jelica

STA NOSITE NA PLAZU?

161 poruka u ovoj temi

dakle,kako idete na plazu?sta sve nosite sa sobom,sta je u vasoj torbi,neseseru itd?kako se oblacite,kako se zanimate na istoj?kako izgleda savrsen dan?koje aktivnosti upraznjavate(ili ne upraznjavate-oni sto vole da lencare..)?da li ima modnih frikova na plazi i kako oni izgledaju?da li gledate u druge ljude,komentarisete..?

opustena tema..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neću opet ja prvi da odgovorim!

:smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa dobro,ajd ja cu..dakle,na plazu volim da dodjem ranije,ako mogu.kad sam ranije spavala dugo zbog nocnih izlazaka,svodilo se na dolazak u poslepodnevnim casovimai nekako mi nije imalo car.sada,kako sam starija,ne ustajem tako kasno jer i ne lezem kasno,pa posle dorucka,pravac plaza.obavezan dress-code je:bikini,haljinica preko ili pareo(marama)i papuce ili japanke.naocare za sunce naravno,sesir ili neki kacket,zavisi u kom sam fazonu,dal sam elegantna ili sportski raspolozena taj dan(hahahaha).nosi se torba za plazu,naravno,very trendy,chic..malo poveca..da stane sve i svasta,poznatija kao sport billy tasna..

u toj tasni,elem,mogu se naci i zivi ljudi,kazu...al konkretno tu su:mackalice za suncanje,2komada,visi i nizi faktor.po potrebi.al obavezno 2.visi za lice,nizi za telo.balzam za kosu da namazem krajeve da ne pucaju na suncu.ogledalce,ne dzepno i damsko,nego povece(haha,ne bas kao iz kupatila)da se lepo vidim.pinceta(iako ne volim da vidim zene koje na plazi cupkaju bilo sta,ni obrve..a jezim se na one koje bikini zonu sredjuju na plazi).ne znam sto je onda nosim,al eto.dalje,knjiga ili casopis neki,zavisi u kom sam fazonu,dal sam dubokoumna taj dan,ili plitka pa mi mozak ne radi.flasa sa vodom.peskir veliki za plazu.mali peskiric za lice i pokrivanje istog ako mi se prispava.malo jastuce na naduvavanje `za pod glavu`i kompletan uzitak.termos sa limunadom ili kafom.koji odmah popijem pa posle narucujem.cigarete,upaljac.nakit ne nosim,samo lak na noktima.letnje boje,znaci jarke.

pozicija-sto bliza moru.lezaljka,suncobran.

varenje dorucka u prvim momentima dolaska i mrgudno gledanje okoline.dok jos ne otvorim oci-namcor.kad dodjem sebi,onda krece dan...

dakle,plivanje,brckanje,blejanje u plicaku..sve dolazi u obzir.sportske aktivnosti-da,pre,al sad ne smem da se bacakam mnogo.tusiranje posle mora,i mackanje svaki put kremama.zapaliti cigaretu,zavaliti se u lezaljku,i ispod cvikera posmatrati okolinu.to je da prodje vreme-iliti `strahinica bana`na morski nacin.

volim sredjene zene,nezapustene,dal su debele il mrsave nije vazno ali da su negovane.i takve muskarce pored njih.frikove volim za razbibrigu.to su oni sto setaju polugoli,u tangama,tigrasti dezen(muskarci),ili zene u tangama od preko 50,ili toplesu..kad legnu onako posteno da suncaju jajnike i bubrege u 60godina.sve tako u toplesu i tangama.

volim i one sto ne nose tange,al opet zavrnu donji deo,pa mu isto dodje.

obozavam one sto u 2popodne,crveni kao rakovi,u pozamasnom stupnju karcinoma,sednu na sred sunca,pogled u nebo,iskrenu ruke(da im unutrasnjost lepo `pocrni`)..volim te entuzijaste..

ne volim da vidim golu decu koja su premasila 6god.ne ide,nekako...

ne volim one koji dodju u patikama,carapama itd.sem ako to nije neka eskurzija,pa ajd onako,neka im..

psovke srpske po deci i ostalim,ne volim..ono dranje po plazi,batinanje(jesam ti ja rekla da izadjes iz vode,sad cu tatu da zovem!!!)

mnogo volim high-tech varijantu zena.one u zlatnim kupacim ili srebrnim,sa nanulama od 12cm,turbanima na glavi,prstenjem,narukvicama itd.mislim na starije gospodje.kad je zena dama,to i moze,al to se retko vidi.obicno su to seljanke,koje i pored skupocenih stvari izdaju sitnice..tipa-izguljen lak na noktima,zvanje konobara-ej,mali,os doci vamo??!!i prica(sto glasnijih)tipa-znate,ovo nigde nema,uzas..kad sam ja bila na azurnoj obali,e-to je nesto,a ovo je skandal!!..

tako se ja zabavim malo,sve mi cool i super..svi su mi extra..i ludaci i frikovi i lenstine i blejaci..dokle god mi ne udju u prostor..sve je to more,i provod,i opustencija..

zato se svi radujemo sto putujemo negde,i zezamo se ovde..i mozda s nekim ni kafu ovde popila ne bih,al tih 10 dana,na moru,u grupi,pevacemo karaoke i bicemo `groovy`..kao rodney i del boy kad idu na odmor,i slikacemo se zajedno,cuvati mesto na plazi,caskati neobavezno...sve to-zarad pojma zvanog-think pink when u are on holiday....

p.s.zaboravih najvaznije-foto aparat!!!znaci slikanje moje malenkosti,pozicioniranje,ja-plivam,ja-ronim,ja-jedem sladoled,ja-kao ne znam da me slikaju,eto leluja mi kosa na vetru(a posle,jao sto je dobra fotka,nenamestena)..slikanje frikova-zarad podsecanja i lepih memorija kad dodju snezni dani,ili kad sam tuzna pa da se smejem..najdelikatniji deo posle-slikati se u kupacem,a da izgledas extra!!!a da ne radis u photo-shopu!!(haha)..

ajde ljudi ,ustajanje,novi dan je-VREME JE ZA ZUPLA!!!!vamos a la playa....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hm..

na plazu idem u kupacem i neka krpa preko guz'ce..mrzim da nosim bilo sta vise od toga na plazu od odece..obujem neke papuce sa plutom ili nanule..sto se kupaceg tice, volim jarke boje mada ni beli ili crni nisu za bacanje..ne volim korpice..tange sto da ne ..gadno mi je kad pola dupeta bude belo ko od gaca bubregarki..i na mom decku volim sto manji kupaci :D i uopste mi je bzvz kada muskarci nose one sorceve , nekad i do kolena pa nsita ne pocrne ..mada to je njihov izbor..

torba poveca..u njoj : peskir, mackalice, ogledalce, cigarete i upaljac i to je valjda to..na plazi kupimo neke sokove ..

ne gledam ljude na plazi niti sam odusevljena kad u mene bleje..sta nose i kako su dosli me isto ne zanima..njihov zivot njihova stvar..najvise volim nudisticke plaze jer su ljudi mnogo opusteniji i gledaju svoja posla vise nego na "obicnim" plazama..:) ako bas moram da biram kakvi bi ljudi bili na plazi, bilo bi ih i debelih i mrsavih i polugolih i obucenih, i dece i starijih ..sto raznovrsnije to bolje..

ne mogu dugo da se izlezavam na suncu ..ako izdrzim pola sata svaka mi cast..volim da sam sto vise u vodi, plivam, glupiram se sa deckom ..i obavezno neku loptu nosimo u vodu.. takodje volim da ulazim u vodu sa dusekom..

posto ne mogu predugo da ostanem u vodi jer se umorim od raznih egzibicija a ne mogu ni na suncu dugo, obavezno svratim bar 2,3 puta u neki kafic na plazi da dodjem sebi uz 5 do 10 kugli sladoleda :D

i da ..ne volim da budem na jednoj plazi ceo dan ..bar dve da promenim..

volim i dok pada neka kisica da budem u vodi..to mi je bas super strava extra..

iiiii..volim da more bude razlicito u smislu jedan dan mali talasi, drugi ravno kao staklo, treci veliki talasi i tako svasta nesto..

Izmenjeno (elle)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

UH JELICE TOLIKO TOGA SI NAPISALA DA SE RAZMISLJAM DAL' UOPSTE BILO STA NAPISEM :)

OBAVEZNO NOSIM SPORT BILI TORBU :) I U NJOJ SVE I SVASTA , SVE STO MI TREBA I NE TREBA :) DA NE MOGU NI SAMA DA SE SNADJEM ........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na plažu? Ne opterećujem se ali NIMALO. Bitno mi je samo da nešto fino papam pre nego se uvalim u pesak, da popijem kafu da dođem sebi od noćašnjeg nespavanja i to je to.

Kupaći, u torbi cigarete, novac i krema za sunčanje i apsolutno ništa više. Šta će mi? Ako mi nešto zatreba, tapa-tapa do apartmana. Foto-aparat nosim skoro pa u ustima :).

Dan na plaži? Razvlačenje kao slina po ležaljci, šetnja od kafića do kafića, brčkanje i eto ti. Prođe dan.

Jelicee?? koliko traje samo tvoj odlazak na plažu? Ja na čitavo putovanje ne nosim toliko toga a negovana sam i ne obraćam pažnju baš na ...toliko toga od sadržaja na plaži?? :bez-zuba::D :D

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmmmmmmmm...Gore navedeno je spisak"potrebstina" ^_^ bez kojih ne bih mogla krenuti na plazu..Mislim da nema suvisnih stvari.Samo ja bih jednu jos dodala i jednu tj.dve izbacila..Cigarete i upaljac(sto se mog asortimana tice)i dodala bih na taj vas spisak jos jednu malu cakanu stvar -labelo... :balavi:

Druge ljude ponekad i smeknem,ako su dovoljno zanimljivi.. Da je to baba od sedamdeset i kusur sa tonom celulita i facom koja kao da je iz rerne izasla,ili neki debeli lik koji onako ponosno seta plazom sa sve onim zidarskim sesiricem na glavi..ili mozda neki deckonja koji ima savrsene bicepse..svejedno je..pogled mi odluta na takve jer jednostavno privlace paznju..Da im se smejem ili divim svejedno je i mislim da uglavnom svi ljudi reaguju slicno,znaci generalno svi "bleje"u druge,samo neko vise,neko manje.Pa necu zabiti glavu u pesak kao noj,kad kraj mene proseta neki"freak"ili neka devojcica kojoj extra stoji kupaci... ;)

Izmenjeno (CRNKA)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da znas...da me covek sad pita sta sam pisala,veze nemam...hahah

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a veruj mi da sam uživala u tvom tekstu samo zbog toga što se radi o uživanju na plaži i suncu što mi sad toooooooooooooooliko nedostaje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa,nadala sam se..da ce neko razumeti moje literarno nadahnuce..i malo komedije..al opet,sve je to tacno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:srce: Ah ta plaza...Zasto ne zivim negde gde je stalno leto. :tuzni:

..U KUCICI OD TRSKE NEGDE NA OBALI OKEANA.. :wub:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da znas...da me covek sad pita sta sam pisala,veze nemam...hahah

Sta god nosio, koliko god se pakovao, uvek nesto zaboravis.Nema dana da ne pomislis, da sam jos ovo poneo, sve bi bilo OK.Ustvari to na kraju bude dokaz da se moze bez svega.Ponesi kintu i ne brini sta si zaboravio.

Najbolje je kada na more povedes dezurnog krivca koji ce odgovarati za sve sto je zaboravljeno da se ponese (uglavnom je to zena).

Normalno ja sam zasluzan za sve sto je poneto na plazu, a ona kriva za ono zaboravljeno, mislim ne mogu ja da mislim o svemu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

crnka, zar nije bolje da nadjes nekog sa savrsenim bicepsom da mzoes da ga gledas i van plaze i na njoj? :) ili pak devojcicu kojoj dobro stoji kupaci ako ti i to prija :P

dobro neko rece za labelo ..bez njega ne idem na plazu..

Izmenjeno (elle)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh dobro je a ja mislila da sam najgora, kada je u pitanju nošenje stvari na plažu. Kada sve to potrpam ni sama ne mogu da se snadjem. A to su obavezno 2 peškira jedan veliki, i jedan mali (da obrišem lice i dodjem sebi od slane vode), mazalice, ogledalce, labelo, novčanik (najvažnija stvar), fotoaparat, padne nekad i neka knjiga ili ukrštenica, pa možda još jedan kupaći, i obavezno lopta za odbojku (ali ona ide pod ruku) i naravno naočare. :P

Volim po ceo dan da budem u vodi, toliko da poplavim ali baš, pa kada preplivam nekoliko puta do ograničenja i kada više nemam snage da plivam, obavezno padne izležavanje na ležaljci, pod suncobranom, naočare na oči, pa onda red sunčanja, red šacovanja (hahhahhah). U principu volim pomalo da budem blejač, ali ne previše, što naravno ne volim kada neko neprestano pilji u mene i mog dečka. :bez-zuba: Ako neko toliko bulji neprestano, onda mi ne bude teško da uzvratim istom merom, kako bi shvatio/la da preteruje.

Obavezno kao rekvizit uz sve to ide i dušek, i izležavanje u vodi na dušeku, pa još kada naidju talasi, prava milina.

Ne obazire se previše da li je neko debeo ili mršav, kakav je ko kupaći obukao, papuče itd. Ali sigurno mi upadne u oko nešto što je baš ekstremno, ili mnogo dobar frajer, ili neka već pomenuta bakica, dekica, onda obavezno Nemci, Holandjani, Englezi koji su reš pečeni.

Nevolim da odem brzo sa plaže, već budem jako dugo, sve dok ima sunca, jer mi je tada i najlepše, najmanje ljudi u vodi, ekstra za sunčanje, ali ne i za pečenje, prosto mi je sunce tada najlepše, baš miluje, i obavezno mi tada prija i šetnja po plaži i okolnom šetalištu, a u kafiće nešto slabo zalazim u toku dana kada sam na plaži, ali zato ih ostavljam posle plaže, kao šlag na tortu. :P

I da ne zaboravim pored glave mi stoji po 2 flaše vode i to ledene (u hladu), jer bez toga ne funkcionišem, pogotovo u Turskoj.

Tako da svu boju koju dobijem, dobijem u vodi, jer nemam nešto preterano snage da se izležavam po ceo dan na suncu, izuzev posle 17 sati kada je sunce slabijeg intenziteta, pa mi baš prija. Hvala bogu imam dobru pigmentaciju, pa kada mi se razradi pigment mogu baš lepo da pocrnim. Mada prvih nekoliko dana bez obzira na to lepo crnjenje ipak moram povesti računa, da ne bi sebi zagorčala ostatak letovanja. :D

I najlepše je kada se pocrni, mada posle ide onaj najgori deo, svrab i ljuštenje. A ostatak te boje još uvek imam na sebi. :D

P.S. I dok ovo kucam imam osećaj da sam sada na plaži. Ali samo u mislima. :tuzni:

Izmenjeno (majja_majja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajd i ja da napišem koju...

Moram priznati da imam bolju taktiku od svih! :)

Ja obučem kupaće gaće(nikako šorceve jer mi se napune vazduhom kada ulazim u vodu),majicu(ne belu sa reklamom),teksas ili šorc na cvetovi(na koji je devojka alergična),stavim sunčane naočare i naravno malu torbicu u kojoj su cigarete,upaljač,novčanik i foto-aparat.... A za sve ostalo me baš briga! :P I naravno japanke ili patike na nozi!

Tačnije,tajna je u tome da svake godine pre mora oduševim devojku nekom novom velikom torbom za plažu... Međutim to oduševljenje kratko traje,kada shvati mora da razmišlja o mom peškiru,kremi za sunčanje i svojim stvarima! :bez-zuba:

Hladan ledeni čaj ili vodu kupim usput,i posle toga se zavalim u ležaljku ispod suncobrana i uživam! :hehe:

Na plaži volim da razgledam! Pogotovo prošle godine,drugar i ja smo se toliko fascinirali nekim mađaricama u toplesu,sa smo se mi vraćali jednim motorom a devojke drugim u apartman! :bolje-da-cutim: (to je bilo posle vežbanja mog mađarskog sa istim devojkama)

Inače često mi lepša polovina ponese neku opuštenu knjižicu,da pustim ovce na pašu i da ne blejim previše! :bez-zuba:

Inače nisam neki fanatik da ceo dan sedim na plaži! Ne volim! Pre podne prespavam zbog burne noći,pa dok se rasanim i popijem kafu i spremim nam doručak(moram i ja nešto da radim :tuzni: ),to taman bude posle 15h,kada je najlepše! Inače i tada izdržim do 19h na plaži jedino uz neki ručak ili pauzom u kafiću!

Ja na letovanju volim da lutam i da idem uvek na druga mesta! Ne drži mi pažnju dugo isto mesto! Zato sam prošle godine uživao na Krfu,jer sam svaki dan išao na drugu plažu,a nadam se da će i ove godine biti isto u Turskoj!

P.S. - Drage devojke nadam se da me nećete osuti paljbom :bez-zuba:

Izmenjeno (Roli)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka