu vitamina D, ali su me moji rezultati demantovali, kao i razgovor sa endokrinologom i dermatologom.  Po njihovim recima, jako puno ljudi ima nedostatak vitamina D, skoro alarmantan.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam skroz sludjemo sta da uzmemo za plazu, sem sto sam u aprilu uzela Eucerin spf 50 Oil Control, po preporuci dermatologa. Kupih jedan i za muza i imamo jedan Eucerin za lice, vrat dekolte spf 50 Dry Touch. Ne znam sta za telo, Ladival ili Pronasol, nije mi isto za palzu i za grad, izlet, neki spf 30,40 .Muz bi posle Eucerina uzeo nesto drugo, ne znam sta. Da nije masno.

Sto vise citam, sve manje mi je jasno :D !

Mnogi hvale i Sundance, vidim da su u vise boje, za sta je koja?

 

Pobacala sam sve od prosle godine, nadam se da svi to cine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćerka ima problem sa aknama, koje lečimo na KCS. Dobila je preporuku da za sunčanje uzme nešto iz kolekcije Bioderma, La Roche Posay ili Avene. Avene nam je preskupa, pa ako ima neko da je hemičar ili dermatolog ovde, koju uzeti od ove dve Bioderma ili La Roche Posay?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je to ozbiljniji problem, najbolje je da ode kod drzavnog dermatologa. 

Kada budete znali sta joj treba, pravac Srbotrejd apoteka :) .

Oni su povoljniji od svih, plus cesto imaju promocije, za Biod.,npr, imaju u nedelju, imali su je i pocetkom meseca.

Ja koristim i Biodermu i Avene, ali ne za suncanje, po preporuci dermatologa ( nemam akne ). Cesto se ne ubode iz prve, da se tu dosta novca dok ne nadjemo sta nam tacno prija. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tirkizna, rekoh već da nam je dermatolog na KCS  preporučio nešto od te tri kolekcije. Rešili smo problem, uglavnom, upravo sa Srbotrade apotekom, uzeli La Roche Posay. Hvala u svakom slučaju 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za nas je nivea dobitna kombinacija godinama unazad,ove godine ćemo prvi put koristiti sun dance mleko za telo.(dm-ova robna marka) 

20220612_094809.jpg.17f2fa7a6cceeafa2c98

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi Sun dance koristimo godinama, u kombinaciji sa Carroten mlekom, prošle isključivo Sun dance, sve bilo ok, ni pocrveneli ni izgoreli, u Egiptu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok je za mene koji sam sklon alergijama (slično koprivnjači) preporuka od pre par godina od strane dermatologa "Ladival". U kolekciji su i gelovi za kožu sklonu aknama.

IMG_20220612_173313.jpg

IMG_20220612_173347.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prezadovoljna i zastita i boja....:suncase:

IMG-3de0c9fff3446124f4fc200f2c3b5367-V.t

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja vise od 10 godina koristimo PIZ BUIN proizvode za zastitu od sunca.

64be61ee95211_zasuncanje.thumb.jpg.a9d45

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka