Guest kristina

Frankfurt

27 poruka u ovoj temi

Trebala bih da sredinom Novembra odem u Frankfurt poslovno, ali cu ostati neki dan privatno. Molim vas da mi kazete sta vredi videti tamo, cene i sl.I preporuka nekog hotela bi bila vise nego dobrodosla.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sve je stvar afiniteta,zavisi sta bi da vidis.tipicno za turiste je da vide kucu u kojoj je ziveo gete, onda recimo trg römer (nedeljom ujutru pun japanaca), pa neke od ovih novih poslovnih zgrada, evropsku centralnu banku ili nesto slicno.nekada je bilo zanimljivo videti stari deo grada sa leve strane majne, sachsenhausen, ali po meni to i vise nije top lokacija.inace ponuda lokala i mesta za shoping je odlicna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U skorije vreme bih trebala da idem poslom u Frankfurt, ali nadam se da ce biti malo vremena i za soping :) Moze li mi neko preporuciti dobra soping mesta, posebno garderobe za decu?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono što je u Beogradu Knez Mihajlova, to je u Frankfurtu Zeil - glavna pešačka ulica, i tu se nalaze sve velike robne kuće sa čitavim spratovima sa dečijom garderobom. Početak Zeil-a je na stanici metroa doja se zove Hauptwache, a na drugom kraju je Konstablerwache . Znači, na bilo kojoj od te dve da sidješ, nalaziš se na pravom mestu.

Lepo je sići i na jednoj stanici pre Hauptwache (linije U6 ili U7),zove se Alte Oper, izlaziš na prelepi trg i na kome se - predpostavljaš - nalazi zgrada stare opere, a odatle paralelno idu do Zeil-a dve ulice Fresgasse i Goethestrasse - ova druga poznata po ekskluzivnim buticima.

Uživaj !

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imacu 12 sati izmedju letova u Frankfurtu pa se razmisljam da skoknem do grada ako ne budem mnogo umorna i vreme bude suvo. Frankfurt nisam nikada posetila, a na njihovom aerodromu sam boravila puno puta i shopping me ne zanima.

Da li se isplati otici do grada i sta mogu/moram u tom jednom danu da obidjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako mislis da zalazis po radnjama, uzmi i obzir velike guzve za ovo doba godine.

A sa frankfurtskog aerodroma bih svakako gledao da se maknem, i za mnogo kraće vreme od tih 12 sati.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola, imas li ideju kako najlakse i najjeftinije organizovti vikend u Frankfurtu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam tamo bio vođeno lice...a u vreme kada me samo zanimalo da sebi kupim muziku, farmerice i patike...tako da ti nisam od pomoći.

Znaš i sama da tamo nema nekih must see atraktivnih lokacija pred kojim bi da padneš u nesvest od lepote kao u Italiji, Španiji, Francuskoj...Pretpostavljam da vreme može lepo da se provede u šetnji centrom, pešačkim zonama, pivo, kobasice...

Wiesbaden je na samo 40km tako da jedno prepodne ili popodne može da se ode tamo, da vidiš nemačka aristokatija gde živi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, svakako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i decko smo avgusta na nekoliko dana posetili Frankfurt. Dobili smo besplatne avio karte, pa eto preko neta rezervisali sobu u Colour Hotelu i nekoliko dana obilazili grad, muzeje, zoloski vrt, gledali projekcije na engleskom u bioskopu...

Ako nekome treba pomoc, neka slobodno pise pp (ako hoce brz odgovor).

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavila sam Foto turu o izgledu Colour Hotela u kome smo bili smesteni (25 evra - nocenje) i skenirala neke prospekte koje sam pokupila na aerodromu na njihovom Info pultu, meni su mnogo pomogli.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanimaju em cene smestaja, cene tamo. Sta ima videti ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se smestaja tice mi smo rezervisali sobu u Colour Hotelu preko neta i to preko booking.com (samo zbog mogucnosti da se rezervise Diners karticom), takodje sam gledala i sajt ho6stelbookers.com jer oni imaju uvek imaju neke popuste smestaja (nazalost avgusta nije bio u ponudi nijedan hostel u Frankfurtu). Uglavnom su svi hoteli smesteni oko glavne zeleznicke stanice, sto je super, jer centar i Majna nisu daleko od zeleznicke (svega 10-tak minuta hoda). Cena smestaja zavisi od tvojih mogucnosti, ali se uglavnom krecu od 15 do 35 evra nocenje, u zavisnosti da li zelis 2 krevetnu sobu ili 6,8,10 - krevetnu tj. da delis sa nepoznatima. Cene 2-krevetnih soba se krecu od 20-30 u normalnim hotelima/hostelima. Moj ti je savet da hostel trazis preko ovih sajtova i tu citas preporuke, ali nadji i oficijalni sajt da proveris da li su to te cene smestaja i da vidis imaju li oni neki popust.

Sto se cena tamo tice: nisam ti od pomoci, jer smo mi isli u Frankfurt svega nekoliko dana nakon odmora u Egiptu (te besplatne karte su nam iskrsle u jako finansijski nezgodnom trenutku), pa smo bili "paradajz" turisti - spakovali smo 10 sendvica za ta 3 dana. Jesmo jeli kobasice u Zeil-u (oko 2evra) i njihove perece i ostala testa u okolnim pekarama (oko 1-2, ima i skupljih), ali ne znam kakve su cene u restoranima. Nismo ni izlazili uvece, pa ne znam cene pica i sl.

Jako smo se iznenadili kada smo u prodavnici, blizu Zeil-a, nasli Milka cokolade za 0,60 evra smajl.jpg - na akciji. Nikada u zivotu vise cokolade nisam pojela.

Iznenadila sam se sto nije bilo velikih super marketa tipa Idea, Maxi i sl. vec samo male radnjice koje drze Kinezi, Indijci... I cene su, naravno, visoke.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, i ovo mi znaci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putujem za Amsterdam preko Frankfurta, imam pauzu izmedju letova oko 4h, pa ako mi neko moze reci kako da vozom odem do centra Frankfurta sa aerodroma i koja je cena karte? :don-t_mention:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka