jelica

STA NOSITE NA PLAZU?

161 poruka u ovoj temi

Grešiš... :bez-zuba:

Ali ja lično nisam pristalica solarijuma, i to turbo, jer mi od njega još više izlaze mladeži i nekakav osip, dok sa suncem nemam ama baš nikakvih problema. Naravno za početak sve umereno, dok ne uhvatim boju i dok se pigment ne razradi, a posle mogu po ceo dan. Jedino što mi lice najviše uhvati sunce, pa tu mora dosta kreme da se stavlja. Maslinovo ulje mi ne odgovara, već ono što upražnjavam su isključivo mleka sa jačim faktorom. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2. solarijum je dobra ideja,ali mi je glupo kao muskarcu ici u solarijum,nekako mi je on vise za zensku populaciju ili gresim?

Grešiš, silno grešiš! Iako ja ne upražnjavam ovu vrstu pripreme za more, super je pod uslovom da tvojoj koži odgovara. Kod mene jednostavno ne radi tako da nema svrhe ( probala i pored 15 dana boravka na moru boja mi je ostala kao na početku ). A taman sam pomislila da sam jedna od onih koje su solarijumom rešile problem ''gorenja''! Ipak, probaj-NE BOLI!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam jedne godine isla u solarijum i nikad vise..i meni su izasli neki sitni mladezi a i boja od solarijuma je drugacija ..nekako sam bila ljubicasta..nemam pojma...a otkad su jednoj komsinici pukle lampe kad je bila u solarijumu (imala tri strafte od opekotina po telu) ne pada mi na pamet da mu pridjem vise :D

ako neko vec ide, bolji je obican nego turbo..boja od turbo brze prodje..prodje brzo i od ovog drugog ali je ipak malo trajnija..inace, kozmeticarka mi je rekla da boja od solarijuma bas ne pomaze posle na suncu..

ako ne mzoes kuci da se suncas onda ti ne preostaje nsita osim da pazis prvih dana ..na sunce samo ujutru i predvece po 2,3 sata i za tri dana bi trebalo da imas dobru podlogu...naravno uz neke kreme sa visim faktorom..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2. solarijum je dobra ideja,ali mi je glupo kao muskarcu ici u solarijum,nekako mi je on vise za zensku populaciju ili gresim?

Naravno da grešiš, imam druga koji ima takodje izrazito beli ten, i otkad je počeo da upražnjava odlaske u solarijum, rešio je problem. Vredi probati...

ako neko vec ide, bolji je obican nego turbo..boja od turbo brze prodje..prodje brzo i od ovog drugog ali je ipak malo trajnija..inace, kozmeticarka mi je rekla da boja od solarijuma bas ne pomaze posle na suncu..

Boja je boja, znači pigment je pigment iliti melanin je melanin, pa ne znam kako "brže prodje" ili "ne pomaže na suncu"? Pa, kozmetičarke poneke/ponekad svašta pričaju, ma koliko delovale ubedljivo... Ne pričam o stvarima koje ne znam, jer ovo mi je posao (i nisam kozmetičarka :D ). Naravno, ukoliko postoji bilo kakva induvidualna nepodnošljivost, ukoliko već imate mnogo mladeža na koži, ili prilikom sunčanja izbijaju novi ili se menjaju stari, ne treba rizikovati...

na sunce samo ujutru i predvece po 2,3 sata i za tri dana bi trebalo da imas dobru podlogu...naravno uz neke kreme sa visim faktorom..

Kada sam nekada čitala ovakve savete u novinama, uvek sam zavidela ljudima koji mogu da pocrne na taj način (znam, velika većina, ali na žalost ne i ja). Dok sam bila klinka ležala sam danima na suncu od 12 pa do 4 popodne, preznojavala se i polivala vodom ne bi li se rashladila i pritom nabacila malo boje - sve ima svoj vek trajanja, pa tako i ovaj samonametnuti mazohizam... Zato sam doveka zahvalna tehnološkim dostignućima u ovoj oblasti koja su mi donela oslobodjenje od modnog terora :D

I neka samo neko ne kaže da belo nije ružno, to mi je čitavog veka govorila moja mama koja pocrni kao ciganka za "2-3 sata ujutru i predveče" :bez-zuba::bez-zuba: :bez-zuba: ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je boja boja, kako onda boja od solarijuma prodje brze od boje od sunca?

nije svakome lezanje na plazi "samonametnuti mazohizam"..ako covek voli da leskari na plazi sta ce mu solarijum...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je boja boja, kako onda boja od solarijuma prodje brze od boje od sunca?

nije svakome lezanje na plazi "samonametnuti mazohizam"..ako covek voli da leskari na plazi sta ce mu solarijum...

Elle, potpuno su u pravu, nema realnog razloga da boja od solarijuma brže prodje, a nisam ni primetila da se to dešava pa zato to nisam ni pomenula.

Medjutim, da se ne stekne pogrešni utisak, ja nisam zakleti pristalica solarijuma. Ko voli da lekšari na suncu (a ne mora to da čini u podne na +45 C da bi dobio boju) i ko ima dovoljno vremena da to sebi priušti, a naročito još ako to voli da radi, svakako će se pre odlučiti za leškarenje nego za solarijum. Hoću samo da podsetim i da su ultravioletni zraci - ultravioletni zraci pa ma otkud dolazili, i samim tim kancerogeni, i da ono što je ostalo od ozonskog omotača nije dovoljno da smanji rizik kome se izlažemo...

