anrim

Barselona, opšta tema

415 poruka u ovoj temi

Bas zato sto je sakralni objekat, oko nje treba da bude prostrano, nista da je ne zaklanja i ne gusi je, vec veliki trg na kome ne primecujes nista drygo :) Samo ona i trg!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

SF je sakralni objekat a ne selfi hotpoint. 

 

Guglao sam, ali mi je i dalje nejasno šta je selfi hotpoint, kao neko ograđeno mesto za slikanje selfija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SF je jedinstvena, spolja i iznutra.

Ja nisam ni primetila okolinu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Guglao sam, ali mi je i dalje nejasno šta je selfi hotpoint, kao neko ograđeno mesto za slikanje selfija?

Ja se ne selfiram, ali rekla bih da je to obavezno mesto za sve koji u tome uzivaju:D

Iznutra je fenomenalna, spolja mi se nikako ne svidja...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bas zato sto je sakralni objekat, oko nje treba da bude prostrano, nista da je ne zaklanja i ne gusi je, vec veliki trg na kome ne primecujes nista drygo :) Samo ona i trg!

Pozdrav iz Saborne crkve. 

 

 

 

Guglao sam, ali mi je i dalje nejasno šta je selfi hotpoint, kao neko ograđeno mesto za slikanje selfija?

procitaj post pre mog, ako ti i dalje nije jasno, ne mogu ti pomoci.

 

 

SF je jedinstvena, spolja i iznutra.

Ja nisam ni primetila okolinu.

Tako ti je to kad ne juris selfije :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, bas su za poredjenje, te dve crkve , tu su negde po velicini:kafa:

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

procitaj post pre mog, ako ti i dalje nije jasno, ne mogu ti pomoci.

 

Pročitao sam, čovek hoće da se slika pored građevine koje obilazi, u čemu je onda tu problem?

 

Ja se ne selfiram, ali rekla bih da je to obavezno mesto za sve koji u tome uzivaju:D


Ja nemam do sad nijedan selfi (nemam ni prednju kameru na telefonu), ali ne vidim suštinsku razliku između toga da li me neko slika ili slikam sam sebe... :neznam:

 

Barselonu sam obisla u sklopu apsolventske ekskurzije i to se svelo samo na jurnjavu, nikada posle toga nisma isla na slicno putovanje.

 

 

SF je jedinstvena, spolja i iznutra.


Ja sam je takođe obišao na apsolventskoj ekskurziji, što nije bilo skoro, ali nama su tada vodiči savetovali da ne plaćamo ulaz, kao sad su radovi unutra, nema šta da se vidi, dovoljno je ovo spolja.

Izmenjeno (Hinavorko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hinavorko, kao prvo vodič vas je zajebao za sve pare, ako budeš imao prilike da opet pohodiš Barsu nikako ne propusti ulazak u SF. Ne ulazeći u to da li se nekome sviđa ili ne, beskrajno i genijalno je jedinstvena, ja nisam ili ne pamtim da sam video nešto slično.  

A što se tiče prethodne rasprave, ako je poenta SF da Pera Perić zvani Perke udari selfi, onda u redu. :D

Samo što to nije tako, njena funkcija je talva da se ono najbitnije održava unutar iste a kome smeta okolina neka plati fotošopera da mu sa selfija ukloni višak objekata.

Otišli smo i u off ali

Ćurko i Smorušo marke neviđena

U sabornoj crkvi se decenijama unazad (do stavljanja u funkciju kripte hrama Sv Save) sluzila božicna i ponocna uskrsnja liturgija koji uvek vodi srpski patrijarh, što je najbitniji događaj međ pravoslavnim življem.  

Toliko o (bez)načajnosti iste.   

Ali zašto bi ti to uopšte  i znala. 

 

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hinavorko, kao prvo vodič vas je zajebao za sve pare, ako budeš imao prilike da opet pohodiš Barsu nikako ne propusti ulazak u SF. Ne ulazeći u to da li se nekome sviđa ili ne, beskrajno i genijalno je jedinstvena, ja nisam ili ne pamtim da sam video nešto slično. 


Možda, ali to je bilo baš davno, više od 10 godina (ja nisam ni bio apsolvent), možda su zaista bili neki radovi. Imali smo par dana u Barseloni, mogao je da uđe ko je hteo (slobodno razgledanje, kako je stajalo u planu puta), ali mi smo mu poverovali.

I tad sam razmišljao, ako budem dolazio ponovo, možda uđem, jer će se stvari izmeniti, završiće se ta unutrašnja sređivanja, šta već...

 

A što se tiče prethodne rasprave, ako je poenta SF da Pera Perić zvani Perke udari selfi, onda u redu. :D

Samo što to nije tako, njena funkcija je talva da se ono najbitnije održava unutar iste a kome smeta okolina neka plati fotošopera da mu sa selfija ukloni višak objekata.

 

Mislim da ti gledaš to iz više religioznog ugla. Meni je ulazak u crkvu poput ulaska u svojevrsni muzej (nemam ta religijska osećanja). Zato i mislim da je nebitno da li neko slika samog sebe, ili traži od drugih da ga slikaju (kao što ja radim, pa mi uvek padne na pamet skeč sa Mister Binom, kad mu onaj prolaznik pobegne sa foto aparatom :D). Hoću da kažem, čini mi se da slikanje selfija nije, ili ne bi trebalo da bude, u suprotnosti sa osećanjima vernika (ako sam dobro razumeo kritiku).

Eto, i ja odoh u žestok off :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je najbolja opcija za tikete za gradski prevoz u Barseloni,pre svega metro?Mada,vidim da je gradski prevoz u Barseloni integrisan.Da li pre uzeti Hola Barcelona travel card ili T-10 karte?Problem je sto ostajem 6 dana a Hola Barcelona kartice idu do 5 dana.Vidim da su cene gradskog prevoza slicne kao u Madridu.T-10 ne vazi za aerodrom a Hola Barcelona vaze,4.50 je jedan pravac.Bas tezak izbor,da ostajem dan manje ne bih imao dileme.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uvek koristio T10 kad god sam boravio u Barseloni, mada zavisi sta planiras da vidis i posetis mozda ti se Hola Barcelona vise isplati. Postoji bus broj 46 sa kojim mozes na aerodrom koristeci T10, jednom sam koristio taj transfer kada sam bio smesten blizu rute busa, secam se da je isao dosta cesto i da nije bilo guzve. Jedino sto taj bus ne preseca ceo centar vec mu je poslednja (odnosno prva) stanica Plaza Espagna.  

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uvek koristio T10 kad god sam boravio u Barseloni, mada zavisi sta planiras da vidis i posetis mozda ti se Hola Barcelona vise isplati. Postoji bus broj 46 sa kojim mozes na aerodrom koristeci T10, jednom sam koristio taj transfer kada sam bio smesten blizu rute busa, secam se da je isao dosta cesto i da nije bilo guzve. Jedino sto taj bus ne preseca ceo centar vec mu je poslednja (odnosno prva) stanica Plaza Espagna.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Hiperion,odlicno je sto postoji takav bus,da se izbegne aerodromski metro od 4.50 e po pravcu.Gde je pocetna stanica tog busa sa aerodroma,da li je blizu dolaznog terminala?Bicu smesten izmedju Sagrade i mora ako se gleda bukvalno pravo,ka najblizoj plazi,malo blize Sagradi.Da li je to dobra pocetna pozicija za obilaske?Obisao bih sto vise toga,klasicne komercijalne lokacije,Park Guell,muzicku fontanu,Sagradu obavezno a i blizu mi je pesaka.Sta bih od ulaznica morao kupiti online da bih izbegao guzve?

Sada vidim da mi je potrebna metro stanica Marina na crvenoj liniji,taman ide sa Plaze Espana ta linija ka Marini.

Izmenjeno (Leicester)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Fuu ne secam se tacne lokacije odakle ide bus, znam da sam lako nasao da je obelezeno tj da ima znakova do tog busa.

Mislim da ti je smestaj na odlicnom mestu i da mozes obici dosta toga i pesaka. Blizu je Trijumfalna kapija a odatle mozes pesaka ka Parku Citadela, zoo vrtu, Gotskoj cetvrti, Barseloneti...Ili mozes ka Placa Katalunji pa na Ramblu pa biras gde ces i kako ces.

Gaudi je razbacan po gradu, sta ces i kako ces posetiti to je stvar tvog izbora ali moraces javnim prevozom do nekih lokacija.

Muzicka fontana i Montjuic su dalje od centra kod Plaze Espagne, tu treba javni prevoz, svakako od tvog smestaja. Do Camp Noa prevoz, posto se ne nalazi u Barseloni :neznam: vec u nekom naselju koje se vremenom pripojilo gradu. Tako je meni moja stanodavka (AirBnb), ciji se stan nalazi blizu stadiona ali nije u Barseloni, objasnila kada sam prvi put bio u Barsi.

Ako ces na Tibidabo ili Monserrat opet javni prevoz ili rentacar. Online obavezno bih kupio za Park Guell i Sagradu da ne bih ostao bez karata i da bih izbegao guzvu kod kupovine na licu mesta. Za muzicku fontanu proveri na netu kako radi i sta je na programu, jer ima dana kada ne radi. Ako zelis dobro da vidis show dodji ranije i zauzmi neko dobro mesto jer su guzve ogromne.

 

Izmenjeno (hiperion)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

SF je sakralni objekat a ne selfi hotpoint. 

Сасвим је небитно да ли ћеш се сликати или не, објекат гуше околне зграде, зато сам критиковао простор, а не сам објекат.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka