anrim

Barselona, opšta tema

370 poruka u ovoj temi

Uslov za turističko putovanje su ili vakcina (odobrena od strane EU) ili dokaz o prelezanom kovidu u poslednjih 6 meseci. 

Ako su prve dve ili tri doze sputnik, onda poslednja mora biti neka od vakcina koje su odobrene od strane EU. Npr. Pfizer. 

Za slucajeve preke potrebe se odnosi na nevakcinisane putnike. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav .planiramo u novembru put u barselonu tj krajem novembra...kakvo je vreme tada,hoce li biti pogodno za setnju?

Ja sam isao sad u decembru, moglo je da se seta i bez jakne

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao neko ko voli Spaniju i ima dete od 4 godine ova dva teksta Komisure o Barseloni (with kids) su kao  pozivnica za posetu. 

Jedino sto bih dodao za neke ko nameravaju sa decom do Barselone da uvrste u svoj plan posetu nekom tematsko-zabavnom parku, kao npr onaj na Tibidabu ili jos bolje Portaventuru. 

To je zagarantovana zabava za decu i definitivno nesto sto ce uvek pamtiti sa putovanja. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, 

ako ima neko ko je skoro otisao ili dosao iz Spanije.. 

zanima me da li je na kraju potrebna ona elektronska prijava za QR kod ili ne, ako se poseduje sertifikat o trecoj dozi? 
Kod nas pise da ne treba samo pod uslovom da se poseduje EU sertifikat, a negde nalazim da se to odnosi i na ekvivalent Eu sertifikatu koji Srbija ima.. 

i sad, dal treba ili ne? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nije potrebna prijava, samo preuzmite naš sertifikat i pokažite. Očitaju kod i to je to. Proverite datum poslednje vakcinacije, jer sertifikat važi 9 meseci. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao neko ko voli Spaniju i ima dete od 4 godine ova dva teksta Komisure o Barseloni (with kids) su kao  pozivnica za posetu. 

Jedino sto bih dodao za neke ko nameravaju sa decom do Barselone da uvrste u svoj plan posetu nekom tematsko-zabavnom parku, kao npr onaj na Tibidabu ili jos bolje Portaventuru. 

To je zagarantovana zabava za decu i definitivno nesto sto ce uvek pamtiti sa putovanja. 

I mene ta Španija uvek doziva, baš mi je nedostajala :) Odlična preporuka za zabavne parkove, Tibidabo smo imali na umu ali su nas vremenske prilike delimično omele. U Portaventuri nisam bila, eto ideje za sledeći put :zvizduk:

Što se tiče QR koda, nije potreban ako imate naš digitalni zeleni sertifikat. Za decu nije potrebno ništa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo da pokusam ukratko sveze servisne info sa naseg puta u Barselonu

Isli smo na produzeni vikend, leteli Wizzom u petak u 18h, povratak u ponedeljak u 22h (trebalo u 21h ali smo rano ujutru dobili info od Wizza da ce kasniti jedan sat, lepo od njih)

Smestaj smo smo uzeli u hotelu koji je oko 6 km udaljen od centra, tri nocenja sa doruckom za dve osobe, 290e.. Hotel je Sercotel Porta Barcelona, cist, dobro povezan, odlican dorucak, bas smo zadovoljni..

Sve ulaznice smo uzeli online.

Uzeli smo Holla Barcelona za 3 dana, sto znaci 72 sata neogranicene voznje koja ukljucuje i metro i buseve i tramvaj, kao i voznju od i do aerodroma..cena 23 e po osobi

Bili na Kamp nou, cena 34 e po osobi (ukljucujuci i 10 minutni virtuelni performans, bez toga, cena je 28e) Interesantno i svakako nam ne bi bila potpuna poseta Barsi bez tog stadiona. 

Guelj park je predivan, tu moze da se ostane ceo dan, stvarno je prelepo, ali su guzve nesnosne na atraktivnim lokacijama. Cena na zvanicnom sajtu je 10 e, ali sajt nikako nije hteo da primi uplatu pa smo uzeli preko drugog sajta, po ceni od 12e.

Pikasnov muzej ima free posete svake prve nedelje u mesecu sto je nas pogodilo, pa smo otisli da iskoristimo. Samo je bitno da se i tada uzme karta, ne pustaju bez. 

Sagrada familija je definitivno najvece ahitrktonsko cudo modernog doba koje sam videla, zaista impozantna gradjevina, sto spolja sto iznutra. Bas ostavlja utisak i ne treba propustiti. Cena ulaznice je 36 e po osobi sa posetom tornju. Toranj Nativity je definitivno bolje posetiti nego Passion toranj, iz razloga sto postoji mali mostic koji povezuje dve kule, odakle se pruza divan pogled, ali iskrena da budem, malo smo vise ocekivali od toga. Prosto je prekratko, guzva je, usko je, malo je mesta, izadjete na mostic, tu budete minut-dva i to je to, morate nazad.

Spansko selo ne oduzima puno vremena, pa ga treba ubaciti u obilazak, nekako je slatko i vrlo slikovito. Mada ima nekih postavki koje mi se ne uklapaju u koncept spanskog sela, ali ok. Jako lepa je porodicna aktivnost, arheoloska predstava gde se trazi jaje dinosaurusa, pa su oko toga bazirali citavu predstavu.  Ulaznica 14e po osobi.

Castell de Montjuick je nasa sledeca stanica, ulaznica 5 e po osobi, zasluzuje posetu zbog predivnog pogleda. Zicara je 14e po osobi, mi je nismo koristili, jer smo nekako bili na dosta zicara u poslednje vreme pa smo odlucili da ovu propustimo, ali sigurna sam da je prelepa i ta voznja.

Bili smo i na plazi, nama se svideo taj deo jer smo usli u taj divan morski vibe, palme, setaliste, talasici, divotica. Bila je nedelja, pa je plaza pila puna, muski su nam se i kupali, voda odlicna. Razocarani sto nije nekako uredjena po nasim nekim standardnima, nema kabina za presvlacenje, pa se ljudi tako skidaju i presvlace vama pred ocima. Postoje toaleti, ali su u uzasnom stanju, pa ih retko ko koristi. Mimo toga, plaza ko plaza, lepa pescana, ali joj ogromne poene donosi divno uredjeno setaliste. 

Inace Barselona nas je potpuno iznenadila, nismo ocekivali da je pre svega tako cista, ma jedan jedini papiric nismo videli, i tako je apsolutno svuda, i na atraktivnim mestima i u siroj okolini, ma svuda.  Prepuna zelenila, divnih visokih palmi, ukrasnog drveca, dosta hlada od tog zelenila. Vrlo siroka setalista, siroke ulice, bez preterane saobracajne guzve, kao da je cela jedno veliko setaliste. Zgrade ciste, lepe, sa ogromnim terasama punim cveca, divne uske ulicice i trgovi sa preslatkim  kaficima postavljenim niotkuda. Nekako je sva pitoma i prijatna, jednostavna, bas lepa, lepa. Parkovi prelepi, Citadela je pravi zeleni raj, ma sve je bas divno uredjeno i cisto. 

Inace, prepuna je turista, ubedljivo najvise Britanaca, avioni im slecu na 5 minuta. 

Na aerodromu su nas pitali imamo li QR kod nekog od sertifikata, mi pokazali, ali nisu ga kontrolisali, samo su pitali da li imamo. U gradskom prevozu kod nih je obavezna maska, i 70 posto ljudi to postuje, a onih 30 koji ne postuju su turisti :) 

Eto, sve preporuke za Barselonu, samo se izgubiti u onim njenim ulicicama, dovoljan je dozivljaj, a definitvno ima mnogo da pruzi. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899439
    Ukupno poruka