Milicax

Retimno ili Hanja

166 poruka u ovoj temi

Pa, lepo si rekla sto dobijas na jednom mestu, a sta na drugom - tako da je na tebi da odlucis...

Ali, ako zelis moje misljenje da cujes - ja preporucujem Retimno...

:cool: :cool: :cool:

Ja ne proporucujem Retimno je za penzionere .....Plaza je prljava...Kritsko more je kao bara ....do dobre plaze ti treba auto ..Nocni zivot je nula,ljudi su neandrtalni ,primitivni...Katastrofa ..Jedino sto je dobro je hotel u kome sam odsela ..Olimpic Palladium..koji je ispunio sva moja ocekivanja..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Soffia...2 poruke i isto toliko pljuvanja po Kritu..znam ukusi su razliciti ali ipak :ljutko:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krit je toliko veliko ostrvo da je nemoguće da neko ne pronađe nešto za sebe! Plaža u Retimnu je dugačka oko 14-15 km. Ostale plaže poput Prevelija, Matale, Frankokastela ili Elafonisia su relativno blizu. Mislim da je Retimno odličan izbor za istraživanje zapadnog dela ostrva. Osim lepeih plaža, Retimno ima i zanimljive kulturno istorijske znamenitosti. Noćni život svakako nije Ios mada ima mnogo kafića i taverni. Najbitnije je da nema pijane radničke klase iz Engleske. Zavisi šta očekujemo od letovanja, ali je jedno sigurno, u Retimnu će svako pronaći ponešto za sebe.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za clanove foruma .

Mi smo upravo u Retimnu i odlicno se provodimo.

Nemam puno vremena sada za opise, ali sve sto je napisao Barkman je tacno .

Vreme je jako lepo , prvih par dana su bili talasi , sada je more mirno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka je Retimno. Zaista! Obisli smo jako mnogo i Retimno je pravi izbor. Vidite ovako: dobra plaza, lepo more, toplo. Grad sa dosta taverni, kafana, restorana, svuda ima zive muzike, pusta se i strana i svakakva. Divno setaliste, divan stari grad, ima neku draz neverovatnu.

Hanja - magicno mesto, zaista, vrlo blizu Retimna, pa mozete iznajmiti auto i uputiti se u istu. Skuplja je od Retimna, ali kako sam videla, plaze su udaljene, pa ne mozete bas peske do centra.

Hanja je kao ziva razglednica inace, na kraju krajeva kao i Retimno. Gde god zadjete, ugledate zivu razglednicu. Narod opusten i dosta smo naucili od njih o prioritetima zivota.

Zbog plaze i udaljenosti smestaja od centra i plaze, ipak bih vam preporucila Retimno, a u Hanju mozete i MORATE otici bar dva tri puta i nauzivati se.

Sta god da odlucite necete pogresiti, jer i Retimno i Hanja imaju tu magiju koja vas ostavlja bez daha i poslednji dan letovanja placete, jer necete kuci :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I po meni, Retimno. Jeste Hanja magicna, kako neko rece, ali za videti. Za boravak, preporucujem ipak Retimno.

Btw, nisam videla prljavstinu nigde u Retimnu, nisu penzioneri, vec naprotiv, sve generacije su zastupljene, mrtav grad nije uopste, zavisi ko sta ocekuje od letovanja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne proporucujem Retimno je za penzionere .....Plaza je prljava...Kritsko more je kao bara ....do dobre plaze ti treba auto ..Nocni zivot je nula,ljudi su neandrtalni ,primitivni...Katastrofa ..Jedino sto je dobro je hotel u kome sam odsela ..Olimpic Palladium..koji je ispunio sva moja ocekivanja..

JUUUUUUUUUU, NE MOGU DA VERUJEM OCIMA! KAO DA STE OPISALI NEKI DRUGI KRIT, MI SMO SE BAS CISTOCOM I MOREM ODUSEVILI...:shokiran: :shokiran: :shokiran: :shokiran:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Soffia je definitivno uspela u svojoj nameri. Zbog toga se i registrovala

Izmenjeno (ElCid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sofia da li ste sigurni da ste bili na Kritu i to jos u Retimnu? Ovo sto ste napisali je...zaista neistina, nemam nameru da vas uvredim, kao sto ni vi niste imali nameru da nekog uvredite pisajuci svoj komentar, ali i suvise grub i neprimeren komentar...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bili u Retimnu i veoma smo zadovoljni.

Hotel Brascos, gde smo bili smesteni, ima par mana - bucno je, jer je na raskrsnici, i drugo sto je pisalo da ima internet, a nije ga video u zivotu :).

Uglavnom, nalazi se na odlicnom mestu za polazak na juzni deo ostrva, i to je velika prednost Retimna u Odnosu na Haniju, iako je ova bliza Balosu, Elafonisiju koje su vise na glasu od recimo Prevelija i Triopetre, ali i ovde dve sigurno zasluzuju posetu. Mali savet za Triopetru - neposredno pred dolazak videcete velike reklamne table koje pokazuju da je plaza levo, a iza njih je skriven manji putokaz koji pokazuje da treba nastaviti pravo - i nastavite pravo, jer cete tako stici na veliku plazu, dok je levo mala, na bas atraktivna uvala sa jednim kaficem (pretpostavljam da su vlasnici postavili reklamne table).

Jos da dodam da je nama bio prioritet obilazak ostrva, a ne nocni provod, sto moze biti od koristi za ocenu vrednosti preporuke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od sveg srca preporucujem hotel Minos u Retimnu, isto tako cula sam da je dobar i Brascos. Prednost Minosa je sto je smaknut sa glavne dzade toliko da nije bucno spavati nocu, a vrlo blizu ste centra i plaze.

Ko zeli samo provod, ludovanje, izlaske i popodne malo da se bucne, bez nekih meracenja uz jutarnje kafice i obilaske, pravi izbor je Hersonisos. Sve ostalo / izlasci, meracenje, restorani, kafane, taverne, suveniri, butici, plaza, obilazak ostrva - bolja pozicija je Retimno. To je to po meni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Brascosu treba detaljno renoviranje...vila promaja...Olympic i Jo An Palace su mnogo bolji izbor za istu kategoriju i slicne novce

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godine bili u Retimnu i veoma smo zadovoljni.

Hotel Brascos, gde smo bili smesteni, ima par mana - bucno je, jer je na raskrsnici, i drugo sto je pisalo da ima internet, a nije ga video u zivotu :).

Uglavnom, nalazi se na odlicnom mestu za polazak na juzni deo ostrva, i to je velika prednost Retimna u Odnosu na Haniju, iako je ova bliza Balosu, Elafonisiju koje su vise na glasu od recimo Prevelija i Triopetre, ali i ovde dve sigurno zasluzuju posetu. Mali savet za Triopetru - neposredno pred dolazak videcete velike reklamne table koje pokazuju da je plaza levo, a iza njih je skriven manji putokaz koji pokazuje da treba nastaviti pravo - i nastavite pravo, jer cete tako stici na veliku plazu, dok je levo mala, na bas atraktivna uvala sa jednim kaficem (pretpostavljam da su vlasnici postavili reklamne table).

Jos da dodam da je nama bio prioritet obilazak ostrva, a ne nocni provod, sto moze biti od koristi za ocenu vrednosti preporuke.

Svaka čast za ovo. Prošle godine baš tako promaših Triopetru, i odoh baš na tu malu plažu sa koje smo nakon sat vremena otišli dalje zboh vetra. Ove godine nećui promašiti.- hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne preporucujem Brascos nikako. Ove godine su bili prijatelji i bili su skroz nezadovoljni. Licno sam videla sobe, bas nikakve, namestaj star, dole itison, a hrana jednolicna. Mi smo bili u Kriti Beach-u i za svaku preporuku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast za ovo. Prošle godine baš tako promaših Triopetru, i odoh baš na tu malu plažu sa koje smo nakon sat vremena otišli dalje zboh vetra. Ove godine nećui promašiti.- hvala

Vetar nas je, slabiji ili jaci, pratio svugde na Kritu. Narocito je jak jbio jednom u klisuri kroz koju se prolazi kad se ide na jug, mislim da je to bio najjaci vetar koji sam ikad doziveo.

Na pravoj Triopetri su bili veliki talasi, ali to je meni odgovaralo posto volim da se kupam u takvim uslovima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka