Guest kristina

Frankfurt

24 poruke u ovoj temi

Ovo i mene zanima. Ja imam pauzu između letova od 6 sati u Frankfurtu, pa me interesuje da li se isplati cimanje do centra. Nikada nisam bio na ovom aerodromu, a znam da je jedan od najprometnijih u Evropi, pa nemam predstavu koliko realno vremena imam da se prošetam po gradu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Regionalnih vozova (S bahn) imaš stalno S9 ili S8. Za 10-15min. stižeš na glavnu železničku, a odatle metrom gde god hoćeš.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Frankfurt ima najveci aerodrom u Evropa i stvarno vrjedi se vidjet,a inace ako imas vremena mozes otic do centar,sve je blize.Mozes ic do Europian central bank,tamo je jako lepo,onda u blizini ti je i Frankfurt Roemer kako i Frankfurt opera house.

Taksi je skupo mislm da ce te kostat 20-25eur u pravec,a od teminal 1 imas S-Bahn koi je 3.5eur koi te vodi do stanica "Hauptwache"

to je u centar grada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde bi moglo da se ode na jednodnevni izlet iz Frankfurta? Da li se isplati ići do Brisela ili Strazbura npr. i koji su najjeftiniji ili najbrži načini da se ode na neki izlet u okolini? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iznenadila sam se sto nije bilo velikih super marketa tipa Idea, Maxi i sl. vec samo male radnjice koje drze Kinezi, Indijci... I cene su, naravno, visoke.

Lidl ima na Zeilu, Rewe u Myzeil trznom centru. Oko Bahnhofa nema supermarketa, uglavnom hoteli, javne kuce, radnje sa jeftinom robom, klopa.. Robne kuce na Zeilu, Karstadt i Galeria Kaufhof imaju u podrumima megamerkete ali je skupo. Izbor je ogroman ali za skromnije potrebe, Lidl. On se nalazi u ulici koja vodi od fontane navise, od apoteke se nastavi 20m.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde bi moglo da se ode na jednodnevni izlet iz Frankfurta? Da li se isplati ići do Brisela ili Strazbura npr. i koji su najjeftiniji ili najbrži načini da se ode na neki izlet u okolini? :)

do brisela ne, ali strazbura se fino stigne. mozes stici do wircburga, wizbadena, kasela, sve to vredi videti...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idem za FRAKFURT automobilom, Putejemo dva dana. Spavamo u Bratislavi. Interesuje me da li neko ima neku preporuku za frankfurt. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrhunska stvar koji treba posetiti to je obilazak Bavarskih Dvoraca. Koga privlači istorija ne sme da propusti!

Frankfurt 359.jpg

Frankfurt 356.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio sam u Frankfurtu sa drugarima 4  dana. Imali smo smestaj kod naseg drugara koji zivi i radi u Frankfurtu.

Obisli smo uzi centar uzduz i popreko. Izracunali smo (zahvaljujuci mobilnoj aplikaciji :D ) da smo prepesacili oko 74km za 4 dana :D 

Obisli smo dva muzeja. Filmski muzej i Prirodnjacki muzej.

Za ljubitelje filmske umetnosti, mnogi ce se iznenaditi, u ovom filmskom muzeju smo videli jedan od originalnih kostima iz filma Alien (Osmi Putnik) od Ridlija Skota i originalni slem iz Star Wars. Takodje mogu da se vide originalni storibordovi iz Star Wars i svasta nesto.

Imam par slika sa tim Alien kostimom dole pa mozete videti.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898075
    Ukupno poruka