Takodje, ne zagovaram redovne odlaske u solarijum da bi se postigla i održavala bronzana boja, naprotiv smatram to protivprirodnim i naravno, jako štetnim. Govorila sam samo o jednokratnoj godišnjoj pripremi za odlazak na more i onom što je za mene pravo rešenja. Dakle, deset odlazaka po pet minuta i ja sam fino preplanula, a nekom je dovoljno i 5-6 puta. Neko ne želi da ode ni jednom, i to je takodje u redu.

Ne bi bilo u redu samo da smo svi isti :D :D :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nekad isla u solarijum..otkad sam dobila sitne mladeze i flekice,ne pada mi na pamet...cak ni za pripremu za more,da bih se je,eto,pojavila kao tamna,radi izgleda..ne pada mi na pamet..nije ni svacija koza ista..ljudi sa tamnijim tenom,kosom i ocima,mogu i da odu..uostalom doktori kazu 12 puta godisnje da moze...svetlije oci i put-ne bi trebalo...ne znam za sto po beogradu hodaju sve same cigansture..nije mi jasno...

vole valjda da omatore u 25-oj godini i mozda i da dobiju neku bolest.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jelice :D obozavam tvoje komentare :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nekad isla u solarijum..otkad sam dobila sitne mladeze i flekice,ne pada mi na pamet...cak ni za pripremu za more,da bih se je,eto,pojavila kao tamna,radi izgleda..ne pada mi na pamet..nije ni svacija koza ista..ljudi sa tamnijim tenom,kosom i ocima,mogu i da odu..uostalom doktori kazu 12 puta godisnje da moze...svetlije oci i put-ne bi trebalo...ne znam za sto po beogradu hodaju sve same cigansture..nije mi jasno...

vole valjda da omatore u 25-oj godini i mozda i da dobiju neku bolest.

Baš tako ;) ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojka je usred januara izgledala bukvalno kao gorila. Taman ten je jako lep, sve je to divno i krasno, ali ona je viiiiidljivo preterala ( shvatila je i ona sto posto ali ipak, ponos je ponos jel te).

Bila je.. nešto narandžasta sa primesama crnog oko očiju i izmedju ruku . Vidjala sam je kako dva puta ide u solarijum dnevno. To mislim da nije ni dozvoljeno, ali molim lepo.. Dobro pa nije preminula kao ona devojka na dan svog venčanja što je išla prethodni dan od salona do salona i solarisala se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Devojka je usred januara izgledala bukvalno kao gorila. Taman ten je jako lep, sve je to divno i krasno, ali ona je viiiiidljivo preterala ( shvatila je i ona sto posto ali ipak, ponos je ponos jel te).

Bila je.. nešto narandžasta sa primesama crnog oko očiju i izmedju ruku . Vidjala sam je kako dva puta ide u solarijum dnevno. To mislim da nije ni dozvoljeno, ali molim lepo.. Dobro pa nije preminula kao ona devojka na dan svog venčanja što je išla prethodni dan od salona do salona i solarisala se.

Yu! Kako morbidno...

k050.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zamisli samo te lekove i njihovo dejstvo posle 3 sata na plazi...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da,eventualno sto bih mogla da preporucim su tablete za brze crnjenje tipa Braunemon ili ovo od ivancic i sinova(kako se zove)..ja pila,i stvarno sam brze dobila boju..to ne moze da skodi u svakom slucaju,tu je beta karoten,vit.e...to je dobro za pripremu i u toku suncanja..

ja sam kao dete gorela bukvalno,onako seljacki bas..plava kosa,oci,beo ten..mama ode da otpliva na sat vremena,ja res crvena..imam i slike...vodila me kod doktora,kaze on-kakva ste vi majka,dete vam opekotine dobilo,ona jadna u zemlju da propadne...

kako kazu,koza pamti..i to je tacno.neces ti videti posledice prekomernog suncanja i solarijuma u 25...al od 35-hoces sigurno...to je ono,ustanes,jednog jutra,i nekako ti koza omlitavela,propala,kao da je zedna...a koza,znamo,stari od gubitka kolagena.kolagen unistava sunce.

elem,ove cigansture sto setaju beogradom misle da mocnije izgledaju valjda..sta li...ne znam,nisam pametna(naucno dokazano)...

i ne znam,al da li znate gde je koza najlepsa i nikad nema BORE?????gde sunca videlo nije...a to je guza!!!mislite o tome...

p/s/ elle,hvala,trudim se....poljubac.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da,eventualno sto bih mogla da preporucim su tablete za brze crnjenje tipa Braunemon ili ovo od ivancic i sinova(kako se zove)..ja pila,i stvarno sam brze dobila boju..to ne moze da skodi u svakom slucaju,tu je beta karoten,vit.e...to je dobro za pripremu i u toku suncanja..

Beta-Bronz se zove preparat i odličan je!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj Beta Bronz planiram da probam. Koliko pred letovanje da počnem da ga pijem? :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka