hollywatter

Singapur, Indonezija

43 poruke u ovoj temi

15.7. idem na bali, pa u povratku 2 noci u singapuru, hotel Furama City Center . to je ok, mislim? ima li ko neki savet, upozorenje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zemljotres na Javi.. Da li ici uskoro, ili..?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma ici nego stabiggrin.jpg

Desilo se i malo je verovatno da ce opet uskoro.

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

potpisujem! smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja tako nesto mislim... niko nista ne javlja..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo o Singapuru.

Sa aerodroma se vrlo jednostavno stize metroom koji je sjajno organizovan. Lako cete naci mesto na kome se kupuju karte za metro. Neko je ovo vec objasnjavao. Samo prstom oznacite na tabli do koje stanice idete - predhodno proverite sa hostelom u kome ste rezervisali sobu ili krevet - i bice prikazana suma koju treba da platite. U nju je ukljucen i 1 dolar depozita koji kasnije mozete da povratite. Ukoliko budete imali ikakvih nedoumica, videcete u blizini aparata za kupovinu karata stariju osobu obuceno u uniformu, mozete se njima obratiti za pomoc, strpljivo ce vam objasniti kako se aparat koristi. Verovatno cete morati da presedate negde, ali ni to nije problem, obzirom da linije idu redovno i guzve uglavnom nisu prevelike. Imajte na umu da su sve podzemne stanice, kao i vozovi jako klimatizovani, pa ukoliko ste osetljivog zdravlja pre ulaska u metro izvadite iz ranca nesto lagano sto mozete obuci. U Singapuru je trenutno u toku velika kampanja za borbu protiv terorizma u metroima, koja je nastala kao odgovor na napade u Madridu, Moskvi, Londonu.., kojom pozivaju gradjane da budu oprezni, tako da se nemojte sumnjivo ponasati :).

U samom gradu je toplo i sparno, ali cini mi se da ljudima sa nasih podrucja ta klima ne pada tako tesko; brzo cete se navici. Po gradu mozete koristiti i autobus, ali cini mi se da je on nesto skuplji od metroa. I u autobusima je jako jednostavno kupiti kartu. Kazete vozacu dokle idete, on vam kaze koliko kosta vasa karta, vi ubacite novac u aparatic pored vozaca, uzmete kusur i svoju kartu.

Mozete i pesaciti. Grad je pogodan za pesacenje. LP daje predlog staza koje su prilicno dobre i zanimljive. Preporucujem.

Mi smo bili smesteni u hostelu u Little India koji se zove Mitraa. Za sobu sa lezajem za dvoje smo placali 60 dolara, sto je tada bilo 28,7 EUR. Kupatila se dele, ali se i redovno ciste. Vlasnici i radnici hostela su mladi i jako ljubazni. Lokacija je dobra, pogotovo ukoliko planirate da dosta vremena provedete u Little India. Ovo je 5 minuta do centra, a blizu je i veliki Mustafa centar u kome mozete povoljno kupiti sta god vam treba i rani non-stop. Zelim da napomenem da je Singapur, kada se uporedi sa drugim zemljama u regionu, dosta skuplji, sto ga ne cini idealnom lokacijom za kupovinu suvenira, odece isl. Blizu hostela ima dosta hramova i sjajnih indijskih restorana. Probajte obavezno chicken biryani. Jedna porcija je uglavnom dovoljna za dve osobe.

Botanicka basta nije tako blizu LI, ali i do nje se moze peske, mozda ce vam trebati izmedju 30 i 45 minuta. Mi volimo da pesacimo, tako da smo centralni deo grada tako obilazili. Ako ne zelite da pesacite, mislim da je najbolje da idete metroom, pa busom, jer ne znam da li bas do tamo mozete samo metroom. Sama basta je lepa za setlju, ali ima puno ljudi u njoj. Ulaz se ne placa. Mene nije nesto posebno odusevila, daleko vise sam uzivala u prasumama po Indoneziji. Ima i lepu kolekciju bonsaia i kaktusa.

Zooloski vrt je a must! Znam da ce se mnogi zapitati zasto bi dragoceno vreme "trosili" za zoo, ali verujte mi, ovaj je tako poseban! Do zoo vrta idete malo metroom, pa posle busom. Ne morate od metro stanice taxijem, jer nije bas blizu, iako ce vam se na karti tako uciniti. Sam vrt je izgradjen u sred prasume, zivotinje su u prirodnom okruzenju, nema kaveza, a barijere izmedju posetilaca i zivotinja se gotovo ne vide. Dodjite sto ranije i uzmite program, pa odlucite koje shows zelite da vidite. Pored predstava - ja preporucujem orangutane - obavezno idite da gledate i hranjenje zivotinja - meni su najbolji hranjenje lavova i hranjenje belih medveda. Hranjenje belih medveda je izuzetno iskustvo, i obavezno idite. Takodje imaju i veliki "balon" sa leptirima, slepim misevima isl. koji je jako zanimljiv. Ima i deo sa orhidejama.

Nigth safari je preko puta zoo-a. Ovo je nama takodje bilo lepo iskustvo. No, ukoliko morate birati izmedju ovoga i zoo-a, mozda je zoo bolji. Inace, ukoliko kupujete ulaznice za oba, dobicete popust. Vise o ulaznicama mozete videti na njihovom sajtu, necu navoditi cene, jer su podlozne promenama. I do nigth safaria i od njega mozete busom, samo pitajte kada je poslednji bus koji krece ka metro stanici, jer je ns otvoren do 1 am cini mi se. Zastupljene su zivotinje koje su aktivne nocu. Nekom vrstom vozica se ide kroz ceo vrt, zivotinje se manje-vise slobodno krecu, a svetlost je tako napravljena da zapravo podseca na mesecinu, tako da zivotinje jako cesto nisu svesne vaseg prisustva. Prosto je neverovatno koliko cete se pribliziti nekim dovljim zivotinjama - neke ce prolaziti pored samog vozica. Ima nosoroga, mravojeda, lavova, i jos mnogo mnogo zivotinja. Nikako nemojte koristiti blic pri fotografisanju, obzirom da mozete uznemiriti zivotinje, koje vas mogu napasti. Pomirite sa se tim da vam fotografije nece liciti ni na sta :(. Ima delova koji se obilaze iskljucivo peske. Tu mozete videti dosta raznih zivotinja, a posebno su zastupljene divlje macke.

Singapurska reka je lepa i taj deo je fino uredjen, potpuno je drugacije od Little Indie koja je prilicno prljava. Lepo je za setnju, romanticno i opustajuce. U ovom delu ima par muzeja. Mi smo obisli Asia Civilisations Museum koji nije los, ali u poredjenju sa evropskim i americkim muzejima.. mozete biti malo razocarani. Zbirka je zanimljiva, pokriva region cele Azije, od bliskog do dalekog istoka, ali nije bas bogata. Ceo muzej mozete obici za nekoliko sati. Ima dosta interaktivnog sadrzaja. Pored reke ima i finih restorana za romanticnu veceru.

Centralni deo grada je moderan i zanimljiv. Bili smo i u Durian zgradi, koja je zaista izuzetna. Jako je akusticna, a pogled sa krova, pogotovo nocu je ocaravajuc.

Ako vas jos nesto zanima, pitajte :)

Izmenjeno (anja-bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Detaljne i nove informacije sa ostrva Bali, Gili i Java na

putopisac.com

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto diskusija nije aktivna nekoliko godina, da li neko ima sveze utiske sa ove destinacije i kako se sada krecu cene tamo? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kontaktiraj Travel House,Travel Boutique,ili najbolje I Travel...ubedljivo najbolju mogucu cenu oni ce ti dati.

Svi rade individualna putovanja krojena po tvojoj zelji.

Izmenjeno (DakaBane)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru, no, mislila sam na cene vanpansionskih usluga,ne na cene aranzmana :)
U principu, individualno bih isla, i mislim da je izvodljivo u sopstvenoj reziji, vidim da ima izuzetno povoljnih predivnih hotela, kako u Singapuru, tako i na Baliju, a i cene avionskog prevoza su daleko povoljnije nego prethodnih godina.
Vise sam se zanima za utiske nekoga ko je bio tamo skorije :D No, hvala, nadam se da ce se do mog potencijalnog puta naredne godine, neko javiti sa nekim novim zanimljivim putopisom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Singapur, jedna od najlepših zemalja na svetu. Zemlja o kojoj toliko malo znamo, na kapiji svetova, izmedju istoka i zapada, spoj različitih kultura. Kada smo kretali za Singapur, poznanik mi je rekao da je bio i u Londonu i u Parizu, ali da ko nije video Singapur, nije video svet. Malo je reći da je bio u pravu. Bili smo ove godine 3 dana u Singapuru na putu za Bali,  ali ni za ta 3 dana nismo uspeli da vidimo sve što smo planirali. Na tromeđi svetova, mešavina naroda tako različitih, ali ipak sve funkcioniše besprekorno. 
Aerodrom, jedan od najlepših, koji je dobio nekoliko nagrada, ostavlja poseban utisak svojom uredjenošću i atrakcijom nazvanom Kineticka kiša.
Grad je uređen sa savršenom železnicom, besprekorno čistom i funkcionalnom.
Ne znam šta bih Vam sve preporučila, od predivnih muzeja, fantastične čarolije Gardens by the Bay, kao spoj prirode i tehnike, fenomenalne botaničke bašte sa najlepšim vrtom orhideja, kvartovi grada China town, Little India i Arapska četvrt. Svaki kvart priča za sebe. Singapur je grad budućnosti, koji je daleko ispred svih zapadnoevropskih zemalja po standardu i načinu življenja. Bilo je premalo 3 dana da obiđemo sve što smo želeli, tako da se nadam da ćemo jednog dana ponovo doći u ovaj čarobni svet budućnosti. 
Ako se ljubitelj šopinga, postoji mnogo ogromnih šoping centara, ali su cene zaista visoke. 
U Singapuru se mnogo radi, tako da su ljudi po ceo dan na poslu i ima dosta restorana, kao i Food marketa gde se može jesti za pristojan  novac i probati raznovrsni orijentalni specijaliteti. 
Uveče je pravi doživljaj posmatrati sa obale ceo grad, dok traje spektakl svetlosnih efekata i muzike sa vrha najskupljeg hotela na svetu Marina bay, sa pogledom na panoramski točak, čuveni Helix most i fontanu Merilion, koji je pola lav, pola riba, simbol grada.  
Singapur je grad koji ne prestaje da iznenađuje. Taman kada pomislite da ste videli sve, iza ugla Vas čeka novo iznenadjenje. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Leonita, da li mozes na krov hotela Marina Bay Sands iako nisi gost hotela?

Fascinira me taj hotel i hteo bi da ga malo oshacujem kad budem isao u Singapur, ali puno mi je $850 dolara za noc :D To je jos najjeftinija varijanta :D 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onima kojima je Singa.  skup i Kuala Lumpur će biti za mnogo manje para dobra prilika da steknu sliku o tom kraju sveta. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25548
    Ukupno tema
    849307
    Ukupno poruka