dekkki

Hoteli u Kairu

48 poruka u ovoj temi

NE znam kakav to izlet organizuje taj Hosni, prochitacu, ali moja ti je topla preporuka da ne izostavish Aleksandriju. Grad je prelep, meni se vishe dopao od Kaira. E sad mi smo imali ceo dan u Aleksandriji,a sledeci dan izlet u Sakaru tako da sam videla i jedno i drugo i pre bih opet otishla u Aleksandriju. Zao mi je sto nashe agencije ne rade aranzman samo za ovaj grad.

I ja bih zelela u Aleksandriju, najvise zbog L. Darela. Koliko ima od Hurgade do Aleksandrije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve imate opisano na temi Izleti Hurgada. Valjevac je opisao izlet za Aleksandriju.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NE znam kakav to izlet organizuje taj Hosni, prochitacu, ali moja ti je topla preporuka da ne izostavish Aleksandriju. Grad je prelep, meni se vishe dopao od Kaira. E sad mi smo imali ceo dan u Aleksandriji,a sledeci dan izlet u Sakaru tako da sam videla i jedno i drugo i pre bih opet otishla u Aleksandriju. Zao mi je sto nashe agencije ne rade aranzman samo za ovaj grad.

A sta s ito videla u Aleksandriji da bi opet otisla? Mislim mozda sam ja zmurio na jedno oko pa nisam dobro video... Cisto mi reci da uporedimo utiske. Posto ja nisam odusevljen nesto posebno tim izletom....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izlete sam opisivala na temi Izleti iz Hurgade. Tu samo pricala i o izletima iz Kaira, pa procitaj ako te nemrzi. Tu imas bas detaljan opis nase avanture sa Hosnijem.

Sledila uputstva i nasla sve :D , skroz koristan opis, a i ostale svrstavam u obaveznu lektiru.

Shukran gezilan :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao, ljudi!

Kaze se "slika vredi 1000 reci".. Evo kako izgleda hotel Zoser u Kairu..

hotelzoserkairoox7.jpg

hotelzoserkairo2gr8.jpg

hotelzoserkairo3dj9.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj hotel izgleda bas super. Je l' ima neko slike iz hotela Husa?

Izmenjeno (Crni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videcu da ja nakacim kasnije par slika iz hotela Husa, mada nismo slikali sobu, slikali smo hol, bazen i spolja. Ali veruj mi hotel je sasvim ok i pristojan, nasa soba je bila super. Bolje od ovoga ti netreba. U hotelu bukvalno samo prespavas, a za to je hotel odlican. smajl.jpg

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta s ito videla u Aleksandriji da bi opet otisla? Mislim mozda sam ja zmurio na jedno oko pa nisam dobro video... Cisto mi reci da uporedimo utiske. Posto ja nisam odusevljen nesto posebno tim izletom....

znash kako se kaze, ukusi su razlichiti. Mislim da mi se najvishe dopala taj arapski nachin zivota sa uticajem evropske kulture.Vishe imash utisak kao da si u Evropi nego u Africi. S jedne strane gledas moderne zgrade, spomenike sa rimskim stubovima, a sa druge strane gledas devojke sa prekrivenim glavama. I sve mi se dopalo sto smo videli i Montaza vrtovi i dzamija, o aleksandrijskoj biblioteci i da ne govorim...e da i tamo su vam fiksne cene u prodavnicama tako da je za shoping milina:)znachi ne mogu bas neshto konkretno da odredim, ali znam da mi je bilo zao sto ne mogu vishe vremena da provedem u tom gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znash kako se kaze, ukusi su razlichiti. Mislim da mi se najvishe dopala taj arapski nachin zivota sa uticajem evropske kulture.Vishe imash utisak kao da si u Evropi nego u Africi. S jedne strane gledas moderne zgrade, spomenike sa rimskim stubovima, a sa druge strane gledas devojke sa prekrivenim glavama. I sve mi se dopalo sto smo videli i Montaza vrtovi i dzamija, o aleksandrijskoj biblioteci i da ne govorim...e da i tamo su vam fiksne cene u prodavnicama tako da je za shoping milina:)znachi ne mogu bas neshto konkretno da odredim, ali znam da mi je bilo zao sto ne mogu vishe vremena da provedem u tom gradu.

ma kapiram ja te ukuse nasih ljudi koji kad vide prvo onu stroku od Kaira, posle im sve izgleda ko Pariz... aleksandrija JESTE lepsa od Kaira. ali onako odvojeno gledano, JA nisam nigde ulazio osim u dzamiju. Nisma usao u Biblioteku, nego sam je samo video. Bio sam u Parizu vrlo kratko, i prosao PORED LUVRA! ON sam po sebi jeste fantastican ali JA nisam bio u njemu, sto znaci da ne mogu da mu se odusevljavam! Tako i biblioteka u aleksandriji... Verujem da si bila SAMO 8-10 h u Aleksandriji, i akzes kako ti se svidja njihov nacin zivota. Ti ko da si pila kafu sa njima i sedela mesec dana i pricala o tom zivotu. Provozala si se samo obalom, tj najlepsim delom grada, i to ti se svidja.... Nisi zalazila sigurno po siromasnijim delovima.

Izvini nemam nista protiv tebe, stvarno, samo hocu da ukazem na povrsnost tvog dozivljaja jednog PETOMILIONSKOG grada!!!

Isto kao kad bi otisla u zatvor, kod direktora u kancelariju i rekla jao sto je lepo, vidi kolko cveca u kancelariji, ima i kompjuter, i dvd...bas je lepo! Zatvor a tako lepa soba!

???????????

Izvini jos jednom! Nista licno veruj!

Da i izdvojila si FIKSNE CENE ZA SOPING! Toliko....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha ha ha..

Da, definitivno postoji razlika u tome kome je sta interesantno i pored toga, kako neko potrosi vreme..

Evo u tom kontekstu, kada smo bili u Kairu i imali slobodno vreme, po zavrsenim izletima u gradu, u Memfisu i tako, suprug i ja smo ga potrosili tako sto smo izasli iz hotela, prvo nekoliko puta presli tamo vamo ulicu (cisto da sami sebi razbijemo tu famu oko nemogucnosti prelaska ulice u Kairu) i onda se uputili u obilazak kraja oko hotela peske..

I tako smo otkrili nekoliko uvucenih "sokaka" gde se krecu samo mestani Kaira, koji naravno, bili zabezeknuti kada su nas videli kako nonsalantno ulazimo u te njihove "prljave, prasnjave, gadne" radnjice, a ustvari su to najnormalnije bakalnice gde obican covek kupuje za sebe svaki dan. E tu takodje nema cenkanja-nije to centar za zabavu turista, vec pravi, autenticni kraj Kaira, gde za stanovnistvo postoje formirane cene-pa nece se valjda svako jutro medjusobno cenkati za hleb?

Dalje smo pronasli trzni centar garderobe i svakojake robe na nekoliko spratova i tu malo pazarili..

Kada smo kasnije podelili nase iskustvo sa ljudima iz grupe, bili su sokirani!

Kako je moguce da je neko:

1.hodao ulicom sam i cak prelazio te famozne ulice??

2.ulazio u oblasti gde nema turista i tamo nasao intimni internet cafe gde je najnormalnije i najpristojnije pricao sa lokalcima dok je skidao fotke sa aparata na cd?

3.i odakle vam ideja da preko puta hotela, preko puta ulice, pronadjete 15 puta jeftiniji trzni centar od hotelskih radnji sa suvenirima?

Slatko sam se nasmejala..

Kako ljudima koji sednu u taxi i odu do McDonaldsa da objasnis da ima nesto drugo da se vidi u tom Kairu!? :kez:

A i o ljudima koji kod kuce imaju predrasude o Egiptu i Kairu da ne govorim-nece covek da ide tamo, zato sto je mnogo prljavo i ruzno? A onda kada je pogledao moje fotografije centra Kaira, ostao bez teksta.. Pa onda onako sramezljivo: "a gde je ovo?" Ja kazem, Kairo,.. jao pa komsija Pera nije rekao da ima i to..

Znaci, no comment.

09wg4.jpg

10ny1.jpg

14tn6.jpg

11rg2.jpg

13iv3.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po pitanju toga, da li ici na izlet u Aleksandriju ili na izlet u Memfis i Sakarau, citircu ono sto je Matata rekla i sa tim se ja u potpunosti slazem:

"Ostatak grupe je sutra isao fakultativno, u Aleksandriju. Nama se cinilo da necemo videti nista ako budemo zeleli da vidimo sve, pa smo resili da ostanemo u Africi, faraonskoj i islamskoj eri, a mediteransku Aleksandriju tretiramo kao takvu i ostavimo mediteranu. Naravno, to je nas izbor i nase misljenje. Neko drugi bi rekao da je to potpuno besmisleno. Kazu Aleksandrija je divna, ali to je samo jedan mediteranski grad kakvih smo do sada videli mnogo, a Kairo, majka sveta, je samo jedan i zeleli smo da ga dozivimo."

Mislim da je ovim sve receno, Matata je ovo odlicno napisala i ja sam se takodje drzala toga.

Da mene pitate, kad bih opet isla u Egipat, isla bih obavezno u Kairo i opet bih isto postupila, i opet bi izlet u Memfis i Sakaru isla u sopstvenoj reziji. Tacnije ako budem ikad vise isla u Egipat, to ce biti iskljucivo na aranzman Krstarenje Nilom. Ne zato sto je ovaj aranzman bio los, da se razumemo bilo je nama fenomenalno, ali verujem da je na Krstarenju jos bolje i znam da se obidje mnogo vise stvari, sto je u ovom nasem aranzmanu bilo neizvodivo.

Naravno da bih i ja volela da sam videla Aleksandriju, ali kad sam morala da biram, nisam ni najmanje razmiljala sta ce biti moj izbor.

A Aleksandriju, pa bice valjda jos prilika u zivotu da odem u Egipat, pa cu videti i nju.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha ha ha..

Da, definitivno postoji razlika u tome kome je sta interesantno i pored toga, kako neko potrosi vreme..

Kada smo kasnije podelili nase iskustvo sa ljudima iz grupe, bili su sokirani!

Kako je moguce da je neko:

1.hodao ulicom sam i cak prelazio te famozne ulice??

2.ulazio u oblasti gde nema turista i tamo nasao intimni internet cafe gde je najnormalnije i najpristojnije pricao sa lokalcima dok je skidao fotke sa aparata na cd?

3.i odakle vam ideja da preko puta hotela, preko puta ulice, pronadjete 15 puta jeftiniji trzni centar od hotelskih radnji sa suvenirima?

Slatko sam se nasmejala..

Znaci, no comment.

E pa hvala lepo!!! Odlicne fotke i komentar!!!!!!!!!!!!!

Nemam sta da dodam!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meni je kairo bio super,bila sam 7 dana i verovatno sam videla vise nego svi koji su bili 2 dana..zavlacila se svuda,imala i negativne dozivljaje,bila na partiju u hotelu,pricali za al dzaziru(slucajno)..mislili da smo manekenke,pa nas pustili tamo..hahah..isli u zamalek,,alo ekskluzivniji deo kaira,joj mecka do mecke,armani itd.vozili se busom,onim sto ne staje nego kad ga vidis `vatas zalet da uskocis u njega..metroom nisam,doduse..opasno!!isla 5 puta na piramide,suncala se tamo na kamenu i hvatala energiju..isla i u 4 ujutru taksijem do tamo i jahali kamile i cekali zoru...moj utisak kaira je nesto drugo,zaista..

aleksandriju videla samo na taj jedan dan..malo,ali lepo..stekla osnovni utisak..drugacije nesto..al sta sam mogla da osetim za par sati tamo?svidja mi se...volela bih da neko organizuje odmor tamo pa da odem 10 dana..bila u port-saidu..kupovina samo...

ma,lepo je sve..neobicno,strano..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da se vratim na temu, odlicne slike cmoko!!! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:smorilo:

Hvala na komplimentu!

Ipak ste nas precenili, post je pisalo dete od sestipo godina!

A uostalom to nije ni bitno, vazno je da su Vasi postovi pametni! :D

e sad juco, da ti je nikola kucao po tastaturi komentar o hotelu, sa 6,5 god.... Sad svi ispadosmo glupavi.... Vas hotel jeste bolji, ali spolja... Unutra ni mi ne znamo kako izgleda.... Tako da se spolja ne moze oceniti!

Izvini!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka