*elleni*

Firenca-grad umetnosti i ljubavi

140 poruka u ovoj temi

To sa aparatima oko vrata je valjda genetski... Moja dvogodišnja unučica kako ugrabi priliku okači moj aparat oko vrata i pita: Deda, da te sikam? Jedino Anđeliji ne uspevam da okačim ni jedan, ne da me "sika" nego da malo rasteretim sopstveni... vrat. 

A što se tiče Toskane, ako nešto ne iskrsne mi planiramo petog jula Sijenu, Volteru i San Điminjano, šestog Firencu, sedmog da skoknemo do Elbe i zavirimo u Livorno, osmog opet Firenca, devetog Piza, Luka i Pistoja i desetog Činkve Tere pa dalje na sever za San Remo (to je već drugi deo puta). Pristajem na grljenje, pristajem i na čašu Kjantija al sumnjam da može da mi bude neprijatno zbog galame. Ne znaš ti kako može da bude bučno kad se Anđelija i ja pokačimo, odjekivalo bi i sa jedne i sa druge strane Arna. Tad se obično ljudi prave da nas ne poznaju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre par godina sam suprugiom kolima obilazio Toskanu, ruta manje-vise sve sto planira Djokaputnik evo par prakticnih saveta mozda pomognem sa svojim iskustvom.

Firenca parking kao i generalno cela Italija je uvek glavobolja, cenovno, guzve....Mi smo to resili tako sto smo parkirali na parkingu nekog trznog centra na obodu grada (mislim da je bio Carrefour) i uhvatili tram. Cena je bila nesto oko 1e, vrlo cesto je isao i vrlo brzo smo se nasli u centru.  Predvece kad smo zavrsili obilazak smo se vratili do parkinga i otisli do Empolija gde nam je bio smestaj, Mislilim da ima dosta velikih marketa sa besplatnim parkinzima svuda oko Firence, blizu autoputa a povezano je nekim prevozom do grada.

Vidim da Djoka planira u jednom danu Sijenu, Volteru i San Đimimanjo, mislim da je to puno za jedan dan, ne zato sto se ne može obici ono se planira već zbog krkljanca, guzvi i cimanja oko parkinga.. To su izuzetno posecana mesta ako dodjes rano izbeces guzvu ali ne mozes u sva tri mesta doci rano. Konkretno mi smo Volteru obisli relativno brzo i lako, nasli parking itd ali smo se posle oko 13h zaglavili u San Đimanjanu gde smo na voznji, parkiranju izgubili bas dosta vremena. Savet je obici Volteru i San Điminanjo u jednom danu  a Sijenu u nekom drugom, ona je lako dostupna, brza besplatna magistrala je spaja sa Firencom i lako i brzo se dolazi do nje.

 

Izmenjeno (hiperion)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hiperion

Hvala na savetima. Već sam ranije napomenuo da Firencu i ne planiram da posetim kolima. Smeštaj smo rezervisali u malenom mestu Krespina, bliže Livornu i Pizi i za Firencu planiramo vozom iz Pontedera. Treba nepuni sat vožnje i dolazi se u sam centar na trg Santa Marija Novela. Odatle nam je većina atrakcija na dohvat ruke. Nije neka finansijska ušteda ali bi trebalo da se dobije na vremenu, da se pošdede tabani i da se još i odmorimo i opustimo u vozu skoro dva sata. Jedna poseta će nam pasti za vikend i pretpostavljam da bi bia prava noćna mora uvući se u grad i pronaći parking, kao i ponoviti to pri odlasku.

Što se tiče drugog dela, u Sijenu planiramo ranim jutrom iz Bolonje koja će nam biti prva stanica iz Srbije, pa se nadam da nećemo imati problem sa pronalaskom mesta na parkingu. San Điminjano nam je prioritet i tu se moramo potruditi, mada će nas uhvatiti podne, jedino se nadam da neće biti preterane gužve jer je radni dan.  Sa Volterom kako ispadne, ako nam se taj dan izjalovi, imaćemo popravni za dva dana, kada budemo išli na Elbu, pa da eventualno u povratku skrenemo do Voltere. 

Obično sebe opteretim sa brdom mesta koje treba posetiti i masom stvari koje treba videti, a kad se ode na lice mesta ispostavi se da utisaka ima za pun kofer, pa ako se neka destinacija i propusti ne bude velika šteta.

Ono što me posebno interesuje u vezi parkinga, je način plaćanja. Ne baratam karticom, pogotovo ne u inostranstvu, a čini mi se, bar po slikama koje sam gledao, da ne postoje na svim parkinzima automati za keš plaćanje, pa me interesuje da li na kioscima, ili već... postoji mogućnost kupovine parking kartica i kako to funkcioniše. Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puu sto se tice placanja parkinga ono sto sam siguran da sam placao karticom i eventualno kesom nisam kupovao nikakve kartice na kioscima itd...Dobro si primetio mnogi automati na zapadu vise ni ne primaju kes, iskljucivo kartica. Znam da je neki put tesko privici se na novo ali..... kartica bi ti mogla zafaliti i za neke druge stvari ne samo za parking, kes se sve vise izbacuje kao nacin placanja. U poslednje vreme na nekim putovanjima da nisam imao karticu ne bih usao u neke muzeje, lokalitete....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo cak je i Zara snimila editorijal za novu kolekciju za zene u Firenzi, listam sajt i ladno prepoznam Duomo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka