Milicax

Retimno ili Hanja

166 poruka u ovoj temi

Kada sam rekla nezgodna za plazu u Retimnubsto se tice kupanja  mislila sam na dane kada ima talasa ,jer se cudno lome i zato cim pocne vetar i stave crvrnu zastavicu.

Na Kritu ima toliko plaza da je greota ostati na gradskoj u Retimnu iako je najbolja gradska plaza na kojoj sam ikad bila

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mi smo bili nekoliko puta u Retimnu. Plaza u Retimnu je duga, prostrana i lepa za gradsku plazu. Po meni najlepsa gradska plaza na kojoj sam bila do sada. Najvise zbog sirine i prostora...mozete da birate gde cete se smesti, redovi lezaljki i suncobrana u razlicitim bojama... ono sto su spominjali i ostali clanovi foruma na prethodnim stranicama su talasi koji mogu biti problematicni za kupanje. E, sada zavisi sve od toga da li ce talasi biti za vreme vaseg letovanja i koliko dana ce da traju ti talasi. Iz mog iskustva mogu da kazem da smo prosle godine u prvoj polovini jula ima skoro svaki dan talase u Retimnu, isto tako i 2015. Medjutim, prethodnih godina se desilo da nismo imali talase ili ih je bilo dva do tri dana. Kome to smeta, bolje da trazi smestaj negde drugo gde manje ima vetra. Mi u julu ponovo idemo u Retimno, da li ce biti talasa to sada ne znamo. Ne smeta nam, uvek ima izbora...krit je prepun prelepih plaza, a da se ne morate mnogo cimati ako to ne zelite.

 

I u avgustu su bili talasi i to bas dobar deo naseg boravka (3-13). Uvek se nadje neka uvalica gde ih nema i gde je lepo za kupanje.

Mi cemo ove godine preskociti iz finansijskih razloga, ali cim se malo sastavimo eto nas opet na Kritu. 

Mi smo dva puta bili u Retimnu. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi kaze nesto o letovanju u Hanji na Kritu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta te konkretno zanima? 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene zanima koji je grad bolje povezan autobusom sa tim najznacajnijim mestima koje treba posetiti?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuju me izleti iz Retimna, gde sve ima  i cena, i cena lezaljki i suncobrana na plazi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Interesuju me izleti iz Retimna, gde sve ima  i cena, i cena lezaljki i suncobrana na plazi

Decko i ja smo bili u Retimnu u periodu od 3.08.-13.08. Suncobrani i lezaljke su najskuplji na pocetku graske plaze, odmah do marine, komplet je bio 10e. Sto dalje ides to su drugacije cene, uglavnom oko 8e komplet lezaljki i suncobran sa dva pica gratis. Sto se tice izleta, na setalistu i u starom gradu ima mnostvo lokalnih agencija koje nude razne izlete. Bukvalno sve sto smi mi obisli kolima, nudili su kao izlet: Elafonisi, Balos, Preveli, Matala, Hanja, Knossos, Heraklion, kao i izlete na istocnoj strani ostrva. Takodje ima i izlet na Santorini.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta izabrati sa 2 male dece,da se ne vozamo puno do nekih finih plaza,i uvece sta je lepse za "korzo"  ...Hvala unapred! ?‍♂️?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po mom mišljenju, oba grada su prelepa, tako da sa  aspekta šetnje po korzou nema greške. Prednost Retimna je što je manji (lakši za upotrebu) i ima plažu. Mana je što u bližoj okolini nema plaže zaklonjene od vetra i talasa. U blizini Hanje (Agii Apostoli i  kod Soude) ima par uvala koje su zaklonjene . Ako vam je mirno more bitno zbog dece.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 Mana je što u bližoj okolini nema plaže zaklonjene od vetra i talasa.

Mislite na Retimno!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Retimno ima ogromnu gradsku  plažu, ali često bude crvena zastavica pa nema kupanja. Takva je čitava obala, od Georgiupolija do Panormosa. Mi smo  bili smešteni u Retimnu, i često smo bežeći od talasa išli na jug, u Plakias, Agia Galini, Matalu...

Sa druge strane, koliko ja znam, sam grad Hanja i nema neku  plažu. Ljudi se obično smeste u turistička mesta Platanias ili Agia Marinu ( oko 10 - 15 km zapadno od Hanje), ali i tamo je situacija sa talasima slična kao u Retimnu. Mirne su vode u uvalama Agii Apostoli, kao što rekoh. 

Stručnjaci za Krit, kojih na ovom forumu baš ima, će vam sigurno dati bolje informacije, ja sam tek amater- početnik. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam često na komercijalnim jezerima ali sada sam već napravio mjesto na dravi i jedva čekam da dođe malo voda i da otopli bar malo. Pa da krenem, to mjesto mi je dosta blizu pa mogu skočiti i prihraniti i brzo otići u krači ribolov.

bistro.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citajuci ovu temu, mislim da ne bih Retimno,a u Hanji smo vec bili. Trazila bih nesto trece, ako ima, a da je dobro povezano busom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio se pre par dana iz Hanje. Posetio i Retimno. Hanja je bar sto puta lepsa i ta dva grada se ne mogu ni porediti. Plaza u Retimnu je velika ali nekako ruznjikava i na otvorenom je moru sto znaci da su moguci i veci talasi i crvene zastavice. Hanja, istina, nema svoju gradsku plazu ali su zato u blizini cetiri odlicne plaze u mestu Agii Apostoli ( najbolje mesto za letovanje u regiji Hanje) ali i plaze u pravcu poluostrva Akrotiri. Stavros i Lutraki plaze su jedne od najlepsih u Grckoj. Stavros zbog kristalno ciste vode (koja je i nesto hladnija) a Lutraki zbog zelenila, prijatnog vetra i divne boje mora. Tu su jos i plaze Kalata i Marati (obe na Akrotiriju). Seitan Limani na Akrotiriju je interesantna za videti ali nista vise od toga.

Elafonisos, ma koliko lep bio, nije plaza za kupanje a Balos je, po meni, precenjena plaza i taj izlet ne vredi 40-ak eur. Plaza na Gramvousi je krs i zaista ne znam zasto brodic tamo staje (valjda iz tehnickih razloga da ne nahrupi previse ljudi na Balos odjednom).

Izlet do Knososa je lep i informativan.

Izbegavajte izlete u reziji nasih agencija, jer su em skuplji em dobijate za vodice osobe koje nisu strucne. Sa grckim agencijama dobijate vodica dipl. arheologa koji vas prati do Knososa i muzeja u Heraklionu kao i zvucna pomogala "saptace" bez kojih je komunikacija u Knososu otezana.. IO tours je jedna od takvih agencija (jedna od kancelarija je na pocetku glavne ulice Kalidon sa desne strane).

Automobil vam na Kritu zaista nije superneophodan jer je autobuski prevoz odlican.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka