hollywatter

Singapur, Indonezija

43 poruke u ovoj temi

U aprilu posjetio sam Singapur (tri dana)- zaista "lavovski" velegrad - (ako ste žena, i imate mali broj cipela ili konfekcije - jao vama...) Ako ste poželjeli kupiti lap-top-a ili slično - opet jaoo-(samo kako preko carine...). A da niste mislili, da se ide u posjetu "lafčku" samo zbog kupovine - Singapurski zoo je jedan od najlepših na svijetu, vožnja cable-car-om na ostrvo Sentosa nezaboravna je ( i posjeta akvarijuma-sa delfinarijem takodje...) :rolleyes: Posebna prigoda je obilazak opere ili muzeja - tri dni minimalno!!!

Zatim (ako ste več u tom kraju svijeta) poletite do Denpasarja (Bali) i uživajte!

Ako vas nešto zanima - pitajte

L.P.

Hpllywatter

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U novembru idem na Bali, preko Singapura. Na Baliju cu ostati 14 dana i u povratku 5 dana u SIngapuru.

E sad, da li neko moze da mi preporuci neki hotel na Baliju. Nije da moram biti u najluksuznijem, ali voleo bi da je cisto, uredno, kulturno, blizu plaze, da ima po mogucstvu teniske terene i sl. Idem sa devojkom i budzet smo ogranicili na 50 eura za nocenje sa doruckom za dvoje (znaci 25 eura po osobi dnevno za smestaj)

Razmisljali smo o Nusa Dui kako kazu da je tamo lepa plaza i sigurni ni to nije bavezno. Ono sto me takodje brine je sto sam cuo da ima puno trave u vodi i da u nekim sezonama i na nekim mestima ponekad bude uzasna plaza od algi i sl. Ne znam kako je u novembru i gde je tad sigurno lepo, ali ako neko zna i tako neku informaciju, unapred hvala :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad vec imas pare za ovu destinaciju ja ti preporucujem da ne stedis na hotelu na Baliju,jer samo tamo i nigde vise na svetu placas Westin,Hayat,Meliu za 40 e po coveku,znaci dodaj jos 250 e i osecaj se makar jednom u zivotu kao gospodin :D Nemoj pogresno da me shvatis,para nikad dosta al iskoristi veoma niske cene luksuznih hotela po Baliju.Ako vec moras onda Legian beach sa 4 zvezdice -20 e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao prvo, hvala na odgovoru. Sto se tice luksuza, cinjenica je da naspram avionskih karata smestaj nije velika cifra, ali je isto tako cinjenica i da mi ovo putovanje nije "leglo na racun" za mesec dva vec je zahtevalo i zahteva stednju od 6-7 meseci u nasim uslovima. Tako da na nekim stvarima mogu na nekim ne mogu a na nekim necu da stedim. Nije problem da dam 40 eura u hyatt-u i slicnim hotelima ali za te pare tamo dobijes sobu najnize kategorije, prelazis put do centralnog dela hotela, soba ti gleda na ne znam sta ali sigurno ne na plazu i sl. Kada bi imao 100-120 eura za noc da dam za sobu ne bi razmisljao, ali nazalost i 80 je puno kada ides na odmor od 21 dan...

Uglavnom, pre bi isao u neke bungalowe na plazi, da je cisto, hotel da ima osnovne facilities i da sam blizu nekih desavanja....Kakav je Sanur beach, jel bio neko, ima neki hotel da je na lepom mesto, solidan i sl? Ili tanjug benoa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U svakom slucaju za pohvalu je takav nacin razmisljanja koje si izneo,ja ih isto primenjujem za skoro sve destinacije u svetu al za Bali sam se poprilicno naostrio,tamo cu iskoristiti cene smestaja koje mogu da se nadju samo u tom delu sveta.Ovi sto su bili imaju sve reci pohvale za ta 3 hotela sto sam ti nabrojao.Pozd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:) :):) ...evo nekoliko odgovora:-u moru nisu najbolji uslovi za kupanje(visoka plima-po 2-3 metara, visoki talasi itd. (zato ima svaki bolji hotel bazen ...);

- ja bih preporučio letovanje u Sanuru (cca.30 min. taxijem od Denpasarskog aerodroma)-zašto?-jer samo tamo ima (tako) dobre kombinacije izmedju pristinskog Balijskog sela i mondenih hotela (na sjeveru kupaju se domačini, u srednjem delu sanurske plaže najturističniji deo-a na jugu mix (dabogami-tamo smo bivali u Puri Satrian Hotelu 5* za 20 USD/nočenje sa doručkom);, tenis placevi itd (pogledaj slikice u web-katalogu);

http://www.indobalihotel.com/hotels/puri_s...bali/index.html

-:ručak i večera jede se obavezno vani uz bocu Bintanga(pivo u 065l boci)-mi smo jeli kod mame Putu (beach restaurant-snapper+pivo+riža-sve ukupno 80 000rupija za dve osobe /1-USD tada je bilo 9500rupija/;

.-u specialnom odjelu trgovina kupite arak(rakiju)-evo recepta:-1 dl araka, 1 limeta(ne limun!), jedna čašika meda-boca i dosta za celu noč!

- obavezno kupite koji falsifikat Brightling sata (imaju veoma dobre kopije za cca 30 USD-takve nemožete kupiti nigdje jeftinije!)-ali pozor-samo komad ili dva-inače frka na carini!!!

- da vama na kraj pameti nepadne kupovati neke od droga(veoma jeftine ali)-u Indoneziji visečete (nadam se da znate,šta to znači)-ni Bog vas ne spasi;

a nakraju:

:-uzmite neki izlet na Gili Islands (J. prema Lomboku i zatim nešto istočnije)-nešto skupije ali-raj za plivanje,ronjenje, ribolov i slično!

http://images.google.si/imgres?imgurl=http...l%3Dsl%26sa%3DN

Želim vama ugodan odmor i - sve sredjujte dole-cjenkajte za sve-i-BEZ AGENCIJE-Bali je zakon (i tako neopasan za one sa manje iskustva-kao što smo i mi bili u ono vreme...:)

pozdrav H. :D

p.s. ja bih opet :smorilo:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zvao sam ambasadu indonezije i za vizu traze izmedju ostalog i kopiju rezervacije smestaja za period boravka. Kako onda da izvedem da odem pa sam nadjem smestaj? Jel neko ima iskustva sa tim?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odradi preko neta i k.kartice rezervaciju hostela ,platices samo 10 %,znaci od 2-5 dolara po noci ,i sa tom rezervacijom dobices vizu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel zna neko neku povoljnu varijantu avionskog prevoza za singapur. nasi prijatelji su tamo i hteli bi da im odemo u posetu.

elem, cak ne znam ni koliko je prosecna cena povratne karte, pa ako neko od vas poseduje tu informaciju , bila bih zahvalna!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad su promocije karta se moze naci za 800 e sto bi bilo najeftinije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad su promocije karta se moze naci za 800 e sto bi bilo najeftinije.

hvala!

jel imas neki zgodan link gde bih mogla da se raspitam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uskoro letim tamo pa znam cene,al za link ne

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koji je najbolji period za Bali ?

neshto gledam aranzmane, okvirno bih isao u februaru, pa sad krecem sa prikupljanjem informacija ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od decembra do aprila je kisna sezona,ali znam mnoge koji su isli u to vreme i imali su srece sa vremenom,par jacih pljuskova i to je sve.Do Singapura najeftinije se dolazi air arabio od Istanbula do Kalkute (povratna oko 32o ),zatim iz Kalkute tiger airom do Singapura za nekih 200 e ,mozda i jeftinije u zavisnosti u kom periodu se putuje i kad rezervises kartu.Do Istanbula najbolja varijanta je vozom do Sofije za 15 e povratna i busom iz Sofije do Istanbula za 25 e po pravcu.Potrebna je Bugarska tranzitna viza i ona se moze izvaditi pomocu Sirijske koja je takodje gratis :D .Indijska viza je oko 30 e.Ovo je za prave avanturiste,znaci ko ima vremena i zeljan sto vise da vidi a da ga sto manje kosta-pravi izbor.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze neko da napise malo o singapuru. Na primer interesuje me gde je najbolji smestaj za backpack varijantu, cene, i sta je pametno videti tamo... za pocetak...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25548
    Ukupno tema
    849307
    Ukupno poruka